Iedzīvotājas kādas Smiltenes mājas lēnā brukšanā aizdomās tur akas vāku 12

"Uzrakstiet, kas var notikt nesakārtotas kanalizācijas akas dēļ," šonedēļ "Ziemeļlatviju" aicināja kāds smiltenietis. Viņš nosauca māju Atmodas ielā 18, kur vienā logā pat saliktas stutes, jo izbrukuši ārsienas ķieģeļi.

"Visa vaina ir akā," domā mājas pagalmā sastaptās nama iedzīvotājas pensionāres Gaida Seisuma un Rasma Podiņa. Atmodas ielā pretī mājai atrodas ūdensvada pagrieziena aka. Tās vāks ir nedaudz nošķiebies un nav vienā līmenī ar asfalta segumu.

"Tiklīdz vākam uzbrauc lielās, smagās mašīnas, tā trīc trauki bufetē, gulta, mājas logi," stāsta mājas iedzīvotājas. Namā ir četri privatizēti dzīvokļi.

Aptuveni pirms nedēļas no ārsienas virs G. Seisumas dzīvokļa loga izkrituši trīs ķieģeļi. Dēls iemūrējis jaunus. Kamēr cements sacietē, logā saliktas stutes. Pensionāres arī parāda ar cementu svaigi aizlāpītu plaisu mājas pamatu apmetumā pretī ūdensvada akas vākam. Sievietes spriež, ka vainojama vibrācija, kas rodas, automašīnām uzbraucot uz akas vāka.

Jau pagājušajā gadā G. Seisuma uzrakstīja iesniegumu Smiltenes pilsētas pašvaldības uzņēmumam "Namu un komunālo uzņēmumu pārvalde" (NKUP), aicinot salabot akas vāku. Sieviete stāsta, ka atbildi nav saņēmusi. Savukārt R. Podiņa piektdien zvanīja Smiltenes novada domes tehniskajam direktoram Uldim Rudzītim, izstāstot mājas iedzīvotāju bēdu.

"Braukšot paskatīties, taču vēl nav bijis," vakar teica R. Podiņa. "Neesam nekādas sūdzambībeles. Taču šoreiz gan satraucamies, ka beigās paliksim bez jumta. Aka ir jāsataisa."

Atmodas iela ir Smiltenes tranzītiela. Drīzumā pēc pašvaldības pasūtījuma plānota tās un pieslēguma ielu kompleksā rekonstrukcija. Novada domes tehniskais direktors Uldis Rudzītis prognozē, ka darbi varētu sākties jau šomēnes vai arī septembrī.

NKUP valdes priekšsēdētājs Raitis Melderis informē, ka šās un citu aku vākus savedīs kārtībā ielas rekonstrukcijas laikā. "Nav jēgas tagad kaut ko ķepināt. Mēģinājām, bet efekts ir īslaicīgs, jo pāri iet smagās mašīnas. Turklāt no akas vāka radītā trokšņa māja neplaisā. Tad jau aka būtu sabrukusi un caurules - salūzušas," spriež R. Melderis.

Par automašīnu radīto vibrāciju sūdzas arī strencēnieši, kuri dzīvo Valkas ielā. Ir privātmājas, kurās plaisā griesti un sienas, un iedzīvotāji pieļauj, ka drīz var plaisāt māju pamati.

"Ēkas pamatus vibrācija gan nevarētu ietekmēt, ja tie ir veseli. Arī ķieģeļi veselai mājai nevar krist ārā. Ja ir strīdus situācija, tad jāveic ekspertīze," iesaka Strenču novada domes saimnieciskās darbības departamenta vadītāja Gita Siliņa.

Komentāri 12

Juris

Smiltenē nekas jauns-visiem notekaku vākiem nav uzliktas gumijas,ka viss grab-naktī gultā sēdus var pielekt,ka lielās automašīnas brauc pa Atmodas ielu un tāda pati iela ir gar Novada domi-laikam jau tas nevienam no deputātiem nerūp,ka tik lielās algas saņemt.

pirms 12 gadiem, 2009.08.13 12:39

Jānis

Meldera kungam vajadzētu ienākt kādā no Atmodas ielas mājām uz kādām 10 min, tad varētu pats pārliecināties kā mašīnu radītā vibrācija šķindina traukus un tricina visu Atmodas ielas tuvumā esošo māju pamatus. Kā vīrietis tik muļķīgi var spriest? Vibrācija no ielas visspēcīgāk iedarbojas uz augšējiem stāviem. Var mājai būt ar pamatiem viss kārtībā, taču galvenā ceļa intensitātes pieaugums (visas lielā fūres, baļķvedēji utt.) brauc tieši caur pilsētu. Plānā vajag atgriezties pie kādreiz iecerētā APVEDCEĻA!
Gaidu to dienu, to mirkli, kad degvielas cenas sakāps, citādi tiešām nav mier ne dienu, ne nakti, ne ziemu, ne vasaru. Iela ļoti ilgi nesakārtota. To jau ciešam kā zobu sāpes, jo saprotam, ka visu uzreiz savest kārtībā nevar, bet šeit darbi rit griemeža ātrumā. Nu nav kaut kas kārtībā ar darbu vadītājiem, izpildītājiem, kontrolieriem. Viss tas atstāts pašplūsmā. Varbūt ielas remonts ilgs vēl 2 gadus?
KUNGI, GAIDĀM NO JUMS ENERĢISKĀKU RĪCĪBU!!

pirms 12 gadiem, 2009.08.13 13:40

Zane

Mežuļa kungs šobrīd atrodas Vācijā un pārsvarā Smiltenē nedzīvo.Tā lūk domājam par iedzīvotājiem.

pirms 12 gadiem, 2009.08.13 15:00

tada pati iela ir daugavas kur smagie brauc ka tanki ka visas vietas nodreb

pirms 12 gadiem, 2009.08.13 15:05

Milda

Nevis akas vāks ir vainīgs, bet vecā māja. Lai saimnieks saved kārtībā savu māju, nevis taisa ažiotāžu cerībā ka dabūs kompensāciju.

pirms 12 gadiem, 2009.08.13 18:33

Varis

Juri paraadi man pilseetu kuraa akaas buutu ieliktas gumijas???

pirms 12 gadiem, 2009.08.13 19:24

Juris

NU NAV GAN DZIRDĒTS,KA CITUR TĀ GRĀB AKU VĀKI KĀ SMILTENĒ.

pirms 12 gadiem, 2009.08.13 22:05

XXX

Parasti cilvēki, kam nepatīk auomašīnu trokšņi, vibrācijas un citi pilsētas trokšņi, izvēlas dzīvi laukos. Dzīvot pilsētas tranzītielas malā un cerēt, ka tur būs iespējams baudīt klusumu un vientulībā klausīties lakstīgalu dziesmās ir diezgan naivi.

pirms 12 gadiem, 2009.08.13 22:13

Varis

Kaarteejais "gudrinieks" Juris, neko nejeedz bet gudri muuld :D

pirms 12 gadiem, 2009.08.14 17:40

***

Taisniiba Jaanim! Ir naacies dziivot taadaa situaacijaa- mazpilseetas galvenajaa ielaa, seetas maajaa otrajaa staavaa( ielas malaa bija vienstaava eeka) : no satiksmes radiitaas vibraacijas izkrita stikli no graamatplauktiem ( otrajaa staavaa!)un turpmaak stiklus blokjeejaam ar gumijaam. Njemot veeraa, ka latvieshi vispaar ir pacietiigi, domaaju, ka shajaa gadiijumaa cilveeki suudzas pamatoti!

pirms 12 gadiem, 2009.08.14 18:57

Pilsētas domei jau nu gan vajadzētu arī pasekot līdzi, lai ielas labošanai paredzētais asfalts nenonāk privātmāju pagalmos. Pēdējo reizi, kad Atmodas ielā pielaboja asfaltu uzraktajās vietās, pie kādas privātmājas Blaumaņa ielā arī uzradās svaigs un jauns asfalta segums.

pirms 12 gadiem, 2009.08.14 20:38

Simona

Uz Daugavas ielas ir tieši tāda pati situācija. Arī mūsu māja dreb no garāmbraucošajām smagajām mašīnām un arī plaisas veidojas. Diemžēl ,vai par laimi, ne visiem ir iespējams un vēlēšanās pāriet uz dzīvi laukos(kā te iesaka viens gudrinieks).Tad kad sakām šeit dzīvot, mašīnu plūsma bija daudz mazāka un tādu auto kā ''fūres'' vispār nebija. Tāpēc ir patiešām žēl, ka apklusušas runas par to apvedceļu, kas ļoti būtu nepieciešams, jo mājas taču nevar ''pabīdīt'' tālāk no tranzītielām. Varbūt domei jāpiešķir ikgadējā nekustamā īpašuma nodokļa atlaides šajās ielas dzīvojošajiem.Nu vispār ir labi, ka šāda diskusija ir sākusies varbūt kādreiz kas mainīsies.

pirms 12 gadiem, 2009.08.16 16:33

Smiltene