Gājējiem draudzīgi tūrisma uzņēmēji

Aktīva atpūta dabā pēdējā gada laikā kļuvusi īpaši aktuāla, un došanās pārgājienos ir lielisks veids, kā iepazīt Latvijas dabu. Latvijā ir arvien plašākas iespējas izmantot “Gājējam draudzīgu” uzņēmumu pakalpojumus, tādējādi padarot pārgājiena pieredzi pēc iespējas pozitīvāku, un kājāmgājējiem radītu sajūtu, ka viņš ir gaidīts.

Šopavasar zīme “Gājējiem draudzīgs” kopumā Latvijā tika pasniegta 87 tūrisma pakalpojumu sniedzējiem, kuri piedāvā kājāmgājējiem nepieciešamos pakalpojumus. Apbalvojamo vidū no Smiltenes novada ir atpūtas komplekss “Trīssaliņas” un lauku māja “Lejas Varicēni”, savukārt Valkas novadā par gājējiem draudzīgu tūrisma pakalpojumu sniedzēju atzīts viesu nams “Ausmas”. 

Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” sniegtā informācija liecina, ka zīme “Gājējam draudzīgs/Hiker-friendly” tiek piešķirta tūrisma pakalpojumu sniedzējiem Baltijas valstīs projekta “Garās distances pārrobežu pārgājienu maršruts “Mežtaka”” ietvaros.

Tā parāda, ka uzņēmējs saprot un respektē kājāmgājēju vajadzības, ka šeit viņi ir gaidīti. Uzņēmējs piedāvā kājāmgājējiem būtiskus un nepieciešamus pakalpojumus, piemēram, informāciju par maršrutu, dzeramo ūdeni, pirmās palīdzības aptieciņu, elektroierīču uzlādi, naktsmītnē ir iespēja izžāvēt slapjās un izmazgāt netīrās drēbes, zābakus un citu ekipējumu.

Smiltenes novada Tūrisma informācijas centra vadītājs Modris Apsītis stāsta, ka uzņēmējiem piešķirtā zīme ir kā kvalitātes apliecinājums un vienlaikus tā parāda, ka konkrētie tūrisma pakalpojuma sniedzēji ir pretimnākošāki kā citi. 

M. Apsītis piebilst, ka vairāk zīmju piešķirts ne tikai tuvējo novadu un pilsētu pakalpojumu sniedzējiem, kurās tūrisms ir izvirzīts kā viena no prioritātēm, bet arī Tūrisma informācijas centriem, tajā skaitā Alūksnes un Valmieras.

Kā vēsta celotajs.lv, Latvijā zīmi piešķir komisija, kurā ir 13 dalībnieki – gan valsts iestādes, gan organizācijas, kuras atbalsta kājāmiešanu, aktīvo atpūtu un dabas tūrismu. Šo zīmi var saņemt jebkurš pakalpojumu sniedzējs visās trijās Baltijas valstīs, kas vēlas piedāvāt kājāmgājējiem nepieciešamos pakalpojumus – ne tikai naktsmītnes, bet arī, piemēram, kafejnīcas, krodziņi un restorāni, tūrisma informācijas centri, degvielas uzpildes stacijas, veikali.

Smiltene