Jaunbūves īpašniekam Smiltenē mērķi neīstenojas, tāpēc grib sadarboties ar pašvaldību 11

Vairākkārt rakstīts par bīstamo jaunbūvi Smiltenē, Daugavas ielā 7a, kur ēkas īpašnieks solījās uzsākt darbus teritorijā. Projekts par 24 dzīvokļu dzīvojamo māju patlaban ir strupceļā, un jaunbūves īpašnieks lūdz palīdzību Smiltenes pilsētas domē.

 

Zemes un jaunbūves Daugavas ielā 7a īpašnieks ir kādreizējais smiltenietis firmas "RECHOUSE" direktors Jānis Paleps. Viņš 13. oktobrī Smiltenes pilsētas domes sēdē nāca klajā ar savām idejām par jaunbūves likteni, piedāvājot pašvaldībai sadarboties, lai varētu īstenot iecerēto projektu par 24 dzīvokļu dzīvojamo māju netālu no pilsētas centra. J. Paleps domā, ka pašvaldība jaunbūvi varētu iegādāties savā īpašumā.

 

"Nekustamo īpašumu tirgus ir apstājies, fiziskas personas praktiski nekreditē. Bankas izveidojušas jaunas formulas aprēķiniem, kam piešķirt kredītu, kam ne. Tāpēc, lai tuvākā nākotnē šo projektu īstenotu, vienīgā izeja ir sadarboties ar kādu struktūru. Iespējams, pašvaldību vai kādu sabiedrisko organizāciju, jo fiziskas personas tuvāko trīs gadu laikā to nevarētu pavilkt," uzskata jaunbūves īpašnieks Jānis Paleps.

 

J. Paleps uzskata, ka visvienkāršākais ir domei iegādāties īpašumu. "Smiltenes zona būs novada centrs, tad, lai piesaistītu jaunus cilvēkus, dažādu jomu speciālistus, jauna dzīvojamā platība būtu nepieciešama. Citās pašvaldībās tā notiek. Saprotu, ka budžets ir ierobežots, bet tā būtu vienīgā iespēja," izmisumā saka "RECHOUSE" direktors.

 

Viņš uzskata, ka pastāv dažādi sadarbības moduļi un, ja dome palīdzēs, varēs attīstīt projektu. "Ja ne, būs jādomā, ko iesākt. Iespējams, jāiekonservē vai jāpārdot par dempinga cenu viss projekts kopumā," atklāj J. Paleps.

 

Smiltenes pilsētas domes izpilddirektors Uldis Rudzītis "Ziemeļlatvijai" apstiprināja, ka domes sēdē diskutēts par nolaistās jaunbūves likteni. "Jā, viņš prezentēja savu problēmu un nāca klajā ar dažādiem priekšlikumiem, tomēr no mūsu puses nebūtu nopietni uzreiz sniegt atbildi uz šādu jautājumu. Mēs jaunbūves īpašniekam ieteicām pašam aktīvāk darboties menedžmentā, piesaistīt cilvēkus, rast idejas. Vispirms viņiem būtu jāveic projekta ekonomiskā analīze," uzskata U. Rudzītis.

 

No domes puses konkrēts lēmums vēl nav pieņemts. "Kā deputāti lemts, tā mēs darīsim," piebilst domes izpilddirektors.

 

Komentāri 11

1. ideja

tā nemaksās dārgi - viena grābekļa un slotas cenā:vai nevarētu sakopt to apkārtni (džungļus, miskasti utt.) vismaz. Ko tad dome nolēma? Vai tie mēsli ar pieder pie nekustamās mantas?

pirms 12 gadiem, 2008.10.23 11:02

raivis

skat, tagad katrs ekonomiskaas kriizes skartais uznjeemeejs saaks parasiit lai dome sponsoree vinja biznesu ! Lai tik paardod pa dempinga cenu, ja nevar savaadaak !

pirms 12 gadiem, 2008.10.23 17:08

bērzlape

Piekrītu Raivim.Tā firma jau sen varēja māju savest kārtībā, bet nē, cerēja, ka pa lēto tiks cauri. Tagad, kad ir inflācija, tad ķer muļķus.Labi, ka Dome neuzķērās.Vispār tā firma varēja pilsētai māju pārdot par 1 latu. Tāda simboliska summa valsts svētkos.

pirms 12 gadiem, 2008.10.23 17:51

HA! Vispār jau tīri tā neko, no domes nopirka, tagad grib pārdot atpakaļ un vēl uzvārīties!

pirms 12 gadiem, 2008.10.24 16:13

Maix

Ve, slapjie sapņi
http://www.ss.lv/lv/search_result/index.html?t=FFAXHVIaF1Q=

pirms 12 gadiem, 2008.10.24 18:45

koments

ss.lv sludinājumos gramatika:-)!! Nopietns uzņēmējs:-)

pirms 12 gadiem, 2008.10.26 10:18

blablablaa

Sausmigi smiekligs apraksts taja sludinajumaa!

pirms 12 gadiem, 2008.10.26 14:58

Mēle:)

Nu i gan tas dikti smuks sludinājiens :). Ak, Jān', Jān', kāda Tava valodiņa!!:) :)...

pirms 12 gadiem, 2008.10.26 17:49

sepo

muzikants paliek muzikants, prāta cik ir tik ir...

pirms 12 gadiem, 2008.10.30 13:04

*

Interesanti gan- uz ko tad cereeja tik ilgi, ko marineejaa to jaunbuuvi, kad cilveekiem bija nauda, kad vareeja nopaardot kaadam, lai buuvee, kas var un grib to dariit! nee- laikam pa leeto dabuuja un kaa suns uz siena kaudzes- nu ir izmisumaa, nabadzinjsh! :))) nepaziistu to iipashnieku,bet vienmeer, garaam braucot, taa nolaistaa jaunbuuve izraisiija skumju neizpratni, ka cilveekiem vajag dziivokljus, bet tur-laika zobs grauzh jaunu , pamestu eeku...

pirms 12 gadiem, 2008.10.30 21:17

*

Interesanti gan- uz ko tad cereeja tik ilgi, ko marineejaa to jaunbuuvi, kad cilveekiem bija nauda, kad vareeja nopaardot kaadam, lai buuvee, kas var un grib to dariit! nee- laikam pa leeto dabuuja un kaa suns uz siena kaudzes- nu ir izmisumaa, nabadzinjsh! :))) nepaziistu to iipashnieku,bet vienmeer, garaam braucot, taa nolaistaa jaunbuuve izraisiija skumju neizpratni, ka cilveekiem vajag dziivokljus, bet tur-laika zobs grauzh jaunu , pamestu eeku...

pirms 12 gadiem, 2008.10.30 21:18

Smiltene