Gan pašvaldība, gan VL-TB/LNNK nodaļa vērtēs Smiltenes domes deputātes Cunskas semināru

"Visu Latvijai!" - "Tēvzemei un brīvībai/LNNK" (VL/TB-LNNK) tuvāko nedēļu laikā apspriedīs Smiltenes novada domes deputātes Aijas Cunskas (VL-TB/LNNK) rīcību, izmantojot Krievijas propagandas materiālus semināros apkārtnes skolu direktoriem, noskaidroja aģentūra LETA. Savukārt pašvaldības komisija notikušā izvērtēšanai, tiks izveidota jau šonedēļ.

Tuvāko nedēļu laikā VL-TB/LNNK Smiltenes nodaļa apspriedīs Cunskas darbību un lems par tālāko rīcību, aģentūrai LETA pavēstīja nodaļas vadītājs Edgars Kalniņš. Viņš gan nebija gatavs prognozēt, kā partijas biedrei nāktos atbildēt par notikušo, taču uzsvēra, ka Cunskas rīcība nav bijusi ļaunprātīga un deputāte nav vēlējusies izplatīt propagandu. Viņš atzina, ka izvēlētie materiāli bijuši partijas vērtībām neatbilstoši.

Arī Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Gints Kukainis (VL-TB/LNNK) nevarēja pateikt, vai Cunsku varētu sodīt. Viņš norādīja, ka par to spriedīs komisija. Komisiju varētu izveidot domes sēdē 29.novembrī.

Kā vēstīja TV3 raidījums "Nekā personīga", Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) uzdevis pašvaldībai izvērtēt Smiltenes novada domes priekšsēdētājas vietnieces Cunskas rīkotās apmācības skolu direktoriem.

10.novembrī Cunska Smiltenes novadu skolu direktoriem rīkoja semināru "Pašnovērtējums. Laime būt pašam.", kurā deputāte stāstījusi par ajūrvēdu un to, kādu pieredzi viņa gūst braucienos uz Krieviju, kur praktizējot viņas skolotājs. Savu uzstāšanos noslēgusi ar Krievijas popmūziķu mūzikas klipu "Dzīvot", kas ir daļa no Krievijas sabiedriskās televīzijas projekta. To Krievijas mediji izmantojuši, lai popularizētu 9.maija kustību "Nemirstīgo pulks". Tas skolu direktoriem radījis vēl vairāk jautājumu, un mācību iestāžu vadītāji seminārā saskatījuši Krievijas propagandas elementus, informē raidījums.

Šī lekcija ir izraidījusi lielu neapmierinātību, un skolu direktori ir vērsušies ar sūdzību IKVD. Tas uzdevis pašvaldībai izvērtēt, vai nav pārkāpts likums.

Cunska sākotnēji raidījumam pauda viedokli, ka iesāktais būtu jāturpina. Tomēr vēlāk informēja, ka turpmāk šādas tikšanās vairs nerīkošot. Viņa joprojām neuzskata, ka būtu rīkojusies nepareizi, bet direktoru iebildumus skaidro ar politisku izrēķināšanos.


Smiltene