Gaida iedzīvotāju balsojumu par Smiltenes novada simboliku 3

Tas, kāds nākotnē varētu izskatīties Smiltenes novada ģerbonis un logo, būs atkarīgs arī no sabiedrības viedokļa. Sākot no šās nedēļas līdz 15. janvārim, ikviens interesents var balsot par sev tīkamāko novada simbolikas skiču variantu.

 

Smiltenes novada dome novembra vidū izsludināja ideju konkursus par novada ģerboņa skiču izveidi un novada logo izstrādi. Līdz noteiktajam termiņam - pērnā gada 30. decembrim - pašvaldība saņēmusi septiņas skices ģerboņa izveidei un piecas logo skices. Vairāki autori iesnieguši darbus abiem konkursiem.

 

Jāņem dzeltenas un zilas lapiņasVisas konkursa skices ir izliktas publiskai apskatei Smiltenes novada domes zālē Dārza ielā 3 un ir apskatāmas darba dienās no pulksten 8.00 līdz 17.00.

Konkursam iesūtīto darbu aploksnes atvēra Smiltenes novada tūrisma informācijas centra vadītāja Sanda Akmentiņa un tā speciāliste Dagnija Kalniņa. Viņas aicina iedzīvotājus nākt apskatīt darbus un balsot par sev tīkamāko ģerboņa un logo variantu.

 

Ģerboņa skiču variantus var atpazīt pēc numerācijas dzeltenā krāsā, logo - zilā krāsā. Izvēloties tīkamāko ģerboņa skici, uz balsojuma lapiņas dzeltenā krāsā jāatzīmē attiecīgais numurs un lapiņa jāiemet balsojuma kastē.

 

Attiecīgi jārīkojas, balsojot par logo skices variantu, tikai tad jāņem lapiņa zilā krāsā. Katram skices variantam autors sniedzis pamatojumu, ko var izlasīt darbam pievienotajā tekstā.

Ideju par iespēju vērtēšanā piedalīties arī sabiedrībai atzinīgi vērtē smilteniete Natālija Gailīte. "Aiziešu balsot, un domāju, ka tā darīs vēl daudzi citi. Līdzīga pieredze ir arī citos novados, jo cilvēkiem nav vienaldzīgi, kāda izskatīsies viņu novada simbolika," spriež N. Gailīte. Palīdzēs, ja būs vienādi punktiKonkursu darbus līdz 18. janvārim vērtēs ar Smiltenes novada domes lēmumu apstiprināta vērtēšanas komisija Ja vairāki darbi būs ieguvuši vienādu punktu skaitu, ņems vērā arī iedzīvotāju balsojuma rezultātus publiskās apskates laikā.

"Komisija tikpat labi var neapstiprināt nevienu variantu vai arī, ja kāds darbs ir iepaticies, bet tam ir nepilnības, var lūgt autoru tās novērst vai darbu papildināt," skaidro S. Akmentiņa.

Konkursa vērtēšanas komisijā darbojas: novada domes priekšsēdētājs Ainārs Mežulis, domes izpilddirektors Kārlis Lapiņš, novada deputāte Birute Mežale, Smiltenes Centra vidusskolas mākslas priekšmetu skolotāja Ilma Sīmane un Smiltenes bērnu un jauniešu interešu izglītības centra direktore Inga Sīmane. Komisija iesniegs savu vērtējumu novada deputātiem, lai viņi apstiprinātu konkursa rezultātus.

Komentāri 3

Pagastos uz vietas nebūs iespējas apskatīt un nobalsot?

pirms 10 gadiem, 2010.01.06 11:01

tiešām laba doma - Smiltenes novadam taču ir sava mājas lapa - publicējiet un dodiet lauku iedzīvotājiem attālināti, bet tomēr iespēju iesaistīties šajā procesā....

pirms 10 gadiem, 2010.01.06 16:54

....

lauķi - sēžat malā , tagag visu nosaka pilsētnieki

pirms 10 gadiem, 2010.01.07 19:58

Smiltene