Īstenojas projekts

Smiltenes pilsētas svētkos īstenojās VAS „Hipotēku banka" klientu kluba „Mēs paši" atbalstītais projekts „Bērnu centra „LIGZDIŅA" audzēkņi iepriecina vienaudžus pilsētas 90 gadu jubilejā".

Pateicoties projekta ietvaros iegūtajai ierīcei, „Ligzdiņas" audzēkņi, piepalīdzot skolotājām, svētku laikā piedāvāja bērniem pašiem zīmēt un izgatavot katram savu Smiltenes svētku nozīmīti. Atsaucās visai daudzi visjaunākie svētku apmeklētāji, kuru daudzveidīgās, ar izdomu veidotās svētku piemiņas lietas piedalījās arī konkursā par skaistāko nozīmīti.

Žūrijas lomu pildīja svētku apmeklētāji, ievelkot krustiņu iepretim nozīmītei, kura, viņuprāt, bija izdevusies īpaši labi.

Lai balsošana par „Zelta", „Sudraba" un „Bronzas" nozīmītes godu noritētu objektīvi, nozīmīšu autoru vārdu vietā tās rotāja pašu mazo mākslinieku izvēlēti segvārdi. Katrā no nominācijām 3 nozīmīšu autori tika pie balvas - komplekta zīmēšanai, kas noderēs turpmākās radošās nodarbēs. Svētku izskaņā atklājās, ka ne visi autori izņēma savas nozīmītes - tās joprojām var saņemt Smiltenes sporta un kultūras centrā, Bērnu bibliotēkas nodaļā.

Smiltenes svētkos piedalījās arī ciemiņi - Valmieras sociālajā mājā mītošo trūcīgo ģimeņu bērni.Bērnu centrs „LIGZDIŅA" jau 2gadus sadarbojas ar sabiedriskajām organizācijām Valmierā, rūpējoties par sociāli neaizsargātajiem un bērniem ar īpašām vajadzībām labdarības programmas „Siltā sirds" ietvaros.

Mazie valmierieši sadraudzējās ar Smiltenes vienaudžiem, ciemojās „LIGZDIŅĀ", kopīgi spēlēja galda spēles un vizinājās ar gokartu, ko pagājušogad „Ligzdiņai" dāvināja Valmieras un Cēsu uzņēmēji.Īpašs aizkustinājums bija par Parka viesnīvas „Brūzis" saimnieces Vairas Štolceres vēlmi iepriecināt mazos smilteniešus un valmieriešus, pacienājot ar garšīgām un ļoti sātīgām pusdienām. Karstajā laikā īpaši labi iederējās saldējums.

Jāpiemin, ka daudzi Valmieras sociālās mājas iemītnieki nāk no nelabvēlīgām ģimenēm un prieku un sāta sajūtu piedzīvo reti. Šoreiz viņi ļoti centās uzvesties labi, pierādot, ka sirsnīga attieksme izsauc tādu pašu atbildi.

Smiltene