Iebraucēji Smilteni dēvē par mazo Lasvegasu 5

Smilteni pilsētas centrā esošo daudzo azartspēļu zāļu dēļ iebraucēji nereti dēvē par mazo Lasvegasu. Tikai atšķirībā no tās, te cilvēkiem trūkst izklaides vietu, kurās var dejot. Augustā par vienu šādu vietu kļuva vēl mazāk.

 

Kopš augusta Smiltenē vairs nav daudzu iecienītā krodziņa "Akmens vārti". Tā bija viena no retajām vietām pilsētā, kur varēja izklaidēties arī dejojot. Nu jau bijušā krodziņa īpašniece Vita Kupena pastāstīja, ka tas slēgts saistībā ar augstajām īres izmaksām. Arī viena no spēļu zālēm uz nenoteiktu laiku ir slēgta.

 

Smilteniešu viedokļi par izklaides iespējām mazpilsētā ir dažādi. Tomēr vairākums ir neizpratnē, kāpēc vajadzīgs tik daudz spēļu zāļu. Te pietrūkstot klubiņa, kur izdejoties."Smiltenē spēļu zāļu viennozīmīgi ir par daudz. Pašreiz ir tā, ka izklaidēties var tikai tie, kuri vēlas piedzerties vai arī spēlēt azartspēles. Vietas, kur normāli atpūsties un padejot, nav.

 

 

"Akmens vārtiem" tas bija pluss. Tur varēja padejot, bet ko tagad? Esmu dzirdējusi, ka Smilteni sauc par mazo Lasvegasu, bet, cik zinu, tur bez daudzajiem azartspēļu bāriem ir arī citas vietas, kur atpūsties," stāsta sastaptā Madara.

 

Līdzīgās domās ir arī Dana Buika. "Kopš "Akmens vārti" ir ciet, īsti vairs nav, kur padejot. Ja nu vienīgi Fresco, kad uztaisa tos deju vakarus. Klondaikā vēl ir forši, ja grib atpūsties bez dejošanas," tā D. Buika.

 

Vēlējāmies noskaidrot, ko par azartspēļu zāļu daudzumu mazpilsētā domā amatpersonas. Smiltenes novada domes izpilddirektors Kārlis Lapiņš paskaidro, ka likums neparedz aizliegt šī biznesa ienākšanu pilsētā un tā daudzumu.

 

Spēļu zāles "Joker" darbiniece atzīst, ka priekš tādas mazas pilsētas kā Smiltene tas ir par daudz. To varot manīt pēc apmeklētāju daudzuma. Tomēr kādam šīs zāles ir izklaides vieta, citiem jaunas darbavietas.

 

Baudīt dzīvo mūziku un dejot Smiltenē var kafejnīcā "Akords", bet gados jauni cilvēki kā Madara un Dana šo vietu neapmeklē, jo šlāgermūzika nav viņu gaumē. Tās īpašniece Ineta Ludzeniece nav aizdomājusies, kāpēc spēļu zāļu ir tik daudz. Bet zina, ka cilvēkiem vienmēr gribas atpūsties, ieturēt maltīti. "Mēs krīzi neizjūtam, citās sestdienās galdiņi aizņemti, visi dejo. Drīz būsim arī Valkā, centīsimies cilvēkus paņemt ar dzīvo mūziku," stāsta I. Ludzeniece.

 

"Ziemeļlatvija" pamanīja, ka Daugavas ielā 4 top jauna atpūtas un izklaides vieta. Izkārtne uz ēkas, ar uzrakstu "River" liecina, ka tā būs kafejnīca, kurā būs iespējams uzspēlēt biljardu. Redzams ir arī vasaras dārzs.

 

 

Tās īpašnieks Oskars Mucenieks šobrīd ir ļoti aizņemts, tāpēc sīkākus komentārus varēšot sniegt tikai jaunnedēļ. "Ziemeļlatvijai" izdevās noskaidrot, ka šajā, vizuāli nelielajā, vietā būs iespēja arī dejot.

Komentāri 5

Akmens

"Akmens vārti" jau arī nekādi labie nebija. Brīvdienās neko vairāk, kā piedzērušos mūļus, kas demulē pilsētu tur redzēt nevarēja. Tagad tas pats ir "RIverā". Normālam cilvēkam ar veselo saprātu tiešām nav kur atpūsties, bet jauniešiem, kam prāta nav un pēc pāris glāzēm, kad vispār iestājas bezfilma, klubus tik ver vaļā. Policijas arī mums normālas nav. Pāris cilvēki it kā skaitās, bet tos jau kauns nosaukt par policistiem. Vai maz viņiem ir augstākā izglītība?

pirms 11 gadiem, 2009.08.18 08:56

ha, ha

nevis augstāko izglītību policitiem vajag, bet normālu fizisko sagatavotību, lai nav jāpīkst, "rokas augšā" kā populārajā filmā "Policijas akadēmija" Fuksai...

pirms 11 gadiem, 2009.08.18 09:57

xxx

Es domāju Smiltene līdz mazai Lasvegasai vēl tālu. Es pati neesmu nekāda jaunā, bet teikt tikai ka jaunieši ir tie kārtības jaucēji, es negribētu. Mums ir ļoti jauki un talantīgi jaunie cilvēki. To ka pilsētā ir šīs spēļu zāles tik daudz, vainojama tomēr ir dome, jo to jau nosaka dome ko un kam atļaut pilsētā darboties, kā tad citās pilsētās domnieki izskata katru gadījumu un nolemj atļaut vai nē(piemēram Valkā). Es ļoti priecājos,ka Akmens vārti vairāk nedarbojās,tur kautiņi notika regulāri, ja iekšā nevarēja,tad iznākot ārā jau gan sitās uz pilnu klapi, ceru, ka jaunizveidotajā "River" būs kārtība lielāka.

pirms 11 gadiem, 2009.08.18 21:00

fidy

ne jau atpūtas vietās ir problēma,bet problēma ir sabiedrībā!Ari es pati dažreiz apmekleju "Akmens vartus" jo tiešām šī bija vienīgā vieta kur padjeot(bet nu ja ir "River"),taču atšķirība ir tā,ar kādu mērķi cilvēks iet atpūsties,cits padejot,cits izkauties!Katra ziņā pretīgi bija skatities,kā jaunas meitenes,(kas ikdienā ir mātes)vistiešākajā vārda nozīmē meklē "kašķi" Ja šī sabiedrības daļa ietu citur atpūsties,tad arī 100% citur būtu "kašķi" un kautiņi.Un mans viedoklis ir šāds-cilvēks ejot atpūsties,iet uz tām vietām atpūsties,kuras ir visapmeklētākās,ja citam atpūtas vietām būtu tāds pieprasījums,tad tur ar satiktos dažādas paaudzes un dažādi cilvēki un šādos gadījumos starpgadījumi ir neizbēgami!!!!!
Veiksmi "River" īpašniekam!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.08.18 23:41

Draudziigais

Ta ko Jus visi cepaties ar tiem Akmens Vartiem????Bija cilveki kas tur gaja atpusties, jo tiesam tikai tur vareja padejat.....citiem akal vajadzeja iet un tur tikai izkauties kipa uz Asins Vartiem gaja...

Tikpat labi tada Klondaka un Fresco ar klopes notikaas...nu labi Fresco mazak dzirdets jo tur jauprinipa mazs cilveku pulins tusejas, un ieejot kadam svesakam tiki nopetits no galvas lidz kajam un ta neomuligi kluva...Un ari tajos deju vakaros ripinieki sarijusies dancajas un zem ripam ka mums zinams cilveki parasti ir vairak noskanoti uz dejosanu nevis kausanos...

Un jaa vel te kautkas ieminejas pa policiju...mums vinas varteikt nav...ko tas paris sievietes (tauta sauktas zekubikses) izdaris ja bus k-kas nopietnaks??Neko...vajadzetu kartigus Muzikus kas ja vajaga var pielietot ari speku...Ne bet vispar man jau patik ja policija strada skaistas sievietes :)


GAn jau bus labi

pirms 11 gadiem, 2009.08.19 10:47

Smiltene