Iespējamais interešu konflikts novērsts jau pašā sākumā

Pēc “Ziemeļlatvijas” 11. maija numura publikācijas “Soli pirms lielajām pārmaiņām”, kurā uzklausījām iedzīvotāju viedokli par pašreizējo pašvaldību darbu un to, kādu Smiltenes novadu saredz pēc apvienošanās, ar laikrakstu sazinājās Smiltenes novada domes izpilddirektors Andris Lapiņš, kuru savā komentārā pieminēja Smiltenes novada iedzīvotājs Andris Pauls-Pāvuls.

Savā komentārā par Smiltenes novada pašvaldību A. Pauls-Pāvuls apgalvoja: “Tādā pašā vienprātībā deputāti par izpilddirektoru apstiprināja Andri Lapiņu, zinot par interešu konfliktu, jo izpilddirektora tiešā pakļautībā strādā viņa laulātā – Kancelejas vadītāja Dina Kaupe.”

Smiltenes novada domes izpilddirektors A. Lapiņš “Ziemeļlatvijai” skaidro, ka nekad nav slēpis, ka viņa laulātā ir Kancelejas vadītāja.
“Iestājoties šai situācijai, informēju domi, un pieņemts attiecīgs domes lēmums par iespējamā interešu konflikta novēršanu,” norāda A. Lapiņš.

Smiltenes novada domes lēmums “Par atsevišķu valsts amatpersonas funkciju izpildes uzdošanu citai valsts amatpersonai” pieņemts 2019. gada 27. februārī, kurā Smiltenes novada domes priekšsēdētāja vietniekam Kārlim Lapiņam uzdots veikt uzraudzības, kontroles, izziņas vai sodīšanas funkcijas, slēgt līgumus vai veikt citas darbības attiecībā uz Smiltenes novada domes Kancelejas nodaļas vadītāju. Domes lēmums brīvi pieejams Smiltenes novada mājaslapā.

“Mana situācija nav unikāla, tieši tādēļ likuma “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” noteikts regulējums šādai un cita veida situācijām,” laikraksta lasītājiem paskaidro A. Lapiņš.

Atgādinam, ka “Ziemeļlatvija” publikācijas “Soli pirms lielajām pārmaiņām” tapšanas procesā sazinājās ar KNAB, kurā paskaidroja, ka likums nosaka kārtību, kāda jārīkojas. Tai attiecīgi sekojis arī A. Lapiņš.

Smiltene