Jānis Paleps: “Neesmu miljonārs. Arī citi projekti ir apturēti un līdzekļi iesaldēti 9

Smiltenē, Daugavas ielā 7a, jau daudzus gadus atrodas jaunbūve. Laikam ritot, tās stāvoklis kļūst arvien kritiskāks un teritorija bīstamāka. Vēl pērn zemes un ēkas īpašnieks teica, ka nākotnē tur būs mājoklis 24 ģimenēm. Tomēr realitāte ir pavisam citādāka.

 

Pērn maijā "Ziemeļlatvijas" lasītāji bija pamanījuši, ka nenorobežotajā teritorijā uzdarbojas cilvēki. Ne jau strādnieki, kuri veiktu darbus, bet gan demolētāji. "Jaunbūvē galvas tik pazib un pelēkie keramzīta bloki viens pēc otra krīt lejā. Ko tad es viņiem teikšu, sados vēl pa purnu. Tā ir elle," pērn teica smilteniete, kura vēlējās pievērst atbildīgo personu uzmanību šai problēmai.

 

 

Uz īsu mirkli tā arī notika, tikai īpašnieki tālāk par vārdiem un solījumiem netika. Vēl tagad iedzīvotāji vaicā, kad beidzot tiks sakopta bīstamā teritorija. Pirms pāris dienām Latvijā notika Lielā talka, kad cilvēki kopa mežus un īpašumus, rūpējoties par tīru vidi. Turpretī jaunbūves teritorijā atkritumu kļūst aizvien vairāk. Uzņēmēja solījumu neizpildīšanai ir vairāki izskaidrojumi.

 

Zeme un ēka Daugavas ielā 7a pieder Cēsīs reģistrētai firmai SIA "Rechouse", kuras īpašnieks ir kādreizējais smiltenietis Jānis Paleps. Pērn viņš solīja tuvākajā laikā teritoriju sakopt un izdarīt visu to, kas paredzēts normatīvos. Tolaik J. Paleps bija pārliecināts, ka jau vasarā varētu sākties reāla darbība.

 

 

Tagad uzņēmējs atklāti pasaka, ka pienākuši neapskaužami laiki, kad trūkst naudas. "Nekustamo īpašumu bizness ir apstājies. Cilvēkiem nav naudas. Tāpēc vairs nav vērts attīstīt šo projektu kā dzīvojamo māju, kāds bija sākotnējais mērķis. Bankas nekreditē. Bet, ja kreditē, tad ir tādas prasības, ko cilvēki nemaz nevar izpildīt. Arī es. Ar bankām projekts sākās un arī beidzās," skaidro J. Paleps.

 

"Ziemeļlatvija" lūdza uzņēmējam, lai viņš vismaz veic sakopšanas darbus, novāc ķieģeļu gabalus un keramzītu blokus, kā arī pārējos atkritumus. Tādējādi vidi padarot skaistāku un nenorobežoto teritoriju mazāk bīstamu apkārtējiem.

 

 

"Diemžēl nevaru finansēt kaut kādus sakopšanas darbus, jo vienkārši nav par ko. Pašam nauda pietiek iztikai. Man arī citi projekti apturēti, līdzekļi ir iesaldēti. Neesmu miljonārs, lai pavilktu nezin cik projektus," atzīst "Rechouse" vadītājs.

 

Lai arī sapnis par 24 dzīvokļu māju ir palicis nepiepildīts, ēka savā ziņā pilda sociālas funkcijas, jo tajā mēdz mitināties bezpajumtnieki.

 

Komentāri 9

smiltenietis

""Cienījamais"" Palepa biedrs lai savāktu savus sūdus naudu nevajag ! Vai tad pašam tās rociņas tik baltas ka grābekli un lāpstu rokā nevar noturēt!?????
Kauns pilsētai par tādu graustu! Pašvaldība jau ar guļ uz lauriem !

pirms 12 gadiem, 2009.04.23 10:25

lia

pagad pašvaldībai jādomā par savu ievēlēšanu vēlreiz, vai tad nevar pastumdīt jauko priekšvēlēšanu gaidās nama saimnieku? Jā, bet Mežuļa kungs jau laikam vairāk ir Rīgā, nekā Smiltenē un par mums vietējiem ir piemirsis. jāgaida, kad nāks jauni spēki un varēs reāli cīnīties ar savu namu neapsaimniekotājiem.

pirms 12 gadiem, 2009.04.23 10:38

krīze

Jā, pašreiz sagaidīts ir īstais brīdis un attaisnojumi nav dziļi jāmeklē - krīze!

pirms 12 gadiem, 2009.04.23 11:53

dzenis

Palepa kgs runā tā, ka var redzēt-nav biznesa cilvēks, bet spekulats un torgaš. Biznesa cilvēki šos laikus uzskata par īstajiem iespēju laikiem. Kas var būt labāks par šo-darba spēks kļūst lētāks un stāv rindā pēc darba-materiāli kļūst lētāki-birokrātija kaut minimāli, bet tiek jau mazināta utt utjp. Labs laiks ir pienācis-tiks atsijātas pelavas no graudiem.

pirms 12 gadiem, 2009.04.23 14:40

***

Un tā katru gadu vieni un tie paši nesakoptie lielīpašumi-šī māja, vecā dārzniecība, konservu cehs utt...Visi bagātie pircēji un privatizētāji pēkšņi palikuši tādi nabadzīgi želojami grūtdienīši Nu tad varbūt pilsētai vajag pacensties un pārņemt šos īpašumus savā īpašumā,protams ,pilnīgi izslēdzot tādu variantu kā pārpirkšanu

pirms 12 gadiem, 2009.04.23 17:11

Iedzīvotājs

Es domāju, ka bez pilsētas ziņas jau nu šis Palepa kungs šo māju nenopirka, tad jau bija labi, arī pilsētai kāds labums atlēca, tad nu pilsētas galvai Mežuļa kungam būtu jānokārto,lai šī teritorija tiktu sakopta. Šī māja taču atrodas pilsētas teritorijā. Mežuļa kungs, lai atbrauc uz Smilteni ciemos un apskatās kāda tad ir pilsēta, kur viņam būtu jābūt saimniekam. Cerams jau ka sakārtos, nāk taču vēlēšanas!!!

pirms 12 gadiem, 2009.04.23 21:11

*

kO TA NEPAARDEVA, KAD VEEL BIJA TREKNIE GADI? UN KAAPEEC VISPAAR TAADAM TO NAMU PAARDEVA, JA NEKO PAVILKT NEVAREEJA?!

pirms 12 gadiem, 2009.04.23 22:42

Atis

Ja Jānis Paleps vēl ar kādu nav nokārtojis parādsaistības, tad atsaucies. Es ar viņu tiesājos. Vajag dabūt visus cilvēkus, kuram viņš ir parādā.

pirms 11 gadiem, 2010.01.15 20:11

Smiltene