Ierosina Smiltenē izveidot suņu peldvietu 10

Labradora saimniece saskārusies ar cilvēku negatīvo attieksmi brīdī, kad vedusi savu mīluli peldēties. Viņa ierosina izveidot speciālu peldvietu suņiem. Pašvaldība ideju nenoraida, jo tā būtu prātīgāk, nekā peldēties visiem vienuviet.

 

Labradora saimniece smilteniete Maija neizprot cilvēku nosodošo attieksmi pret suņu peldināšanu ezeros. Viņas sunim ļoti patīk peldēt, bet Smiltenes apkaimē praktiski šādu iespēju nav. Tepera ezerā aizliegts, bet Niedrājā par to pārmetīs katrs, kam nav slinkums. Savukārt pēc peldes Klievī mājas saimnieku mīlulim parādījusies alerģija. Nācies pat antibiotikas dot.

 

"Teperim ar suni vispār nevar tuvoties, jo ir aizlieguma zīme. Braucam uz Niedrāju un meklējam vietu, kur mazāk atpūtnieku. Bet tāpat kāds aizrāda, kāpēc ar suni esam aizbraukuši. Vai vispār ar viņu jānāk cilvēkos un vēl jāpeldina. Pagājušajā vasarā sešos no rīta vīrs ar labradoru brauca uz Niedrāju. Pat tad gadījās cilvēks, kurš aizrādīja," saka Maija.

 

 

Esot cilvēki, kuri uzskata, ka tādējādi tiek piemēslots ezers. Tas neesot higiēniski. "Bet šie ezeri ir meža ieskauti un tajos droši iet arī citi dzīvnieki. Ne jau suns ir tas, kurš ūdenī kaut ko dara," domā sieviete.

 

"Varu galvot, ka mans suns neko sliktu nedara. Saprotu, ka ir bērni, kuri baidās. Protams, ja dzīvnieks ir nikns, vajag uzpurni. Nedrīkst bez tā. Arī man to tādiem bail. Māsa nesen atgriezās no Šveices. Tur ar suņiem iet kafejnīcās, viesnīcās, ar viņiem ceļo. Nekur nav aizlieguma. Pie mums aicina ņemt mīluļus no patversmēm, jo ir daudz pamesto dzīvnieku, bet tajā pašā laikā cilvēki viņus nekur neatzīst," saka smilteniete. Viņa rosina kādā no ezeriem ierīkot peldētavu tieši suņiem.

 

Smiltenes pilsētas domes izpilddirektoram Uldim Rudzītim iepriekš nav nācies dzirdēt šādu ierosinājumu. Izklāstot suņa saimnieces ideju domes izpilddirektoram, viņš izklausās ieinteresēts.

 

 

"Ideju līmenī esam domājuši par dzīvnieku kapsētu un pastaigu parku. Par peldētavām dzirdu pirmo reizi. Teperī ir aizliegts suņus peldināt, jo parasti tur ir pilns ar cilvēkiem. Otrā krastā, kur mazāk cilvēku, suņi nekādu ļaunumu nenodarītu. Man personīgi arī nepatiktu ar viņiem atrasties vienā peldvietā. Esam gatavi uzklausīt iedzīvotāju ierosinājumus. Nav ko baidīties, jāvēršas pašvaldībā. Uzklausīsim suņu saimnieku viedokļus. Vēlreiz pakonsultēsimies ar veselības aģentūru un pārskatīsim normatīvo bāzi. Iespēja noteikti ir, ja cilvēki būs ieinteresēti," saka U. Rudzītis. Viņu priecē, ka iedzīvotāji šādā veidā interesējas, nevis kareivīgi dara, ko grib.

 

Smilteniete Ilona Petrova uzskata, ka iecere par atsevišķu suņu peldvietas izveidošanu ir interesanta. Kaut gan viņai nekas nav pretī peldēties kopā ar šiem mājas mīluļiem. "Es tur neko sliktu nesaskatu. Kad citiem suns guļ blakus gultā, nekas nav. Bet kā ūdenī, uzreiz traģēdija. Nu neviens jau gluži viņus nelaiž ūdenī, kur citi peldas. Tomēr suņiem, tāpat kā cilvēkiem, katram savs raksturiņš," nosaka sieviete.

 

Kādam vīrietim, kurš nevēlējās atklāt savu vārdu, vispār ir nepieņemami atrasties vienā peldvietā kopā ar citu mīluļiem. Pagājušās nedēļas nogalē viņš izdomājis atpūsties pie Niedrāja ezera. "Kad peldējos, pēkšņi suns ielīda ezerā. Saimnieki tik nosaka, ka nekož. Bet, ko var zināt. Dzīvnieki taču ir neprognozējami. Tas nav arī higiēniski," viņš uzskata.

 

Ģimenes ārste Maruta Bindre suņu peldināšanā publiskās vietās neko nosodāmu nesaskata. Tikai visam jābūt normas robežās. "No higiēnas viedokļa neko sliktu neredzu. Cilvēku veselība jau no tā necieš. Vienīgi viņš var ar ķepu ieskrāpēt. Ja ievēro ētikas normas, tad viss ir kārtībā," uzskata ārste.

 

Komentāri 10

XXX

Tā jau ir - ūdens tilpnēs ir pietiekami daudz citu dzīvu un nedzīvu objektu, kas cilvēka veselībai var izdarīt lielāku kaitējumu par suni. Vienīgi pludmales smiltīs nebūtu ētiski čurināt suni.

pirms 12 gadiem, 2009.06.06 10:13

Ideja

Vidusezerā neviens cilvēks peldēties neiet, varētu tos suņus peldināt tur..... Ūdens tāds pats kā Tepera ezerā.

pirms 12 gadiem, 2009.06.06 11:05

sunu mamma

Nu nē, padomājiet suni kurs tiek kops peldesies netiraja un aizaugusaja vidusezeraa. Teperi vietas pietiek visiem. Nu dome, ko talak?

pirms 12 gadiem, 2009.06.06 11:17

par suņiem

Man arī ir suns, bet peldināt savu mīluli,kur peldās bērni, es domāju nedrīkst. Suņiem ir sava vieta un bērniem protams sava. Savā mājā dara kā grib, bet publiskās peldvietās suņiem vietas nav.

pirms 12 gadiem, 2009.06.06 17:56

lasītājs

Dakterei Bindrei jau laikam arī mājās ir suns. Es protams negribu, ka peldvietā, kur peldās bērni un pieaugušie, peldina arī suņus. Dakterei jau nu vajadzētu vislabāk saprast, kur peldina mazus bērniņus,suņiem vieta tā kā nebūtu. Dakteriem jau nu vispār ir vienalga,kas ar bērniem, galvenais, lai naudu maksā. Bindre vēl skaitās bērnu ārste- apsveicami.

pirms 12 gadiem, 2009.06.06 21:28

Mjā

bet ezeros cilvēkiem ir ētiski nokārtot savas dabiskās vajadzības? Cik bieži var dzirdēt, ejam peldēties-man vajag ... Suns nekad to nedarītu! Protams, suņiem atsevišķu peldvietu jāierāda, taču arī to visdrīzāk okupēs cilvēkveidīgie, sakot, ka viņiem taču pienākas labākais. Un tā suņukiņiem atkal nebūs nekā....

pirms 12 gadiem, 2009.06.07 08:53

ideja2

Sabiedriskās ,publiski pieejamās vietās priekšrokai jābūt cilvēku vairākuma viedoklim.Nav normāli,ka tur kur peldas un atpūšas cilvēki,sevišķi bērni pa vidu maisās suņi.Ja iespējams izveidot atsevišķu suņu pastaigu un peldvietu tas būtu labi.Bet tad tās vietas uzturēšana būtu jānodrošina no suņkopju maksājumiem,jo jau tagad suņu sūdus spiesti savākt vai nu sētnieki,vai privātmāju īpašnieki ielām pieguļošajā daļā,jo nav redzēts ka kāds suņu pat pastaigā vedējs savāktu mēslus ko viņa suns atstāj.Esmu par to ka suņu turētājiem nopietnāk jārespektē vairākuma intereses un nevajag ar praidistiem līdzīgām absurdām prsībām uzbāzties citiem,kam suņi var arī riebties.

pirms 12 gadiem, 2009.06.07 10:17

Sise

Piedodiet-es negribētu tur peldēties,kur suņus peldina,jo ir arī cilvēki idioti,kas izdara lielāku ļaunumu kā suņi-saziepējas kā dušā un metas ezerā.


Tos ar vajadzētu sodīt,jo ezers nav duša,bet atpūtas un peldvieta-tā lūk.

pirms 12 gadiem, 2009.06.08 09:52

Smiltene