Izbraukā Cērtenes pilskalnu (papildināts ar foto) 3

Valsts akciju sabiedrības "Latvijas valsts meži" Austrumvidzemes mežsaimniecība saņēmusi informāciju par postījumiem Cērtenes pilskalna teritorijā.

Par to mežsaimniekiem paziņojis notikušā aculiecinieks."Pēc viņa stāstītā, 23.septembra novakarē Cērtenes pilskalna pļaviņā iebraukusi tumši zilas krāsas automašīna "Mitsubishi Pajero"," stāsta mežsaimniecības Silvas meža iecirkņa vadītājs Normunds Vīksna. Automašīna vairākas reizes pariņķojusi pa nopļauto pļaviņu, atstājot izbrauktas risas. Tad šoferis nolēmis uzbraukt pilskalnā, kur augšup ved ierīkotie pakāpieni. Tomēr uz pirmās platformas nav varējis tikt, tāpēc ripinājies atpakaļgaitā lejup.

"Rezultātā gar kāpņu laidumiem ir iebrauktas risas, kas veicinās augsnes eroziju. Kāpnēm aplauzts viens pakāpiena stūris," pārbaudot notikušo, secina N. Vīksna.

Viņš atgādina, ka Cērtenes pilskalns ir arheoloģiskas nozīmes objekts un pa tā teritoriju ir jāpārvietojas kājām. Mežsaimniecībai aculiecinieks ir nosaucis minētās automašīnas valsts numuru, un mežsaimnieki apsver iespēju vērsties tiesībsargājošās instancēs, lai lemtu par soda sankciju piemērošanu.

Komentāri 3

Smiltene