Gājēji Smiltenē var atvilkt elpu 3

Arī sīkums iepriecē. Ar šādu piebildi "Ziemeļlatvija" saņēma lasītāju lūgumu pateikt avīzē paldies labdariem, kuri novietojuši glītu koka soliņu Daugavas ielas malā.

 

Izrādās, šī atpūtas vieta patīk visām paaudzēm. Vecāka gadagājuma cilvēki tur atvelk elpu, kāpjot kalnā uz kapsētu, bet jaunieši atraduši vietu, kur satikties ar draugiem.

 

Soliņu pamanījuši arī gados jauni smiltenieši Sintija Skorenko un Andželo Briedis. "Tā ir vajadzīga lieta, un arī vieta izvēlēta laba. Vēl vajadzētu soliņus uz augšu pa Daugavas ielu un arī Jaunajā parkā. Tur ir tikai nozāģētie baļķi, uz kā apsēsties," rosina jaunieši.

 

Izrādās, Daugavas ielas malā izliktais soliņš nav speciāli gatavots šai vietai un nav arī atceļojis no tālienes. Ar pašvaldības gādību tas pārlikts no ielas otrā pusē esošā skvēra, kas nebija tik ērta vieta, kā tagadējā.

 

Smiltenes novada domes ainavu arhitekte Laima Šmite - Ūdre informē, ka skvēra zālienā bija četri soliņi un četri atkritumu konteineri. "Vienu solu pārlikām ielas otrā pusē pēc Daugavas ielas iedzīvotāja Jura Zušmaņa ierosinājuma, jo cilvēkiem esot grūti pārvietoties tālu ceļu, ja jāiet, piemēram, uz kapsētu no pilsētas otra gala vai centra," saka L. Šmite - Ūdre.

 

Ikdienā viņa ievērojusi, ka iedzīvotāji arī citviet pilsētā bieži atpūšas uz trotuāru malā novietotajiem soliņiem, piemēram, Atmodas ielā. Savulaik par gājēju ērtībām tur pat gādājuši kādas privātmājas iedzīvotāji, izliekot ietves malā divus krēslus. Ideju pārņēma pašvaldība un novietoja tur koka solu.

 

 

Jauniešu priekšlikumu par soliņu izlikšanu Jaunajā parkā ainavu arhitekte sola ņemt vērā. "Ceru, ka izdosies tam piesaistīt finansējumu kādā projektā. Jaunais parks tagad ir skaisti sakopts, jo tur strādā sētnieks. Teritorijā tiek pļauta zāle. Saprotu, ka cilvēkiem gribas šādā vietā pasēdēt un atpūsties," saka L. Šmite - Ūdre.

 

Pašvaldības un tās uzņēmuma "Namu un komunālo uzņēmumu pārvalde" speciālistus gan biedē skumjā pieredze Vecajā parkā. Kopš tur izvietoti soliņi un atpūtas konteineri, sētniece rītos ne reizi vien tos ieraudzījusi, pēc vandāļu uzdarbošanās iemestus Vidusezerā.

 

Ainavu arhitekte gan uzskata, ka soliņus pilsētā vajag tik daudz, lai pietiktu visiem sēdēt gribētājiem. Iespējams, vēl kāds soliņš parādīsies Daugavas ielā, ja pret piegulošās teritorijas izmantošanu šādam nolūkam neiebildīs privātmāju saimnieki.

Komentāri 3

no laukiem

Soliņus izmanto un no malas izskatās, ka kāds domā par pilsētnieku un apmeklētāju. Pašvaldības speciālisti gan pašiem grūti izplānot šādas lietas, bet labi , ka sabiedrībā atrodas droši cilvēki (J.Z.), kuri izsaka pamatotus priekšlikumus. Būsim arī citi aktīvāki!

pirms 11 gadiem, 2009.08.19 11:01

No ukra bloka

droši hareens ar bumbuli aizsnesa prom.

pirms 11 gadiem, 2009.08.19 14:06

Smiltene