Iedzīvotāji jau vairākus gadus spiesti vērot nepatīkamu ainavu Daugavas ielā 9

„Ziemeļlatvija" jau vairākkārt rakstījusi par nepabeigto jaunceltni Smiltenē, Daugavas ielā 7a. Tās stāvoklis ar katru gadu kļūst arvien kritiskāks un teritorija bīstamāka. Mājas vizuālais izskats un nesakoptā āriene dara bažīgus kaimiņus un bojā pilsētas izskatu kopumā.

„Ziemeļlatvijā" palīdzību lūdza kāds Daugavas ielas iedzīvotājs, kurš vēlējās palikt anonīms. Viņš jau vairākus gadus ir spiests skatīties uz Daugavas ielā 7a esošo māju un tās nesakopto teritoriju, kā arī vērot, kā tajā uzdarbojas vandaļi un bezpajumtnieki.

„Tur valda ļoti liela netīrība, un mums uz to visu, diemžēl, ir jāskatās. Koki ir neapzāģēti, zāle uzaugusi līdz kaklam. Ar kaimiņiem laika gaitā esam pie jaunceltnes jau pieraduši, bet vai tiešām pilsētas vadība nevar noorganizēt šīs teritorijas sakopšanu?" sašutis jautā smiltenietis. Viņš norāda, ka rudenī situācija ir pavisam drūma, jo, tiklīdz viņš sakopis savas mājas teritoriju, visas lapas no neapzāģētajiem kokiem tiek sapūstas viņa pagalmā un visi darbi jāsāk no jauna.

„Ir nožēlojami, ka māja, kas atrodas gandrīz pilsētas centrā, ir šādā stāvoklī. Nesen bija novada svētki un visi, kas devās uz Jāņukalnu pa šo pusi, vēroja nesakopto ainavu. Ik kā nepietiktu tikai ar šīs mājas teritoriju, garā zālē ieaudzis arī blakus esošais būvlaukums, kur top jaunais peldbaseins. Kauns no pilsētas viesiem," saka smiltenietis.

Viņš norāda, ka izprot, ka māja ir privātīpašums, taču aicina pilsētas vadību padomāt par šīs teritorijas sakopšanu, jo jau sen ir skaidrs, ka īstais mājas īpašnieks to nedarīs.

Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Ainārs Mežulis norāda, ka pilsētai nav jākopj privātīpašnieka teritorija, jo tādā gadījumā jebkurš no privātīpašniekiem varēs nākt un prasīt, lai viņa īpašuma teritorija tiktu sakopta. „Mums ir informācija, ka šī māja vairs nepieder kādreizējam īpašniekam Jānim Palepam. Tagad tā pieder bankai," informē A. Mežulis.

Jautāts par nesakopto peldbaseina teritoriju, viņš norāda, ka regulāri sazinās ar investoriem. „Viņi saistības nav pārtraukuši un darbu šajā teritorijā turpinās. Lielākā daļa finansējuma šobrīd jau ir piesaistīta, vēl tiek kārtota dokumentācija ar bankām. Plānots, ka jau šogad turpināsies celtniecība, tad arī šī teritorija tiks sakopta," norāda A. Mežulis.

Jau rakstījām, ka zeme un ēka Daugavas ielā 7a pieder Cēsīs reģistrētai firmai SIA „Rechouse", kuras īpašnieks ir kādreizējais smiltenietis Jānis Paleps. 2008. gadā viņš solīja teritoriju sakopt un izdarīt visu, kas paredzēts saistošajos noteikumos "Par Smiltenes pilsētas teritorijas un tajā esošo dzīvojamo, sabiedrisko un ražošanas ēku uzturēšanu". Savukārt pērn uzņēmējs atklāti pateica, ka pienākuši grūti laiki un nekustamo īpašumu bizness ir apstājies. Viņš norādīja, ka finansiālo apstākļu dēļ šo projektu vairs nav vērts attīstīt kā dzīvojamo māju, kāds bija sākotnējais mērķis. Viņš skaidroja, ka bankas vairs nedod kredītus un ka ar bankām projekts sākas un arī beidzas. Pērn, kad „Ziemeļlatvija" lūdza J. Palepam vismaz sakopt īpašuma teritoriju, viņš norādīja, ka nekādus sakopšanas darbus nevar veikt, jo tam nav pietiekoši daudz līdzekļu. Pašam naudas pietiekot vien iztikai.

Smiltenes pilsētas dome firmai SIA "Rechouse" brīdinājumus par saistošo noteikumu nepildīšanu sūta jau no 2007. gada. Arī pagājušajā nedēļā tika izsūtīts brīdinājums. Par noteikumu nepildīšanu J. Palepam katru gadu domei jāmaksā 25 lati.

Šogad sarunā ar „Ziemeļlatviju" Jānis Paleps bija lakonisks. „Nevēlos vairāk nekādas intervijas sniegt. Nekomentēšu situāciju!" noteica J. Paleps.

"Ziemeļlatvija" centās noskaidrot, vai tiešām zeme un māja Daugavas ielā 7a tagad ir bankas īpašums, taču šādu apstiprinājumu neguvām.

Komentāri 9

Varbūt tik ļoti negaužaties , grausta kaimiņi, bet sarīkojiet talku un nozāģējiet tur krūmus, nopļaujat zāli, salasat atkritumus. Tad būs patīkamāk gan pašiem, gan ciitiem. Un ticiet, ja vienreiz elementāri sakopsiet, tad piemēslošana beigsies, ja ne uzreiz, tad pēc otrās vai trešās uzkopšanas noteikti ! Tas taču nav grūti ! Lai veicas !

pirms 10 gadiem, 2010.07.29 13:43

Janka

Tieši tā,ko čīkstiet-paši ieauguši,bet pirkstu nepakustinās.Tik vien zin kā sūdzēties!

pirms 10 gadiem, 2010.07.29 16:33

Baltrocīte

Ja kaimiņi vieni negrib tīrīt, iesaku lūgt palīdzību bankas darbiniekiem. Gan jau baltās apkaklītes būs priecīgas sakopt apkārti, un kādu brīdi nesēdēt karstos ofisos.

pirms 10 gadiem, 2010.07.29 21:16

Nu ja

Kur atbildība un pienākums īpašniekam?! Kāpēc ar visu samierināmies? Sabiedrībai un kaimiņiem uzkraujam rūpes par zināmu cilvēku īpašumu! Domei jābūt prasīgākai, uzstājīgākai, ja ne, tad jālauž līgums vai tiesiski citādi jārīkojas. Sabiedrība jau tā talko katru gadu, bet "daļa" aizvien turpina piegružot un nekopt pat savu īpašumu.

pirms 10 gadiem, 2010.07.30 08:59

777

Tieši tāda pat situācija ir ar jauno biroju ēku Kalna ielā-8 pašā pilsētas centrā,kur īpašnieks nerūpējas par tās apkārtni.Skumji,ka pašā pilsētas centrā ,bet atbildīgie dienesti neko nedara,lai īpašnieks to sakoptu.

pirms 10 gadiem, 2010.07.30 09:31

Privātīpašumā nemaz tā nedrīkst iet un zāģēt kaut ko!Gudrīši

pirms 10 gadiem, 2010.07.30 12:08

888

Uz kārtīgo balkonu fona, Kalna 8 jau nemaz tik traki nav...

pirms 10 gadiem, 2010.07.30 12:18

lai māju kopj tie , kas tur dzīvo.......tur iemītnieku ir daudz-bārnijs, grieķis, fiļa un pārējie baznīcas laukuma kraukļi......

pirms 10 gadiem, 2010.07.31 08:59

ežulis

Ko trinaties , māja normāla tāda pati kā visas Smiltenē ! Pāķu ciemats un viss !
Kādi paši esat , to ar pelnījuši !

pirms 10 gadiem, 2010.08.01 16:57

Smiltene