Kura būs labākā?

Skates “Gada labākā būve Latvijā 2020” otrajai kārtai izvirzīto būvju vidū ir arī divas Smiltenes novada pašvaldības būves.

Nominācijā “Publiskā jaunbūve. Ražošanas ēkas jaunbūve, pārbūve un atjaunošana” (seši pretendenti) izvirzīta ražošanas ēka Valkas ielā 5, Smiltenē.  

Nominācijā “Ainava” (11 pretendenti) izvirzīta Smiltenes Vecā parka rekonstrukcija un Vidusezera hidrotehniskās būves rekonstrukcija, ezera tīrīšana.  

Skate “Gada labākā būve Latvijā” tiek rīkota ar mērķi noteikt un popularizēt viskvalitatīvāk uzbūvētās, ekspluatācijā efektīvākās un drošākās būves Latvijā. 

Skates “Gada labākā būve Latvijā 2020” žūrija tiešsaistes apspriedē 26. februārī apstiprināja otrās vērtēšanas kārtas objektu sarakstu – 90 būves astoņās nominācijās. Dažas būves pieteiktas vairākās kategorijās.

Skaitliski šogad visvairāk pieteikumu saņemts no Rīgas un galvaspilsētas tuvējās apkaimes. Zemgale, Kurzeme un Vidzeme pārstāvētas līdzīgi, īpašs gandarījums ir par Latgali, no kuras pieteiktas vairākas būves, informē Latvijas Būvinženieru savienība.

Smiltene