Februāra otrajā pusē Smiltenē notiks informatīvs seminārs par aktualitātēm lauksaimniecības jomā

 Februāra otrajā pusē Smiltenē notiks informatīvs seminārs par lauksaimniecības aktualitātēm un vidi saudzējošiem pasākumiem meliorācijas sistēmās, aģentūru LETA informēja biedrībā "Zemnieku saeima".


Seminārs notiks 20.februārī un sāksies plkst.10, Smiltenes tehnikuma direktoram Andrim Miezītim pasākumu atklājot.


"Zemnieku saeima" pārstāve Zanda Melnalksne iepazīstinās ar meliorācijas sistēmu un vides elementu nozīmi, kā arī pastāstīs par "Projektu Nutrinflow", kas ir praktiski pasākumi vienotā meliorāciju sistēmu apsaimniekošanā ar mērķi samazināt biogēno elementu ieplūdi Baltijas jūrā. Saldūdens eksperts Andris Urtāns stāstīs par dabas norisām meliorācijas sistēmās, iepazīstinot ar ūdens organismu bioloģisko daudzveidību, to lomu ūdeņu pašattīrīšanās procesos, kā arī iespējamiem risinājumiem Zemgales ūdeņu bioloģiskās daudzveidības un funkcionalitātes saglabāšanai arī intensīvas saimniekošanas apstākļos.


Semināra turpmākajā gaitā Latvijas Lauksaimniecības universitātes Vides un ūdenssaimniecības katedras asociētais profesors Ainis Lagzdiņš iepazīstinās ar videi draudzīgu meliorācijas sistēmu elementu izvēli un novietojumu, bet "Zemkopības ministrijas nekustamo īpašumu" pārstāvis Ivars Kupčs stāstīs par aktualitātēm Vidzemes reģiona hidromelioratīvajā būvniecībā.


Semināra noslēgumā "Zemnieku saeima" valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš informēs par jaunumiem un darba virzieniem lauksaimniecības likumdošanas jomā, kā arī investīciju pasākumiem un jaunās Kopējās lauksaimniecības politikas veidošanas gaitu un virzieniem.


Informatīvais seminārs par lauksaimniecības aktualitātēm un vidi saudzējošiem pasākumiem meliorācijas sistēmās notiks Smiltenes tehnikumā, Kalnamuižā 10, Smiltenē, un visi interesenti tam var pieteikties līdz 16.februārim, zvanot vai rakstot uz "Zemnieku saeima" biroja e-pastu.


Biedrība "Zemnieku saeima" apvieno 900 saimniecības no visas Latvijas, kopumā apsaimniekojot vairāk nekā 500 000 hektāru zemes un nodrošinot darbu vairāk nekā 4000 darbinieku.

Smiltene