Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kampaņa “Spoku tīkli” dodas uz Smiltenes novadu

Pasaules Dabas Fonds sadarbībā ar Smiltenes novada pašvaldības policiju no 5. līdz 8. oktobrim turpinās kampaņu “Spoku tīkli”, kuras laikā Smiltenes novada ezeri – Lizdoles ezers, Blomes dzirnavezers, Spiciera ezers un citi – tiks attīrīti no nozaudētiem vai speciāli atstātiem nelegālajiem zvejas rīkiem. 

Latvijas iekšējos ūdeņos atrodas liels apjoms pazaudētu, vai neizņemtu zvejas rīku – „Spoku tīklu” („Ghost Fishing” – eng.) –, kas turpina ķert zivis, putnus un citus ūdens iemītniekus, degradējot vides kvalitāti un ekosistēmu. Šogad Pasaules Dabas Fonds sadarbībā ar vietējiem pašvaldības policistiem un inspektoriem ir meklējis spoku tīklus Limbažos, Engurē, Dagdā un Carnikavā. Šonedēļ kārta pienākusi Smiltenes novada ezeriem.

8. oktobrī plkst. 12:00 Smiltenes Baznīcas laukumā visi interesenti laipni aicināti uz vēlajām brokastīm, kur pašvaldības policisti stāstīs gan par kampaņas rezultātiem, gan par maluzvejniecību Smiltenes novadā. Ieeja – bez maksas. 

Nākamais un šogad pēdējais kampaņas “Spoku tīkli” pasākums notiks Kuldīgas novadā no 19. līdz 22. oktobrim.


Spoku tīklu kampaņas norises ģeogrāfiskais izvietojums atrodams šeit.


Projekts “Kampaņa “Spoku tīkli”” tiek īstenots ar Latvijas Vides Aizsardzības Fonda, Coca-Cola HBC un Carnikavas novada pašvaldības atbalstu. 

Smiltene