Kad ģimeņu makos naudas paliek mazāk, tad bērniem svētkus sarīko labestīgi cilvēki 1

Ratos iejūgtajai brūnajai ķēvei Dailei aprīļa pirmajā dienā darba netrūka. Viņa Smiltenē vizināja bērnu barus un īpašu viesi Sauleszaķi.

Fotogrāfijas šeit! 

 

Tā bija viena no daudzajām izklaidēm, ko trešdien izbaudīja gandrīz 70 jaunāko klašu skolēni no Smiltenes pilsētas, Launkalnes, Variņu, Palsmanes un Smiltenes pagasta un Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātskolas.

 

Smiltenes bērnu brīvā laika centrs "Ligzdiņa" kopā ar labvēļiem sarīkoja iespaidīgus svētkus sociāli neaizsargāto ģimeņu atvasēm un bērniem ar īpašām vajadzībām.

 

Samanta un Antra no Palsmanes pamatskolas 4. klases visvairāk sajūsminās par atrakcijām. Viņas lēkāja pa batutu, šļūca no slidkalniņa, vizinājās zirga pajūgā. "Tad vēl krāsojām olas un rādījām priekšnesumu. Skaitījām ticējumus un pantiņus par Lieldienām," stāsta meitenes.

 

Pilsētas ģimnāzijas sporta hallē mazos ciemiņus izklaidēja Lieldienu zaķi. Viņi aicināja cienāties pie klātiem galdiem, tad rotaļāties, sacensties stafetēs vai krāsot olas. Citi bērni ārā vizinājās ķēves Dailes vilktos ratos vai zirga Letona mugurā. Zirgus no Smiltenes pagasta Bērzaines atveda viņu saimniece Inga Žūkure.

 

Smiltenieti Ritvaru Viktoru bērnu bariņā skolas zālē varēja pamanīt jau no attāluma, jo zēns bija uzposies uzvalkā. "Prasīju, lai mamma man sameklē," stāsta 4. klases skolnieks.

 

Savā ziņā viņš svētkos varēja justies kā namatēvs, jo ir viens no "Ligzdiņas" bērniem. Reizi nedēļā pēc mācību stundām skolā Ritvars Viktors dodas uz brīvā laika centru, kur zīmē vai spēlē galda spēles.

 

Joku diena kopā ar Lieldienu Zaķi zēnam bija jau iepriekš gaidīts liels notikums, no kura visvairāk atmiņā palika lēkāšana pa batutu un izjāde ar zirgu.

 

Radīt bērniem jautrību, prieku un Lieldienu noskaņojumu arī bija "Ligzdiņas" valdes priekšsēdētājas smiltenietes Natālijas Gailītes mērķis. Papildu jautram Lieldienu noskaņojumam bērni saņēma gan apēdamas, gan arī praktiskas, sadzīvē izmantojamas dāvanas.

 

Labdarības akciju ar moto "Būsim kopā!" N. Gailīte sarīkoja, pateicoties "Hipotēku bankas" un Smiltenes, Valkas un Valmieras uzņēmēju atbalstam un Smiltenes ģimnāzijas atsaucībai.

 

Lai redzētu, kā izdevies līdzfinansētais projekts, uz pasākumu ieradās bankas korporatīvo attiecību daļas projektu vadītāja Rita Reliņa.

 

Par redzēto viņa ir gandarīta. "Bērnu smaidus, prieku un labsajūtu naudā nemaz nevar izmērīt. Arī pieaugušajiem ir laba sajūta, sekmējot labas lietas," spriež bankas darbiniece.

 

Bērnu centrs "Ligzdiņa" un Latvijas Vājdzirdīgo asociācijas Valmieras biedrība īsteno vairākus projektus sadarbības programmā "Siltā sirds", lai piesaistītu sponsorus un varētu aizvest maznodrošināto ģimeņu bērnus ekskursijās vai sagādātu viņiem dažādas nodarbes.

 

Šobrīd padomā ir jau nākamais projekts. Kopā ar firmu "RIMI" akcijā līdz maija nogalei tiek vākti ziedojumi, lai varētu bērnu aizvest uz zooloģisko dārzu Rīgā.Launkalnes pamatskolas skolotāja Rita Puķīte uzsver, ka šobrīd laukos ir smagi sociālie apstākļi. Daudzi vecāki naudas trūkuma dēļ nevar atļauties bērniem mājās sarīkot svētkus vai aizvest viņus uz tuvāko pilsētu.

 

Tāpēc skolotāja uzteic šādus labdarības pasākumus. Viņa uz sarīkojumu Smiltenē pavadīja astoņus Launkalnes skolas audzēkņus un ar prieku vēroja, kā mazie launkalnieši sadraudzējas ar citiem bērniem.

 

"Ja man būtu cepure, es to noceltu Natālijas Gailītes priekšā. Cilvēks ar tik labestīgu dvēseli pelnījis vislielāko atzinību. Mums visiem jākļūst daudz labestīgākiem, un tad varbūt Latvijai būs vieglāk iziet no tā bezdibeņa, kurā esam," domā Variņu pagasta bērniem līdzi atbraukusī tautas nama vadītāja Lolita Balode.

Komentāri 1

Māra

Lūk mūsu lepnums-Natālija. Pilnīgi pievienojos Lolitas teiktajam.

pirms 12 gadiem, 2009.04.06 16:08

Smiltene