Izskatīs Valmieras, Smiltenes, Cēsu, Kuldīgas un Ventspils pilsētu attīstības idejas

Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijā (RAPLM) šodien notiks Koordinācijas padomes sēde, lai izskatītu Valmieras, Smiltenes, Cēsu, Kuldīgas un Ventspils pilsētu projektu idejas, kuras tās iecerējušas īstenot Eiropas Reģionālās attīstības fonda prioritātē "Policentriska attīstība".

 

Par to aģentūru LETA informēja RAPLM Komunikācijas nodaļas vadītāja vietniece Ilze Dišlere.

Valmieras pilsētas pārstāvji Koordinācijas padomi iepazīstinās ar ideju par pamatskolas būvniecības projektu, Smiltenes pārstāvji - par kultūras un interešu izglītības infrastruktūras atjaunošanu, savukārt Cēsis plāno īstenot daudzfunkcionāla Vidzemes mūzikas un kultūras centra projektu.

 

 

Kuldīgas novada domes pārstāvji iepazīstinās ar projekta ideju par pilsētas "mazā loka" noslēdzošā savienojuma posma izveidi, bet Ventspils pārstāvji - ar ielu infrastruktūras attīstību.

 

 

Tāpat plānots padomes sēdē pārrunāt aktivitātes "Nacionālās un reģionālās nozīmes attīstības centru izaugsmes veicināšana līdzsvarotai valsts attīstībai" trešās kārtas izsludināšanu un izmaiņas projektu iesniegumu gatavošanā.

 

 

Valmieras, Smiltenes, Cēsu, Kuldīgas un Ventspils pilsētas ir to 16 pilsētu vidū, kurām ir iespēja iesniegt projektu pieteikumus Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu līdzfinansējuma saņemšanai.

 

 

Kopumā 16 pilsētām šajā aktivitātē pieejami 209,2 miljoni latu, tai skaitā Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums 177,8 miljonu latu apmērā un nacionālais publiskais finansējums 31,4 miljonu latu apmērā.

 

 

ES līdzfinansējumam var pretendēt Daugavpils, Jelgava, Jēkabpils, Liepāja, Rēzekne, Valmiera, Ventspils, Aizkraukle, Cēsis, Gulbene, Kuldīga, Līvāni, Madona, Saldus, Smiltene un Talsi. Atsevišķa aktivitāte pilsētvides attīstībai ir paredzēta galvaspilsētai Rīgai.

 

 

Koordinācijas padomes uzdevums ir izvērtēt un novērst iespējamo projektu, ko plānots īstenot pilsētvides prioritātes ietvaros, pārklāšanos ar citām ES struktūrfondu aktivitātēm.

Koordinācijas padomē ir pilsētu pašvaldību, kas noteiktas kā potenciālās atbalsta saņēmējas, plānošanas reģionu, RAPLM un citu nozaru ministriju pārstāvji.

Smiltene