Iesaka pārkārtot Smiltenē ceļu satiksmi 3

Ceļa zīme "Dodiet ceļu" jāpārceļ uz priekšu. Tās vietā jāuzliek zīme ar norādi, ka pie baznīcas atrodas automašīnu stāvlaukums. Tāds ir valsts akciju sabiedrības "Latvijas valsts ceļi" (LVC) Valkas nodaļas speciālistu ieteikums vietējai pašvaldībai, kā uzlabot satiksmes drošību Smiltenes centrā.

 

Šobrīd ceļa zīme "Dodiet ceļu" Marijas ielā (pirms izbrauktuves no stāvlaukuma un pirms krustojuma ar Baznīcas laukumu) uzstādīta ne vienam autovadītājam neizprotami. Ja, piemēram, šoferis izbrauc uz Marijas ielas no stāvlaukuma un piebrauc pie krustojuma ar Baznīcas laukumu, tad zīmes "Dodiet ceļu" tur nav.

 

"Mūsu ierosinājums ir pārcelt ceļa zīmi "Dodiet ceļu" tuvāk krustojumam ar Baznīcas laukumu un atdalīt ar barjerām," informē LVC Valkas nodaļas būvinženieris Māris Mačulis.

 

Vēl "Latvijas valsts ceļu" speciālisti ierosina izvietot barjeras Marijas ielas posmā gar stāvlaukumu un minimāli - arī Baznīcas laukuma posmā.

 

Viņu ieteikums ir arī stāvlaukumā atstāt tikai vienu iebrauktuvi no Marijas ielas puses. Tad automašīnām nevajadzētu pārvietoties atpakaļgaitā, un būtu mazāks risks sadursmei ar citu transportlīdzekli.

 

Smiltenes pilsētas domes izpilddirektors Uldis Rudzītis atzinīgi vērtē saņemtos LVC un Valkas rajona policijas pārvaldes ieteikumus, kā uzlabot satiksmes drošību pilsētā. Pēc pašvaldības pasūtījuma šobrīd top priekšlikumi skiču projektam

 

U. Rudzītis arī aicina ceļu policiju pastiprināti kontrolēt ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu Smiltenē, piemēram, sodīt šoferus, kuri novieto automašīnas neatļautā vietā.

Komentāri 3

123

a kur tad to zīmi spraudīs -laikuma vidū?;)))) vai nekāda norobežojošā josla nebūs????
:))) bet kur tad puišeļi ar tētu mašīnām varēs tad saulītes griest:)))))

pirms 12 gadiem, 2008.12.11 19:58

roliks

Man lieta ap stavlaukumu liekas sikums salidzinosi ar to,kas notiek ""LEjas krustojuma""

pirms 12 gadiem, 2008.12.11 22:15

Smiltene