“Jauno laiku” pamet arī smilteniete

Partijas "Jaunais laiks" šķelšanās atbalsojusies arī Smiltenē. No JL izstājusies arī partijas Smiltenes nodaļas vadītāja, Smiltenes pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece un pašvaldības deputāte Ilze Vergina.

 

 

"JL politika, kura tika rakstīta Smiltenes pilsētas pašvaldības vēlēšanām, paliek spēkā," saviem vēlētājiem sola I. Vergina. 2005. gadā notikušajās pašvaldību vēlēšanās viņa bija JL saraksta līdere Smiltenē. Pilsētas domes vēlēšanās JL ar 649 balsīm palika otrajā vietā aiz savienības "Latvijas ceļš" un ieguva pašvaldībā trijus deputāta mandātus. No JL saraksta Smiltenes domē vēl ir Valda Cirīte un Jānis Norkus. Viņi nav partijas biedri.

 

Lēmums pašvaldībai labāks"Varbūt tā pat ir labāk," I. Verginas rīcību vērtē smiltenietis Pēteris Kokarēvičs. Arī viņš pašvaldību vēlēšanās startēja JL sarakstā un domā, ka deputātes lēmums pašvaldības darbu neietekmēs."JL ir opozīcijā. Domei labāk noder cilvēki, kuri nav opozīcijas partijās. Uz tādu pašvaldību valdība labāk skatās," spriež P. Kokarēvičs.Šobrīd Smiltenes domē pārstāvēta arī savienība "Latvijas ceļš" (LC), Tautas partija un Latvijas Pirmā partija (LPP).

Citur stāties negrasāsIestāties kādā no citām esošajām partijām I. Vergina negrasās. Viņa uzskata, ka ir pienācis laiks sevi pieteikt jaunam politiskajam spēkam, kurš patiešām redz Latvijai nākotni. "Uz šo jautājumu nevaru pagaidām vēl atbildēt pati sev. Ir jāpaiet laikam, un jāsaprot, kas notiek," uz vaicājumu par iesaistīšanos kādā no jaunajām politiskajām apvienībām atteic politiķe. Izstāšanos no "Jaunā laika" I. Vergina motivē ar vilšanos partijas politikā un JL nespēju ietekmēt valstij svarīgu lēmumu pieņemšanu, piemēram, novērst krīzi medicīnā un izglītībā."Nepiekrītu Einara Repšes teiktajam, ka mēs neesam izturējuši opozīcijā šo grūto laiku. Joprojām uzskatu, ka Latvijā ir jābūt godīgai politikai un tiesiskai valstij. Galvenais jautājums, uz kuru nevarēju saņemt atbildi, bija tas, kāpēc ir tik daudz lēmumu, kuri tika pieņemti pat ārpus JL valdes," saka I. Vergina.

Smiltene