Krievi piedāvā Smiltenei sadarbības pilsētu 2

Smiltenes novads nākotnē varētu iegūt jaunu sadarbības partneri - Pustoškas pilsētu Pleskavas apgabalā, Krievijā. Šomēnes tur vēl jauno pašvaldību. Konkrētākas sarunas plānotas ar jauno pilsētas mēru.

 

"Krievi ir ļoti ieinteresēti sadarbībā. Pleskavas rajona administrācija pat piemeklēja mums sadraudzības pilsētu, ko akceptējām," pēc atgriešanās no vizītes Pleskavā informē Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Ainārs Mežulis.

Pustoška atrodas lielu automaģistrāļu krustpunktā un ir ekonomiski aktīva pilsēta.

 

Turpina delegāciju apmaiņu"Ziemeļlatvija" jau informēja par augustā notikušo Pleskavas apgabala uzņēmēju un rajona administrācijas delegācijas vizīti Latvijā, tai skaitā Smiltenes novadā, pēc zemkopības ministra ielūguma.

Šoruden Vidzemes uzņēmēji un pašvaldību pārstāvji Pleskavā piedalījās starptautiskā konferencē par pārrobežu sadarbību un investīciju piesaisti un pieņemšanā par godu Pleskavas Tirdzniecības un rūpniecības kameras 15 gadu jubilejai. Sarunas plānots turpināt novembrī. Ceļinieki nesteidz priecātiesA Mežulis stāsta, ka Pleskavas apgabals ir ļoti ieinteresēts sadarbībā ar Latvijas ceļu būvētājiem. Novada mērs par to informējis vietējo uzņēmumu SIA "8CBR"."Iedevām mūsu uzņēmuma prezentācijas materiālus. Tad jau redzēs," "8CBR" vadītājs Andris Rozītis komentāros ir atturīgs.

Augustā Pleskavas apgabala uzņēmēji viesojās arī akciju sabiedrības "Stora Enso Timber" Launkalnes kokzāģētavā. Uzņēmuma valdes loceklis Uldis Deisons pieļauj, ka kokapstrādei abu valstu sadarbībā ir potenciāls. "Stora Enso" grupai Krievijā ir divas rūpnīcas - Novgorodas apgabalā un Karēlijā.

Komentāri 2

vasilits

В Смилтене,всегда у власти были адекватные руководители. Они искали и находили выходы из любой неблагоприятной ситуации и сейчас не пропадут.

pirms 11 gadiem, 2009.10.13 11:14

Smiltene