Jaunais mācītājs ir gatavs uzklausīt ikvienu draudzes locekli 11

Smiltenes un Palsmanes evaņģēliski luteriskajās draudzēs no 1. jūlija kalpo jauns mācītājs Jānis Cepurītis. Šis fakts un arī 28 gadus vecā garīdznieka skatījums, kā pilnveidot draudzes garīgo un saimniecisko dzīvi, izraisījis smilteniešu ziņkāri.

 

J. Cepurītis ir rīdzinieks, Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) augstākās garīgās mācību iestādes - Lutera akadēmijas - absolvents. Viņš nosūtīts kalpot uz Smiltenes un Palsmanes evaņģēliski luteriskajām draudzēm un pastāvīgi dzīvo Smiltenē.

 

"Šīs ir manas pirmās draudzes, kurās kalpoju kā ordinēts garīdznieks," "Ziemeļlatvijai" atzīst jaunais mācītājs.

 

J. Cepurīti kalpošanas amatā svinīgi ievedīs 18. oktobrī dievkalpojumā. Amatā ievešanu veiks izdarīs LELB arhibīskaps Jānis Vanags. Tad Smiltenes luterāņu draudzei būs divkārši svētki - jaunā mācītāja ievešana amatā un Smiltenes luterāņu dievnama ēkas 150 gadu jubileja.

 

Pēc dievkalpojuma paredzēts koncerts. Savu dalību no uzrunātajiem māksliniekiem jau apstiprinājis Ingus Pētersons.

 

Kopā ar Smiltenes luterāņu draudzes pārvaldi J. Cepurītis ir uzsācis darbu pie draudzes attīstības stratēģijas un tās īpašumu apzināšanas. Jau notikušas draudzes talkas Mācītājmuižā, lai sakoptu dzīvojamo māju un salabotu cauro jumta segumu. Ieskatu talkas norisē ikviens var gūt fotoreportāžā, kas izlikta baznīcas priekštelpā.

 

Šobrīd Smiltenes luterāņu draudzē ir 270 cilvēki. Jaunais mācītājs ir apņēmies kalpot ar lielu atbildību - gan turpināt iesākto, gan sniegt cilvēkiem jaunas iespējas.

 

"Draudzē ir labas lietas, piemēram, svētdienas skola un kori, kas jāattīsta. Jaunums būs draudzes jauniešu kalpošana. Pusaudži un jaunieši vecumā no 13 līdz 20 gadiem pārspriedīs aktuālas tēmas, muzicēs, ies ekskursijās, piedalīsies draudzes dzīvē, pavadot brīvo laiku labās lietās, kas stiprina un izglīto viņu garīgo dzīvi," cer J. Cepurītis.

 

Jauniešu nodarbības baznīcā pagaidām notiks reizi nedēļā. Septembrī darbu atsāks draudzes Svētdienas skola. Būs arī iesvētes mācību cikls topošajiem draudzes locekļiem, ko noslēgs iesvēte Ziemassvētkos.Pārmaiņas notikušas draudzes saimnieciskajā dzīvē. Mācītājs skaidro, ka draudzes pārvalde ir pieņēmusi nepopulāru lēmumu atbrīvot no kalpošanas draudzes apkopēju Ernestīni Spalviņu un kurinātāju Jāni Lauzi līdzekļu trūkuma dēļ. Draudze šiem cilvēkiem maksāja palīdzību par kalpošanu.

 

Tagad baznīcas sakopšanu brīvajā laikā pēc dežūru grafika veic draudzes locekļi ar savām ģimenēm. Viņi kalpo bez atlīdzības - uzkopj baznīcu, sagatavo to dievkalpojumam, rūpējas par baznīcas ārieni, arī par puķu dobēm.

 

"Liels paldies Ernestīnes kundzei par viņas kalpošanu. Kamēr šeit biju no februāra uz pusslodzi, redzēju, ka viņas rūpīgais darbs un ieguldījums baznīcas kārtības uzturēšanā bija patiesi labs un ļoti atbildīgs," E. Spalviņai pateicas jaunais mācītājs.

 

Baznīcas vārtu atslēgas ir nodotas cilvēkiem, kuri uzkopj dievnamu. Vārti pēc dievkalpojumiem tagad tiek slēgti. "Kad uzsāku šeit kalpot, man bija nepatīkami baznīcas teritorijā sastapt cilvēkus smagā alkohola reibumā, kuri nokārtojas pie dievnama vai guļ uz kāpnēm," saka J. Cepurītis.

 

Jaunais mācītājs labprāt uzklausīs ikvienu draudzes locekli par garīgiem un saimnieciskiem jautājumiem.

Komentāri 11

Cita pārliecība

Baznīcas vārti nedrīkst būt slēgti nevienam. Tagad tie būs ciet visiem.

pirms 11 gadiem, 2009.08.23 11:29

interese

Kur palika mācītājs Normunds Celmiņš?

pirms 11 gadiem, 2009.08.23 17:00

Punkts

Pareizi dara,ka slēdz vārtus,jo nav jāiet visiem ļurbām tur nokārtot savas dabiskās vajadzības.

pirms 11 gadiem, 2009.08.23 18:51

Ziemeļlatvija

Smiltenes luterāņu draudzes bijušais mācītājs Normunds Celmiņš kā Rīgas Arhidiacēzes vikārs šomēnes kalpo Alūksnes luterāņu draudzē. Viņš ir arī Nacionālo bruņoto spēku štāba bataljona kapelāns.

pirms 11 gadiem, 2009.08.24 12:22

....

Piekrītu,baznīcas vārti nedrīkst nevienam būt slēgti!!!Protams,ka nav patikami tas,ka iet un nokārtojas.Ar to ,ka aizslēgs ciet,tad jau citi cilvēki nevarēs satikt mācītāju . Jēga?

pirms 11 gadiem, 2009.08.24 14:34

Ilona

man tas nepatīk ka baznīca tiek turēta pa dienas vidu ciet.ik jebkurš ciemiņš kurš iebrauc no ārzemēm grib ieiet un kaut vai nedaudz ziedot-varētu pat kristīgo literatūru patirgot,vai arī kartiņas pa Smilteni

pirms 11 gadiem, 2009.08.24 16:14

..

ja kur tas redzets, ka baznica svarti ciet,rigaa pat jebkura laika pa dienu var iiet baznica. ja pat dievnams slegts. bet ziniet akmens nav jamet jauna macitaja laucina, drizak domes. cik var cinities ar tiem dzerajiem bomziem pasa pilsetas centraa.????????

pirms 11 gadiem, 2009.08.24 19:42

Abet

pie sētas varētu nolikt pārvietojamo tualeti ar foršu uzrakstuL "centra dzērājiem un bomžiem "un problēma būtu atrisināta. Taču vārtus gan nevajadzētu noslēgt

pirms 11 gadiem, 2009.08.24 22:55

Roberto

LELB + RKB = Patiesības piesmiešana
http://www.ebaznica.lv/?p=4111

pirms 11 gadiem, 2009.08.25 09:13

Janka-Ilonai

Ja tu tik gudra,tad stāvi ārpus vārtiem un tirgojies ar literatūru un kartiņām.

pirms 11 gadiem, 2009.08.26 10:45

UZ LABU

un ja Jūs ielūkotos kas ir Jānis Cepurītis,tad negadīvie komentāri par aizgājušo mācītāju būtu lieki. JO JĀNIS IR UZ LABU TUR :)

pirms 8 gadiem, 2013.07.21 20:39

Smiltene