Fotoreportāža: Smiltenē jaunajā parkā pulcējas ap simts talcinieku 3

Jau ceturto gadu Smiltenē ar Hipotēku bankas atbalstu rīkoja labiekārtošanas un sakopšanas talku. Talcinieki pulcējās kuplā skaitā, un darbi Jaunajā parkā noritēja ļoti raiti.

 

Šogad sakopšanas darbos piedalījās dažāda vecuma cilvēki, daudzi no tiem bērni un pensionāri, atsaukušies bija arī vairāki studenti.

 

Ierodoties talkas norises vietā, talcinieki ar lielu sparu veica uzticēto darbu - pļāva pamežu, vāca zāli, atjaunoja tiltiņu un blakus esošo māju rotaļu laukumu, tīrīja Abula upi un veica vēl dažādus pienākumus."Pagaidām atnākuši gandrīz simts talcinieku, skaits ir līdzīgs kā pērn. Darbi iet ļoti raiti, vienīgi grūtāk veicas ar koku vākšanu un vešanu prom, jo ir nepieciešams vīriešu darba spēks. Bet talcinieku vidū viņi ir vismazāk," saka Hipotēku bankas Valkas filiāles vadītāja Inga Krastiņa.

 

Viņa stāsta, ka Jaunais parks izvēlēts tamdēļ, jo ilgu laiku tajā nekas neticis darīts. "Pašvaldība ar savu darba spēku nevar sakopt visu teritoriju, bet ar iedzīvotāju palīdzību tas ir iespējams. Veidojam ainavu un ik gadu ejam tālāk pa parka teritoriju. Šogad atjaunojam arī blakus esošo māju rotaļu laukumu. Tur ir daudz mazu bērnu, kuri labprāt laukumu izmantotu, tāpēc nolēmām nokrāsot rotaļlaukuma iekārtas," saka I. Krastiņa.

 

Studente Santa Rīdere uz talku ieradusies ar mājiniekiem, lai palīdzētu pilsētai kļūt par vienu sakoptāku vietu bagātākai. "Atsaucos uz Hipotēku bankas ielūgumu, jo arī iepriekšējā gadā piedalījos sakopšanas darbos. Patīkami, ka šeit valda brīva atmosfēra. Neviens nestāv klāt un nevaktē, cik un kā strādā," stāsta Santa.

 

Jauniete uzskata, ka šādas talkas ir vajadzīgas, jo pēc tam esot patīkami redzēt darba rezultātu. "Manuprāt, pilsētā būtu nepieciešams sakopt arī Veco parku un Jāņkalnu. Tikai žēl, ka neviens cits neuzņemas rīkot talkas. Prieks, ka šī banka vismaz kaut ko dara sabiedrības labā," bilst talciniece.

 

Desmit gadus vecais Edijs Sēja talkā piedalījies arī iepriekšējos gados. Šogad puisis līdzi uzaicinājis astoņgadīgo draugu Niku Sekali. Abu puišu pienākums talkā ir nokrāsot žogu, to viņi darīja rūpīgi un bez steigas. "Man patīk strādāt, jo ikdienā palīdzu mājās vecākiem. Darbs nenogurdina, jo strādāju kopā ar draugu," saka Edijs.

 

Niks lepni piebilst, ka pieņēmis Edija aicinājumu piedalīties talkā, jo radusies vēlme paveikt ko labu.

 

Talcinieku vidū bija arī iedzīvotāji, kas sakopšanas darbos piedalījās pirmo reizi. Pensionāre Maija Zariņa uz talku atnāca kopā ar pārējām biedrības "Atbalsts cilvēkiem ar īpašām vajadzībām" deju kopas "Pīlādzītis" dejotājām. "Ar dejotājām sarunājām, ka palīdzēsim sakopt parku, lai būtu skaista ainava. Kopīgiem spēkiem to var paveikt," stāsta M. Zariņa.

 

Starp čaklajiem talciniekiem sastopami arī Hipotēku bankas darbinieki. "Talkā piedalos kopā ar kolēģiem. Kad nestrādāju bankā, nemaz nezināju par šo talku esamību. Ja arī nebūtu Hipotēku bankas darbiniece, noteikti piedalītos šajos sakopšanas darbos, jo dzīvoju Abulas ielā," stāsta kredīta administratore Ina Ķepse.

Komentāri 3

x

viss jau tas ir forši un ļoti patīkami ka ir kartējā sakoptā vieta,bet cerams ka pēc kāda laika vandāļī atkal nedemulēs to tiltiņu.

pirms 12 gadiem, 2008.08.22 07:46

kad nu ritigi aizaudzis kad vairs netiek cauri tad tik sak kautko urbinaties sen jau vajadzeja parku sakopt pavasari nevis rudeni kauns

pirms 12 gadiem, 2008.08.22 12:33

DDDDDDDDDD:

Smiltene ka pilseta ir pati ka aizaudzis parks

pirms 12 gadiem, 2008.08.22 17:17

Smiltene