Katru darba dienu siltu ēdienu bez maksas saņems 40 trūcīgie smiltenieši 12

Ēdienu maznodrošinātajiem smilteniešiem izsniegs veikalā "Zemnieksēta" vienreiz lietojamos traukos līdzi nešanai. Šo uzņēmumu vietējā pašvaldība izraudzījās cenu aptaujā no vairākiem pretendentiem.

 

Zupas virtuves pakalpojumus ieviesusi Smiltenes pilsētas dome, jo pilsētā palielinās trūcīgo iedzīvotāju skaits.

 

Smiltenes domes sociālās nodaļas vadītāja Inta Siliņa informē, ka šobrīd pilsētā trūcīgās personas statuss ir piešķirts 209 cilvēkiem. "Pabalstu prasītāju ir daudz vairāk. Taču visi gadījumi neatbilst kritērijiem, lai cilvēki saņemtu sociālo palīdzību," skaidro I. Siliņa.

 

Pašvaldība no sava budžeta zupas virtuvei šogad varējusi piešķirt tikai četrus tūkstošus latu. Par šo naudu dienā var paēdināt 40 cilvēkus. Tāpēc sociālā nodaļa noteikusi kritērijus, kuri trūcīgie smiltenieši varēs saņemt bezmaksas ēdienu no zupas virtuves.

 

Tie ir cilvēki, kuru ienākumi mēnesī ir mazāki par valstī garantēto iztikas minimumu, kas šobrīd ir 37 lati uz vienu cilvēku ģimenē; trūcīgās ģimenes, kurās ir nepilngadīgi bērni; iedzīvotāji, kuri nonākuši krīzes situācijā, piemēram, cietuši ugunsgrēkā; cilvēki, kuri zaudējuši dzīvesvietu un darbu un uzturas pilsētas teritorijā."Labi gan, ka būs tāda virtuve. Pat neatceros, kad pēdējo reizi ēdu siltu ēdienu," "Ziemeļlatvijas" uzrunāts, saka uz ielas sastaptais Vasilijs (57 gadi).

 

Vīrietis stāsta, ka jau divus gadus ir bez ienākumiem, jo nav darba. Naktīs viņš nakšņo nepabeigtajā daudzdzīvokļu mājā Kalēju ielā.

 

Uzzinājis par zupas virtuvi, Vasilijs dosies uz pašvaldību, lai arī viņam piešķirtu bezmaksas ēdienu. Zupu izsniegs cilvēkiem, kuri iekļauti domes sociālās nodaļas sagatavotajā personu sarakstā.

 

Pašvaldība sarakstu var mainīt katru mēnesi. "Galvenais, lai vienu reizi dienā siltu ēdienu varētu saņemt vistrūcīgākie smiltenieši, kuri ir pilnīgi bez iztikas līdzekļiem un ēdiena," saka sociālās nodaļas vadītāja.

 

Vienas porcijas izmaksas ir 60 santīmu. Sociālā nodaļa aicinājusi "Zemnieksētu" vārīt sātīgu un biezu zupu, kurā obligāti būtu gaļas gabaliņi.

 

"Zemnieksētas" valdes locekle Inta Māliņa sola, ka pašvaldības norādījumus uzņēmums varēs ievērot un zupu pat vārīs gaļas buljonā.

 

 

"Mūsu uzņēmumam pieder cūku nobarošanas komplekss un kautuve, tāpēc ēdināšanas izmaksas ir lētākas. Jau daudzus gadus ēdinām skolas, piemēram, Mārsnēnu skolu, un kompleksās pusdienas, ieskaitot karbonādi vai zivs fileju, piedāvājam par 80 santīmiem," saka I. Māliņa.

Komentāri 12

janka

lai do pa brīvu,bet es Māliņas ēdienu neēstu

pirms 12 gadiem, 2009.04.02 10:20

Agris

sen jau vajadzēja Smiltenē zupas virtuvi, cik dzirdēju, Valkā tāda jau darbojas sen

pirms 12 gadiem, 2009.04.02 10:52

Mākonis

Valkā zupas virtuve darbojas vismaz trīs četrus gadus. Virums ir garšīgs, smaržo labi. Zupu vāra slimnīcas virtuvē un trīs reizers nedēļā cilvēki nāk ar saviem traukiem pēc karstā viruma

pirms 12 gadiem, 2009.04.02 11:06

Man gan liekas ka baptistu bazniica(Smiltenee) sen jau barojot truuciigos, bet laikam tikai reizi nedeellaa, ja nemaldos

pirms 12 gadiem, 2009.04.02 12:04

lenii

Iniciatīva apsveicama. Varēja jau gan barot katru dienu. Cilvēks jau neēd tikai pirmdienās, trešdienās un piektdienās!

pirms 12 gadiem, 2009.04.02 14:18

Valda

Trūkst sapratnes kas ir zupas virtuve. Rīgā zupu dod nejautājot kas Tu esi un nekādi kritēriji nav noteikti.

pirms 12 gadiem, 2009.04.02 18:27

pofig

Tas gan ir pazemojoši, iet un pierādīt, ka ēst gribās.

pirms 12 gadiem, 2009.04.02 20:21

Andris

mums Te Islande,var iet est 2x diena katru dienu,un neviens tev neprasa kas tu esi un vai gribi est .
piem No rita plkst.11.00 ir 2 veidu salati,gala cepta 3,veidu maizes, sviests dazadas piedevu merces un kukas katru dienu.Bet pusdienas plkst.15.00 ka kuru dienu,garsigas zupas,otrie kartupeli,vai risi ar galu un zivi,Un var dabut ari papildporciju,ja paprasa..
Domaju musejiem ari vajadzetu padomat par pienacigu Trucigo virtuvi.

pirms 12 gadiem, 2009.04.03 00:57

Zane

Tiešām padomājat par nepaēdušu cilvēku un netaisat politisku karjeru uz šo cilvēku rēķina Smiltene nav tik trūcīga pašvaldība lai nepabarotu grūtībās nonākušus cilvēkus. Bet nekad līdz šim nav bijusi griba šīs lietas sakārtot.

pirms 12 gadiem, 2009.04.08 18:21

Smiltene