Iedzīvotāju atsaucību iegūst diskusija par priedes nākotni 1

Iedzīvotāju atsaucību ieguvis redakcijas aicinājums interneta portālā www.ziemellatvija.lv izteikt savu viedokli, ko darīt ar nokaltušo priedi Launkalnes pagastā. Koks aug starp reģionālā valsts autoceļa Smiltene - Gulbene divām braukšanas joslām, pie krustojuma ar Vidzemes šoseju.

Vairākums iedzīvotāju uzskata, ka koks ir jānozāģē. Šo variantu kā vienīgo iespējamo atbalsta arī valsts akciju sabiedrības "Latvijas valsts ceļi" Smiltenes nodaļas vadītājs Juris Jansons. Priedi ceļinieki plāno nozāģēt jau šovasar.

Iesaka pat Ļeņina pieminekli Cilvēku viedokļi ir dažādi, ko likt nozāģētā koka vietā, piemēram, atstāt daļu no priedes stumbra un uzlikt tam jumtiņu; stādīt vietā jaunu priedi vai ozolu; uzstādīt naktīs izgaismotu reklāmas plakātu vai Smiltenes pilsētu raksturojošu objektu. Kāds portāla apmeklētājs pasmaida, ka nozāģētās priedes vietā jāuzstāda Ļeņina piemineklis. Būšot labs tūrisma objekts.

Priekšlikumu par jauna koka stādīšanu J. Jansons neatbalsta. "Koks tur neieaugsies, jo apkārt ir asfalts. Pagaidām vairāk sliecos piekrist viedoklim, ka ir jāatstāj daļa no stumbra un jāuzliek tam jumtiņš. Tomēr lai cilvēki izsakās. Izskatīsim visus priekšlikumus un kaut ko noteikti ņemsim vērā," viņš sola. Uzņēmuma "Latvijas valsts ceļi" Smiltenes nodaļas vadītājs seko līdzi komentāriem un forumam interneta portālā www.ziemellatvija.lv.

Vēl ir laiks līdz augustamArī vairāki portāla apmeklētāji uzskata, ka jaunu koku nokaltušās vietā nevajag stādīt. Priedes saknes tricinot automašīnas, un savu ietekmi arī atstājot ceļu kaisīšanai ziemā paredzētā sāls.

"Vecā priede nenokalta no labas dzīves. Stādīt vai atstāt koku ceļa vidū, - tā ir koka mocīšana. Labāk tiešām uzstādīt tajā vietā kādu piemērotu vides objektu," rosina portāla apmeklētājs ar niku "nazis". Savukārt kāds zinātājs iesaka kokaudzētavu Anglijā, kur varot iegādāties jau lielus kokus stādīšanai, speciāli audzētus šādam nolūkam.

Ideju par reklāmas plakātu vai kādu citu informatīvu materiālu saliņā starp braukšanas joslām, kur tagad aug priede, J. Jansons neatbalsta satiksmes drošības apsvērumu dēļ. Šādi plakāti novērš autovadītāju uzmanību no ceļa. Vairāki portāla apmeklētāji arī atceras, ka "jau ne viena vien dzīvība izdzisusi pēc sadursmes ar šo priedi".

Ir arī priekšlikums mainīt šajā vietā ceļu satiksmes organizāciju. "Protams, priede ir (bija) simbols, bet, ja reiz zāģēt, tad zāģēt pavisam nost. Un sadalošo saliņu likvidēt. Ja gribas kavēties atmiņās, var ceļa malā uztaisīt nobrauktuvi un kaut vai vēsturisku info stendu uzlikt ar šo priedi," raksta "mare". Vēl ir laiks izvēlēties labāko variantu līdz augustam, jo ātrāk ceļinieki koku neplāno zāģēt.

Komentāri 1

šoferīte

jāatstāj daļa no stumbra un jāuzliek skaists jumtiņš

pirms 10 gadiem, 2010.06.14 10:29

Smiltene