Kolektīvās talkas Smiltenes pašvaldība pilsētā nerīkos 1

"Mūsdienās kampaņas sevi ir izsmēlušas. Ja vienā dienā atnāk pārlieku liels skaits skolēnu un īslaicīgi pastrādā ar grābekļiem, rezultāts nav tāds, kādu vēlamies," secina Smiltenes pilsētas domes izpilddirektors Uldis Rudzītis.

Šopavasar Smiltenes sakopšanu

 pilsētas dome oficiāli izsludinājusi

 no 21. aprīļa līdz 30. aprīlim.

 

Kaudzēs slēpa atkritumusŠopavasar privātmāju iedzīvotājiem pašiem jādomā, kur likt pērn nobirušās koku lapas un zarus. Smiltenē tos dedzināt ir aizliegts. Ieteikums no lapām veidot komposta kaudzes ne visiem der, jo dārzā komposta jau esot gana.

Šopavasar pašvaldība nerīkos akciju, kurā pēc atsevišķiem iedzīvotāju pieteikumiem par pilsētas budžeta naudu izveda lapas un zarus no privātmājām piegulošajām teritorijām. "Daļa cilvēku šo akciju diemžēl izmantoja ļaunprātīgi, paslēpjot lapu kaudzēs sadzīves atkritumus. Iedzīvotājiem pašiem jādomā par savu zaļo atkritumu apsaimniekošanu," saka U. Rudzītis.

 

 

Vieni kopj, citi mēslo"Viena lieta ir sakopt, bet otra, - ko tas dos? Citi atkal piemēslos," skeptiski čaklāko pilsētnieku pūliņus vērtē smilteniete Ineta. Viņa nesaprot, kā cilvēki var izmest savus sadzīves atkritumus pilsētas ielu malās, privātmāju dārzos, mežos.Netālu no veikala "Maxima" dzīvojošie smiltenieši regulāri savas mājas pagalmā savāc pār sētu pārmestas tukšas pudeles, čipsu iepakojumu un izlietotas higiēniskās paketes. Ievēroti gadījumi, kad ielu krustojumos piestāj automašīnas, un tajās sēdošie izliek maisus ar tukšām pudelēm vai citiem atkritumiem.

 

 

Lūdz arī slaucīt smiltisPašvaldība lūdz Smiltenē esošās iestādes, uzņēmumus un iedzīvotājus šomēnes sakopt savu īpašumu teritorijas, kā arī pilsētas ielām, parkiem un skvēriem piegulošās daļas, ieskaitot smilšu saslaucīšanu no asfaltētajām ielām.Tāpat pašvaldība aicina sakopt īpašumā vai lietošanā nodotās platības, mazdārziņus, to piegulošās teritorijas un žogus, kā arī teritorijas, kas nodotas apbūvei, tai skaitā iesāktās, bet nepabeigtās jaunbūves. Pilsētas skolām šopavasar pašvaldība galvenokārt uzdos konkrētus darbus izglītības iestāžu teritorijas un apkārtnes sakopšanā.

Komentāri 1

ieva

es tomēr gribētu kāda domnieka reālu ieteikumu - KUR LIKT TĀS LAPAS, ZARUS U.C. ZAĻOS ATKRITUMUS?????????

pirms 13 gadiem, 2008.04.11 10:06

Smiltene