Jāsadarbojas visām iesaistītajām pusēm

Smiltenes novada Pašvaldības policija (SNPP) ir novērojusi, ka iedzīvotāji nepaliek vienaldzīgi, pamanot klaiņojošus suņus, bet, lai mājdzīvnieks veiksmīgi nonāktu pie saimnieka, ir nepieciešams rīkoties atbildīgi un likumīgi, sadarbojoties trīs iesaistītajām pusēm – saimniekam, policijai un iedzīvotājam, kurš klaiņojošo suni pamanījis.

“Ziemeļlatvija” jau gada sākumā rakstīja par Smiltenes pilsētā klaiņojošajiem suņiem. Arī šā brīža sabiedriskās kārtības aktualitāte ir bez saimnieka klaiņojoši suņi, kas apdraud iedzīvotāju drošību un biedē uz ielām esošus bērnus un seniorus. SNPP aicina suņu saimniekus, ja suns ir aizklīdis, informēt Pašvaldības policiju, zvanot uz 28659933.

Pašvaldības policijā norāda uz kādu tendenci, proti, iedzīvotāji labprātāk publicē ziņojumus sociālajos tīklos, dalās ar informāciju savā starpā, kamēr policijas inspektoriem ir apgrūtināta iespēja noteikt suņa saimniekus, kas nav informējuši par dzīvnieka pazušanu. Mājdzīvnieks tiek nogādāts patversmē, kā rezultātā rodas ne tikai papildu izdevumi, bet arī apgrūtināta iespēja nokļūt pēc sava mīluļa.

Jāpiebilst, ka Pašvaldības policija vērtē katru suņa klaiņošanas gadījumu atsevišķi. Drošības dienestu mērķis nav sodīt īpašnieku, bet panākt, lai suns neklaiņo. Ja saimnieks ir atsaucīgs, ziņo policijai un risina situāciju, policija var lemt par aizrādījuma izteikšanu.

Smiltene