Grundzāles pamatskola Latvijas Skolu ziemas virtuālajā festivālā izcīna 11. vietu

Latvijas skolu ziemas virtuālajā festivālā ar pilnu komandu 30 dalībniekiem, kas ir gandrīz viena trešā daļa skolas  skolēnu piedalījās arī Grundzāles pamatskolas komanda. Skolā mācās 95 skolēni un sacensties ar lielajām vidusskolām mums bija liels izaicinājums. Skolas komandā tika iekļauti sportisti no visām klasēm. 

Sacensību pirmajā dienā skolas slēpošanas trasē slēpot ieradās tikai 7 skolēni. Tā šoreiz bija sacensību īpatnība , jo lielākā daļa nedzīvo Grundzāles pagastā vai pagasta centrā.

Festivāla aktivitātes tika veiktas dzīvesvietās  Grundzālē, Gaujienā, Zvārtavā ,  Mēros , Aumeisteros , Vizlā , Vidagā un Virešos.  Divi skolēni sportoja vēl tālāk Smiltenē un Pļaviņās.

Liels paldies par sadarbību Smiltenes novada Jaunsardzes vadītājam Mārtiņam Latveram  par  iespēju divas reizes skolas jaunsargiem slēpot Ozolkalnā. Kilometri tika krāti arī divos Jaunsradzes  pārgājienos.   Savukārt Artis Harkins vienu dienu aizvadīja pastaigā gar jūru.

Būtisks  arī  to Smiltenes BJSS audzēkņu ieguldījums, kas startēja komandā.  Sporta skolas  audzēkņi kilometrus krāja ne tikai treniņos bet  devās arī pārgājienā Gaujiena-Kalamecu-Markuzu  gravas-Gaujiena tajā vakarā   papildinot kilometru skaitu skolai par 88km.

Ļoti nozīmīgs vecāku atbalsts , jo jaunāko klašu bērnu vecāki bieži sportoja kopā ar saviem lolojumiem. Vecāki veda bērnus arī  uz sportošanas vietām-slēpošanas trasēm Smiltenes novadā , Alūksnes Mežiniekos un uz Ozolkalnu Cēsīs, kā arī uz skolas slēpošanas trasi.  Tāpat vecāki devās tuvākās un tālākās pastaigās kopā ar saviem sportistiem vai sagaidīja mājās no aktivitātēm ar siltu ēdienu un vannu. Sacensību pēdējās stundās Katrīnai Līvai Lagzdiņai Pļaviņās pastaigā līdzi devās visa ģimene , tomēr laiks bija nepaturams un pietrūka 2,3 km līdz trešajai vietai skolas vērtējumā.

Diemžēl gadījās arī neplānoti gadījumi kas ietekmēja  komandas sniegumu.  Varu uzskaitīt problēmas ar GPS signālu vairākos telefonos un sporta pulkstenī. Bija arī gadījumi kad tika aizmirsta aplikācijā ieslēgt aktivitāte. Tā kopā zaudējām ap  veiktajiem 250 km un iespējams arī vietu starp  TOP10 skolām.  Bija arī problēmas ar sporta veidu nosaukumiem. Nolikumā tie bija rakstīti Latviešu valodā. Savukārt aplikācijās Angļu valodā un piemēram  distanču slēpošanu kā noskaidrojās pēc vairākām  dienām sacensību sistēma ar nosaukumu „Skiing” pretī neņēma. Bija jānorāda vai aktivitāte veikta klasiskajā solī vai brīvajā. Tad skolotājam nācās šo aktivitāšu failus sūtīt organizatoriem un aktivitātes tika vadītas sistēmā manuāli.

Tik lielā komandā gadījās potītes trauma un citas veselības problēmas.  Pagāja vairākas dienas kamēr sapratām ka nav jēgas zaudēt laiku un tērēt spēkus slēpošanai piemājas pļavas kupenās.  Labāk doties pastaigās vai skriet.

Šajā laikā protams bija arī jāmācās un tāpēc  priekšrocības bija jaunāko klašu sportistiem , jo viņiem stundas beidzās ātrāk un arī mazāks laiks jāveltī mājasdarbu pildīšanai.

Grundzāles pamatskolas TOP 6 meitenes (vieta visu dalībnieku vērtējumā):

Paula Skudra 295,26km 2.klase(68)

Ketija Ozola 224,78km  7.klase (137)

Kitija Abula 170,96km 6.klase (254)

Katrīna Līva Lagzdiņa 168,66km 9.klase (270)

Marta Morīte 123,7km 6.klase (428)

Megija Ķestere 121,06km 5.klase (447)

Grundzāles pamatskolas TOP 6 zēni:

Artis Harkins 170,02km 4.klase  (260)

Tomass Broms 166,95km 5.klase  ( 274)

Deivids Solovjovs  147,84km 5.klase (330)

Artūrs Kalniņš 129,42km 2.klase  (398)

Dāniels Krievāns 126,22 km 8.klase  (411)

Markuss Vecumnieks 116,8km 6.klase. (472)

Zēniem sacensību sākumā vadībā izvirzījās Deivids Solovjovs , pēc nedēļas vadībā bija jau Tomass Broms, tomēr pēdējā dienā finiša spurtu veica Artis Harkins izvirzoties vadībā.

TOP 3 Grundzāles pamatskolas klases:

5.klase (Tomass Broms , Megija Ķestere , Deivids Solovjovs ,Nanija Lība Uskliņģe)  542,56km.

7.klase (Ance Kukaine , Edvards Ķesteris , Ketija Ozola , Roberta Spunde , Anete Stabiņa) 520, 77km.

2.klase (Artūrs Kalniņš,  Paula Skudra , Gustavs Solovjovs , Roberts Zirdziņš) 514, 84km.

Pēc pirmo rezultātu publicēšanas bijām 17. vietā. Pamazām cēlāmies uz augšu. Viens no galvenajiem uzdevumiem bija pārspēt Kocēnu pamatskolu lai būtu visvairāk km veikusī pamatskola. Izšķirošais  finiša spurts izdevās pateicoties Kitijas un Katrīnas cīņai par trešo vietu skolas vērtējumā pašās sacensību beigās par 9km tiekot priekšā Kocēnu pamatskolai.

4.klases skolnieka Arta Harkina mamma Ilva par šīm dienām raksta:  Jāturpina! Skatoties uz personīgo secinu, ka vajag viņiem to „burkānu”, grūti sevi piespiest veikt aktivitātes. Mamma arī izbridusi pavasara  dubļus , tumsā gājusi meklēt skrējēju… bija pārdzīvojumi un piedzīvojumi abiem!

Skolas direktore Valda Elstiņa: Visi ir uzvarētāji , jo guvuši daudz pozitīvu emociju , norūdījuši savu gribasspēku un nostiprinājuši imunitāti.

Šīs sacensības ļoti labi raksturo Oldesa Hakslija teiktais:” Vērtīgākā izglītība pasaulē ir iemācīties motivēt sevi izdarīt to, kas jāizdara , tad kad tas jāizdara-pat tad ,ja to negribas darīt.”

Visi rezultāti pieejami ŠEIT.

Grundzāles pagasts