Katra lieta – ar savu īpašo stāstu

Tautas lietišķās mākslas studija “Smiltene” ir vieta ar stāstu. Tas ir stāsts par mūsu kultūru, vērtībām un tradīcijām, kur blakus sadzīvo kultūras mantojums un jaunākās modes tendences. Gan ar projekta atbalstu, gan pašu finanšu līdzekļiem studija ir papildināta ar senām un pavisam jaunām, īpaši izgatavotām mēbelēm.

“Ar Lauku atbalsta dienesta, “Abulas lauku partnerības”, Smiltenes novada domes, biedrības “Sabiedrība un attīstība” atbalstu caur projektu “Telpu iekārtojums ērtākam darbam TLMS “Smiltene”” studija ir tikusi pie mēbeļu komplekta, kas sastāv no jauna galda un plauktiem. Galds ir izgatavots, ievērojot Vidzemes tradīcijas, pielāgojot tās mūsdienīgām estētikas prasībām, un kalpos meistarklasēm un apmācībām. Savukārt plaukti ir pielāgoti ērtam darbam studijā,” laikrakstam stāsta Tautas lietišķās mākslas studijas “Smiltene” vadītāja Liene Strazdiņa.

Viņa atklāj, ka galda kājas ir izgatavots maksimāli līdzīgas Brīvdabas muzejā esošajam galdam, savukārt virsma ir mūsdienīga. “Izgatavota skaista mēbele, kurā apvienoti divi laikmeti. Ņemot vērā, ka studija ir publiska vieta un iekļauta tūrisma apskates objektu sarakstā, mums ir svarīgi, lai katra lieta būtu ar savu stāstu. Šī ir vieta, kur pārējiem iepazīt mūsu kultūru. Ja visiem ir labi zināms skandināvu stils, tad, pavaicājot, kā izskatās latviskā stila mēbeles, cilvēki īsti nezina. Par saviem līdzekļiem iegādājāmies vismaz simts gadu vecu gultu, no Rīgas atvedām 1937. gadā izgatavotu skapi, kā arī restaurējām 1826. gada Vid­zemes tradīcijās tapušu pūralādi. Šīs visas mēbeles ļoti labi iederas interjerā, kurā saplūst vēsture ar jauno. Tās ne tikai labi kalpo, bet arī pastāsta par mūsu mantojumu,” stāsta L. Strazdiņa.

Smiltene