Jānis Cepurītis: “Aicinu visus neklausīties un neuzņemt nopietni baumas”

Smiltenes un Palsmanes evaņģēliski luterisko draudzi atkal gaida pārmaiņas. Nokalpojis tajās gandrīz gadu, uz savu iepriekšējo dzīvesvietu Rīgu drīz pārcelsies mācītājs Jānis Cepurītis.

Viņa vietā Smiltenes un Palsmanes luterāņu draudzē no 1. jūnija pastāvīgi kalpos tagadējā draudzes gana vienaudzis Zigmārs Ziemanis (29 gadi), līdzšinējais Valmieras prāvesta iecirkņa Rubenes un Dikļu draudzes mācītājs.

"Lēmumu aiziet uz Rīgu pieņēmu tikai personisku iemeslu dēļ. Tas nav saistīts ne ar kalpošanu Smiltenes draudzē, ne šejienes cilvēkiem un iesāktajiem darbiem, un nekādā gadījumā nav baznīcas vadības lēmums," iespējamās intrigas kliedē J. Cepurītis.

Prognozē intrigu vērpšanuMācītājs ir nobažījies, ka pārmaiņu laikā var uzrasties cilvēki, kuri sašūpos Smiltenes draudzi kā laivu un mēģinās izjaukt veiksmīgi iesākto draudzes izaugsmi un tajā ieguldīto lielo darbu.

"Mēs nezinām, kas ir šie cilvēki, un nezinām viņu patiesos motīvus. Tāpēc aicinu visus pilsētniekus, visus avīzes lasītājus neklausīties un neuzņemt nopietni tās baumas, kas noteikti Smiltenē būs dzirdamas par to, kāpēc mācītājs ir aizgājis un kāpēc vietā ir atnācis jauns. Cilvēki no mušas uzpūš ziloni un cenšas ar to pabarot savu intrigu apetīti. Ja dzirdat ļoti lielas nepatiesības, tad nāciet pie jaunā mācītāja un draudzes priekšnieka un runājiet ar viņiem," aicina J. Cepurītis.

"Ziemeļlatvijai" draudzē un arī no mācītāja neizdevās noskaidrot, par ko tiktu vītas intrigas un izplatītas nepatiesas runas.

Smiltenes un Palsmanes draudzē viņš uz pilnu slodzi sāka kalpot aizvadītā gada 1. jūlijā. Kaut arī jauno, enerģisko mācītāju sākumā vismaz daži vecākie draudzes locekļi neuzņēma labestīgi un pat izvērsa pretdarbību, gada laikā J. Cepurītis Smiltenes luterāņu baznīcu "izcēlis saulītē" pilsētā un piesaistījis draudzei jauniešus.

Mācītāja darbu atzinīgi novērtējis arī Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags.Ar J. Cepurīša kalpošanu ir apmierināti arī apvaicātie Smiltenes draudzes locekļi, arī Iveta Ponciusa. "Cepuri nost Cepurītim par kalpošanu! Mums bija liels izbrīns par to, ka viņš pamet draudzi. Iemeslu īsti nezinām, un viņš arī to negrib atklāt, jo tā ir ģimenes lieta," saka I. Ponciusa.

Protams, esot žēl šķirties no mācītāja, ar kuru jau sarasts, bet "mēs jau ejam baznīcā pie Dieva, un, kurš mums sludina Dieva vārdu, ir vienalga".

To atgādina arī mācītāji, jo draudzē tomēr ir cilvēki, kurus sarūgtinājusi J. Cepurīša pārcelšanās uz Rīgu. Turklāt arhibīskaps J. Vanags nosūtījis uz Smiltenes un Palsmanes draudzi tādu mācītāju, kura vecums un redzējums par draudzes nākotni atbilst smilteniešu draudzes vadības vēlmēm.

Vadība no iesāktā neatkāpsiesValmierietis Z. Ziemanis kalpošanu uzsāka pērnā gada maijā un atzīst, ka lēmums mainīt draudzes ir smags, tomēr uztver Smilteni kā izaicinājumu. "Nāku šeit pēc aicinājuma un esmu gatavs strādāt," saka Z. Ziemanis. Viņš maina arī dzīvesvietu un dzīvos Smiltenē.

Mācītāja J. Cepurīša pārcelšanos nožēlo Smiltenes draudzes priekšnieks Jānis Lauris, jo gada laikā izdarīts daudz. Uz dievkalpojumiem nāk arvien vairāk jaunu cilvēku.

"Baznīca tagad ir visiem, nevis šauram lokam, kuri to uzskata par savu īpašumu vai interešu klubiņu. Mēģināsim arī turpmāk iet tajā pašā virzienā, ko ar Jāni nospraudām. Paldies mācītāja sievai Līgai, kura daudz palīdzēja gan draudzei, gan Svētdienas skolai," piebilst J. Lauris.

J. Cepurītis no Smiltenes draudzes un arī pilsētniekiem atvadīsies dievkalpojumā 30. maijā, kad baznīcas kancelē teiks pēdējo sprediķi kā šīs draudzes gans.

"Liels paldies par kopā aizvadīto laiku ikvienam, kurš šā gada laikā uzdrīkstējās ne vien kalpot, bet arī uzņemties atbildību. Īpaši liels paldies draudzes priekšniekam Jānim Laurim ar ģimeni par nesavtīgo ieguldījumu, Palsmanes draudzes priekšniecei Inārai Līkumai, Smiltenes draudzes Svētdienas skolas skolotāju komandai, draudzes jauniešiem un novada domes priekšsēdētājam Aināram Mežulim par atbalstu," pateicas J. Cepurītis.

Smiltene