Joprojām meklē Zum Zum

Ir pagājušas trīs nedēļas, kopš Palsmanē no kādas privātmājas pagalma pazuda lielā, melnā ņūfaundlendiešu šķirnes kuce Zum Zum – apmācīts kanisterapijas suns, kurš savulaik palīdzējis bērniem gan rehabilitācijas procesā, gan arī mācīties lasīt, bet pensijas gadus pavadīja pie tagadējās saimnieces palsmanietes Sandras Siliņas.

Neraugoties uz paziņojumiem sociālajos tīklos, presē un televīzijā, pēc kuriem šķiet, – reti kurš cilvēks  Smiltenes pusē nezina par pazudušo suni, Zum Zum joprojām nav atrasta.

Lūdz palīgā policiju

Sandra un viņas dzīvesbiedrs Aivis Beķeris joprojām cer un tic uz labu iznākumu, turpina un arī turpināšot suni neatlaidīgi meklēt. 

“Jā, es domāju reāli un pieļauju, ka Zumcītis varētu būt mirusi, bet, kamēr neatradīšu, tikmēr viņa man ir dzīva. Man ar Zumcīti ir liela saikne. Viņa man ir kā bērns, kuram vajag mīlestību un cilvēka tuvumu. Ja tiešām kāds paņēmis suni pavizināt un aizvedis, lai atved atpakaļ,” lūdz Sandra Siliņa.

Sieviete apzinās, ka varbūt kāds par to pasmiesies, bet neslēpj, ka vērsusies pat pie gaišreģēm un saņēmusi norādi, ka Zum Zum ir dzīva un atrodas kaut kur Apes novadā, Virešu vai Trapenes pagastā. Sandra jau ir sazinājusies ar Apes novada inspektoru, kā arī šonedēļ vērsusies Valsts policijā ar iesniegumu saistībā ar kādu, viņasprāt, aizdomīgu īsziņu. 

Zum Zum pazuda 25. februāra vēlā vakarā. Nākamajā dienā Sandra sāka suni meklēt, publicējot ziņu sociālajos tīklos ar piebildi, ka sunim ir slima sirds, un norādot savu tālruņa numuru. 28. februāra vakarā Sandra Siliņa savā telefonā saņēma  īsziņu ar šādu tekstu: “Sveicināta, es par zālītēm, sunītim sirsniņa sāp.” “Īsziņa bija no sveša numura. Zvanīju pretī, un man atbildēja aizsmacis vīrietis, skaidrojot, ka kļūdījies, īsziņu rakstījis citam cilvēkam, kādai Sanitai. Par šo gadījumu 15. martā vērsos ar iesniegumu policijā. Ātrāk nesniedzām, jo cerējām, ka Zumcītis atradīsies,” stāsta sieviete.

Pateicīgi par jebkādu informāciju

Sandra Siliņa teic lielu paldies visiem cilvēkiem, kuri palīdz meklēt Zum Zum. Atsaucība esot ļoti liela, cilvēki zvanot pat no tāliem Latvijas novadiem un stāstot, ka redzējuši pazudušo ņūfaundlendieti, taču pēc apraksta vai fotogrāfijām tas bijis cits suns.

“Kolēģi, draugi, radi, kaimiņi – visi tur īkšķus. Bērni skolā gaida (Sandra Siliņa strādā par skolotāju – redakcijas piezīme). Viena meitenīte pat raksta: “Dieviņ, lūdzu palīdzi atrast Zumcīti!” Es mājās dedzinu  Aglonas svecītes, sekoju arī kādas tantes padomam, – kad saule riet, saucam Zumcīti katrs pie sava loga. Ticam, ka atradīsim!” valdot asaras, stāsta Sandra Siliņa.

Viņa būs pateicīga par jebkādu informāciju par Zum Zum un aicina  zvanīt 28682437 (Sandrai) vai  26534007 (Aivim).

Smiltene