Glābēji trenējas niršanā un attīra Tepera ezera peldvietu

Jau trešo gadu pēc kārtas, sākoties siltam laikam, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Valkas rajona darbinieki apvieno lietderīgo ar patīkamo, lai nezaudētu iemaņas un uzlabotu prasmes viņi nirstot attīra peldvietas - šoreiz Tepera ezera publisko peldvietu Smiltenē.

 

"Glābēju funkcija ir arī zemūdens niršana. Dažkārt tā ir seku likvidēšana vai palīdzēšana policijas darbiniekiem atrast lietiskos pierādījumus. Niršana Teperī bija treniņš glābējiem un labs darbs sabiedrības labā, ar nolūku iztīrīt peldvietas apakšu no pudelēm, stikla lauskām un daudz kā cita, ko tur var atrast," paskaidro Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Smiltenes posteņa komandieris Jānis Šepters. Viņš pateicas Smiltenes domei, kura piešķīra naudu ūdenslīdēju aprīkojuma iegādei kā mērķdotāciju.

 

Valkas rajonā VUGD strādā četri glābēji, divi no tiem šonedēļ tīrīja Tepera peldvietu. Aleksandrs Primaks un Aivars Bahurs atzīst, ka šogad peldvieta ir tīrāka. Lielākoties atrastas plastmasas pudeles. Protams, neiztrūka arī stikla tara un drātis. Par notiekošo interesi izrādīja arī Smiltenes posteņa darbinieks Ingus Krūmiņš.

 

"Šogad cilvēki rīkojušies godīgāk. Mazāk sasistu stikla pudeļu. Cilvēkiem ieteiktu, ejot seklumā, kamēr vēl var redzēt cauri, skatīties, kur liekat kājas. Nevaru dot garantiju, ka neviens tagad nesadursies. Ja šodien tīram, nav teikts, ka rīt atkal kāds nepiesārņos peldvietu," saka VUGD Valkas brigādes ugunsdrošības uzraudzības un civilās aizsardzības sektora vecākais inspektors A. Primaks. Viņš informē, ka peldvietas tīrīšanas darbi šogad notiks arī Zāģezerā. Tas varētu būt jūnija sākumā.

Fotoreportāža no notikumu vietas aplūkojama ŠEIT!

Smiltene