Ērģemieši iegulda naudu tūrisma attīstībā 2

Sākoties vasarai un atvaļinājumu sezonai, latviešiem "niez" nagi doties atpūsties pie ūdeņiem. Pateicoties vietējo iedzīvotāju uzņēmībai un aktivitātei, Ērģemes pagasta Turnā ir vēl viena sakārtota vieta pie Valža ezera, kur var atveldzēties un atpūsties.

 

Ērģemes pagasta sabiedrisko attiecību speciāliste Sanda Jūga informē, ka pirms Jāņu brīvdienām pie Valžu ezera uzstādīta pilnīgi jauna pārģērbšanās kabīne un vairāki soliņi. Iecienītajā atpūtas zonā jau ir pieejama laipa, soliņi un atpūtas nojume. Tas viss tapis, pateicoties vietējo iedzīvotāju uzņēmībai un aktivitātei.

 

Doma par pludmales labiekārtošanas darbu turpināšanu radusies, uzzinot informāciju par biedrības "Lauku partnerība Ziemeļgauja" izsludināto projektu konkursu. Ērģemes pagasta vietējā iniciatīvas grupa "Ērģeme" izstrādāja projektu ar mērķi iegūt līdzekļus ezera pludmales sakārtošanai.

 

 

"Pūliņi atmaksājās, jo izdevās iegūt 200 latus un vēl saņemt vietējās pašvaldības līdzfinansējumu," ir gandarīta projekta dalībniece S. Studente. Viņa atzīst, ka piedalīšanās projektos ir viens no veidiem kā pašvaldības budžetam piesaistīt papildus kaut nedaudz naudas, lai varētu īstenot daļu ieceru.

 

Valža ezera pludmali iecienījuši ne vien vietējie iedzīvotāji, bet arī atpūtnieki no tuvākām un tālākām vietām. Diemžēl atbraucēji ne vienmēr uzvedas kā civilizēti ļaudis, bet gan kā iebrucēji. Nereti vietējie ezera krastā atrod atstātus atkritumus. S. Studente cer, ka izdosies saglabāt atpūtas vietas atribūtus, un tie kalpos cilvēkiem, nevis vandāļiem.

 

 

Arī Ērģemes pagasta deputāts un ilggadējais atpūtas zonas labiekārtotājs Aigars Miķelsons cer, ka atpūtnieki cienīs citu darbu un aiz sevis atstās sakoptu vietu. Deputāts stāsta, ka ezera pludmales labiekārtošana ilgst jau astoņus gadus un turpināsies arī citus gadus."Mums aug bērni, kuriem ir vajadzīgas šādas vietas," uzsver A. Miķelsons.

 

Komentāri 2

IEDZĪVOTĀJS

TALKA BIJA VIENREIZĒJA BIJU SAJŪSMĀ PAR TO KA JAUNIEŠI ATBALSTĪJA ŠO PASĀKUMU!
IZDARĪTS TIKA DAUDZ UN TIEŠĀM JĀCER TIAKAI UZ TO, KA NRVIENS ŠO VISU NESABOJĀS SALAUŽOT, VAI PIEMĒSLOJOT.....\

KORESPONDENTE GAN LAIKAM DZĪVO TE PAGĀTNĒ TE TAGADNĒ.... (JŪGA???)

BILDES VARĒJĀT PALŪGT CITASNU VISMAZ VIENU NO ŠĪM VAJADZĒTU ŅEMT LAUKĀ.....
MANUPRĀT AVĪZEI BIJA JĀATBRAUC PAŠIEM UZ VIETAS UN JĀPARUNĀJAS AR CILVĒKIEM UN JĀREDZ PAŠIEM KĀ TAS VISS NOTIKA. CIK SAPRATU NO PĀRIS PAGASTA IEDZĪVOTĀJIEM KAS BIJA IESAISTĪJUŠIES PROJEKTA REALIZĒŠANĀ TĀ ARĪ SAKUMĀ TECA KA NEBŪS PROBLMU ATSAUKT RAJONA AVĪZI, LAI IZVEIDO RAKSTU.

BET TAS KAS IR ARĪ IR LABI.

PATEIKŠU VISMAZ "PALDIES" PAGASTA VIETĀ TIEM KAS PIEDALĪJĀS TALKĀ UN ATBALSTĪJA , TICĒJA NO PAŠA SĀKUMA!!!

ŽĒL TIKAI KA PATS PAGASTA TĒVS NEMAZ NEPIEDALĪJĀS ŠAJĀ TALKĀ, REIZĒM TĀDA SAJŪTA KA VIŅAM DAUDZ KAS NEMAZ NEINTERESĒ KAS NOTIEK PAGASTĀ. INTERESĒ TIKAI SAVS ZEMEŅU LAUKS

pirms 12 gadiem, 2008.06.25 16:52

Karkeniete

Ērgemiesi,malaci.kamer citi plaatas,tikmer vini dara!un pasvaldibu velesanas nav aiz kalniem...
lai jums veicas!!!

pirms 12 gadiem, 2008.06.29 13:43

Smiltene