Izdegušā furgona vraks no Vidzemes šosejas pazūd tikai pēc mēneša 5

Vidzemes šosejas malā, Launkalnes pagastā netālu no "Eķītēm", kopš jūlija sākuma garāmbraucēji redzēja nepievilcīgu, pat nedaudz biedējošu skatu - izdegušu kravas furgonu.

Furgona īpašniece, autotransporta kravas pārvadājumu firma "Rout" no Ogres , gandrīz mēnesi nereaģēja uz akciju sabiedrības "Latvijas valsts ceļi" aizvākt transportlīdzekli, kaut gan uzkalnē aiz līkuma atstātais furgons radīja draudus ceļu satiksmes drošībai. Mašīna visu šo laiku daļēji atradās uz asfaltētās brauktuves.

Turklāt Vidzemes šoseja ir valsts galvenais autoceļš A2: Rīga - Sigulda - Igaunijas robeža.

Garāmbraucēji ievēroja, ka kravas furgons ar nolauztu aizmugurējo ratu šosejas malā tika pamests jau aptuveni divas nedēļas pirms Jāņiem. 3. jūlijā izsaukumu uz šo vietu saņēma Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Smiltenes posteņa ugunsdzēsēji, jo transportlīdzeklis naktī dega.

Beidzot aizvadītajā sestdienā furgona vraks ir aizvākts. Jau piektdien, 16. jūlijā, firmas "Rout" vadītājs Aivars Jaunbērziņš "Ziemeļlatvijai" solīja, ka sestdien notikuma vietā ieradīsies kādas Rīgas firmas strādnieki, lai sagrieztu mašīnu lūžņos un tos, saliktus konteineros, aizvestu projām.

"Viss būtu noticis jau ātrāk. Viena Smiltenes firma solīja furgonu savākt metāllūžņiem, bet pazuda," kavēšanos skaidroja A. Jaunbērziņš. Kad automašīnai, kas no Smiltenes vedusi stikla taru, Launkalnes pagastā nolūzis rats, transportlīdzeklis atstāts turpat, gaidot, kad tiks piegādāta pasūtītā rezerves daļa. Taču pāris nedēļas vēlāk furgons, 1996. gada izlaiduma "Volvo", nodega.

Aizvadītās nedēļas nogalē automašīnas vraku strādnieki tomēr nevis sagrieza uz vietas, bet uzlika uz treilera un aizvilka.

A. Jaunbērziņš vakar "Ziemeļlatvijai" atzina, ka, iespējams, vērsīsies policijā, lai tā izmeklē lietu par kravas furgona degšanu. Viņam ir aizdomas, ka tā bija ļaunprātīga dedzināšana, jo mašīnai akumulators bija izņemts.

Tikai dienu pirms furgona vraka aizvākšanas valsts akciju sabiedrības "Latvijas Autoceļu uzturētājs" Smiltenes ceļu rajona strādnieki ar tehniku izdegušo automašīnu nostūma no brauktuves asfaltētās daļas uz ceļa grantēto nomali, lai mašīna netraucētu satiksmei.

"Jau mēnesi paļāvāmies uz īpašnieka solījumiem, ka viņš aizvāks mašīnu, bet nekas nenotika. Cik tad ilgi varēja gaidīt?" stāsta valsts akciju sabiedrības "Latvijas valsts ceļi" Smiltenes nodaļas vadītājs Juris Jansons. Tāpēc arī viņš uzdeva Smiltenes ceļu rajona strādniekiem mašīnu nostumt malā.

J. Jansons atzīst, ka arī agrāk automašīnas ir saplīsušas un stāvējušas ceļa malā, taču īpašnieki tās aizvākuši ātri, vismaz tuvākās diennakts laikā. "Šis bija ārkārtējs gadījums, bet beidzās labi. Cerams, ka turpmāk nekas līdzīgs nenotiks," viņš piebilst.

Komentāri 5

Austere

Ārzemēs tā notiek vienmēr, ja mašīnu atstāj uz ceļa un nesavāc.

pirms 10 gadiem, 2010.07.19 13:18

inga

vēl pirms izdegšanas tas tur stāvēja mēnesi un bišķin

pirms 10 gadiem, 2010.07.19 13:34

kaspars

Furgons ceļa malā stāvēja no maija pēdējām dienām. Iesākumā stāveja uz brauktuves daļas, lai netraucētu satiksmi, nostūma malā. Kādu laiku aiz mašīnas bija izlikts brīdinājuma trīsturis, tad tas pazuda. Kādam tas bija vairāk vajadzīgs. Pazuda arī degviela no bākas un viss cits derīgais. Arī tas viss kādam bija vairāk vajadzīgs. Un aklulumatora arī izradās vairs nebija! Noteikti arī tas kādam noderēja. Jūlija sākumā tā tika nodedzināta. Pēc nodegšanas uzradās zīme - uz ceļa strādā. Nu visi pamodušies, ārprāts stāv mašīna, un vēl nodegusi! Tagad aizvāca - nu ir tukšums.....bijām pieraduši.

pirms 10 gadiem, 2010.07.19 14:20

komandors

vairak jau izskatas pec shemas, ko tagad daudzi piekopj - izraisa specialus negadijumus, lai dabutu apdrosinasanu. Kaut ka jocigi izklausas - noluza ritenis un mes to masinu, davai, tulit nodosim metalluznos. Parasti jau ta nenotiek

pirms 10 gadiem, 2010.07.19 17:09

čiepa

Mašīna uz ceļa stāvēja jau no maija beigām. No ārpuses gan nevarēja pateikt, ka tā aplaupīta. Labi, ka pa šo laiku neviens nakts laikā neuzbrauca tai virsū.

pirms 10 gadiem, 2010.07.20 00:45

Smiltene