Iedzīvotājiem Smiltenē nav kur likt lielgabarīta atkritumus 7

"Ziemeļlatvija" saņēma sūdzību no kāda smiltenieša, kurš vēlējās palikt anonīms. Viņš novērojis, ka Lazdukalnā nereti tiek izmesti un dedzināti lielgabarīta atkritumi. Pirms pāris dienām tur pamests pussadedzināts dīvāns. "Ziemeļlatvija" pārliecinājās, ka dīvāns tur patiešam ir.

 

Smiltenietis novērojis, ka atkritumi tur tiek izmesti un dedzināti diezgan bieži. To pierādot arī lielā ugunskura vieta un pelnu čupa.

 

"Domāju, ka dedzinātāji ir vietējo māju iedzīvotāji, jo neviens jau dīvānu no otra pilsētas gala šurp nevedīs. Lazdukalns ir kā parks. Kā tad būs, ja katrs tagad vedīs savus dīvānus un dedzinās kādā no Smiltenes parkiem? Kā var parkā dedzināt ugunskurus? Kur ir tāds likums? Pie tam tur ir zīme, ka atkritumus izgāzt aizliegts," sašutis smiltenietis. Viņš piebilst, ka, viņaprāt, kaut kas varētu mainīties tikai tad, kad kāds no atbildīgajām institūcijām pieķers vainīgo pie rokas.

 

"Ziemeļlatvijas" sastaptā Lazdukalnam tuvējās mājas iedzīvotāja norāda: "Parasti tā nav problēma, jo viss, kas tur līdz šim bijis izmests, ir nodedzināts. Pēc tam viss sakopts. Nezinu, kādu iemeslu vadīts kāds dīvānu tur atstāja un kādēļ nenodedzināja uzreiz to līdz galam."

 

Smilteniete arī agrāk novērojusi, ka tur tiek dedzināti lielgabarīta atkritumi, jo tuvumā nav konteineru, kur tos izmest. Kur tad iedzīvotājiem tos likt? Viņa piebilst, ka iepriekš par to neviens nebija sūdzējies.

 

Smiltenes pilsētas pašvaldības uzņēmuma "Namu un komunālo uzņēmumu pārvalde" (NKUP) ainavu tehniķe Baiba Rubene norāda, ka pagaidām Smiltenē speciāla laukuma, kur izgāzt lielgabarīta atkritumus, nav.

 

"Nezinu, kā ir cilvēkiem, kuriem slēgts līgums ar SIA „Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizāciju", taču, ja par atkritumu konteineru savākšanu līgums slēgts ar mums, tad, iepriekš piesakoties, par atsevišķu samaksu mēs lielgabarīta atkritumus savācam."

 

Viņa piebilst, ka NKUP nākotnē plāno izvedot EKO laukumus, kur būs iespēja izvest lielgabarīta atkritumus.

Komentāri 7

Vārna

Arī cilvēkus var saprast. Kur lai viņi tās mēbeles liek, ja nav speciālas novietnes. Par šo problēmu jau sen vajadzēja domāt. Lai gan, tas neattaisno dabas piecūkošanu. Cerams, ka ātri šī problēma pilsētā tiks atrisināta.

pirms 12 gadiem, 2009.06.30 14:35

Niknais

Nu tieši tā-tāpēc jau gāž visu mežos.

pirms 12 gadiem, 2009.06.30 15:51

??

Lazdukalna apkārtnes iedzīvotājiem jau ilgstoši ir savdabīga pieeja SAVU ATKRITUMU likvidēšnas mēģinājumos NE SAVĀ TERITORIJĀ!Kamēr nebūs konkrētu sodu tā visticamāk turpināsies.Diemžēl.Žēl,ka arī žurnāliste pauž šaubīgu viedokli.Tie lielgabarīta priekšmeti jau to īpašniekiem nenokrita no gaisa,paši vien nopirka,vai mantoja,varbūt uzdāvināja kāds.Arī par aizvākšanu vai likvidēšanu jādomā pašiem,nevis jāiedomājas sociālisma laiku brīnumi,ka būs vieta kur izgāzt nevajadzīgo bez maksas.Iespējas taču ir,piesakot komunālais uzņēmums vai ZAAO aizvāks nederīgo.Protams,ka jāmaksā būs.Bet tā ir pareizāk nekā tad, kad par pilsētas līdzekļiem organizētu dažu "nevarīgo" atkritumu izvešanu.Par brīvu nav nekas.

pirms 12 gadiem, 2009.06.30 17:46

Kur?

Kur likt nolietotas masinu riepas,buvgruzus[ne jau vairuma]pec dzivokla remonta ?

pirms 12 gadiem, 2009.06.30 18:58

Līga Bērziņa

Tak palasiet internetā, viss pateikt- ko darīt!!!
http://www.zaao.lv/public/jautajumi_un_atbildes/

Kādam kretīnam jābūt, lai vestu mežā atkritumus??
Es, kad remontēju dzīvokli un man vajadzēja atbrīvoties no veca dīvāna un būvgružiem- zvaniju zaao un šie man gružiem piedāvāja maisu!!

pirms 12 gadiem, 2009.07.01 09:52

....

Slikti kad strada komunalajos cilveki kas nesaprot ko nozime atkritumi , bija tadi gadijumi nu cilvekam ir sadzives nedaudz atkritumu tak viņam piedavaja lielo mašinu divpadsmit tonnas lai maksa par to visu vai maisiņus , iznak ne šis ni tas tad lai glaba pagalma jeb lai aped ja tas trauce.

pirms 7 gadiem, 2013.09.20 05:55

re

Dedzināt vispār ir neprāts - tie indīgie (porolona u.c. ) dūmi, kas pēc tam jāelpo apkārtējiem...
Un vai kādam gan interesē, ko šādi dūmi nodara videi kopumā? ...
Paldies tiem, kuriem sāp mūsu zemītes piemēslošana, un kas nepaliek vienaldzīgi!!!

pirms 12 gadiem, 2009.07.01 15:04

Smiltene