Labierīcībās pie Smiltenes autoostas rokas jāslauka tualetes papīrā 3

Ienākot Smiltenes sabiedriskajā tualetē, kas atrodas pie autoostas, daudzi apmeklētāji brīnās, - par ko viņiem jāmaksā 20 santīmi? Ērtību piedāvājums nav augstā līmenī.

 

Labierīcības apsaimnieko Smiltenes pilsētas pašvaldības uzņēmums "Namu un komunālo uzņēmumu pārvalde" (NKUP). Šajā tualetē ne vīriešu, ne sieviešu pusē nav roku žāvējamā aparāta vai papīra dvielīšu, kur noslaucīt rokas.

 

Cilvēkiem jāizlīdzas ar dežurantes piedāvāto tualetes papīru. Šķidro ziepju vietā ir parastais ziepju gabaliņš. Tāds koplietošanas higiēnas līdzeklis visiem nav pa prātam.

 

Nevienam klozetpodam nav vāka. Vāki esot norauti vai nozagti, bet jauni vietā nav uzlikti. Dežurante Skaidrīte Širaka arī zina stāstīt, - tāpēc ir cilvēki, kuri, lai nokārtotu dabiskās vajadzības, uz poda kāpj ar kājām.

 

Par Smiltenes sabiedrisko tualeti šonedēļ sākušās diskusijas interneta portālā ziemellatvija.lv. Diskusijas aizsācējs lasītājs ar niku Elmers uzsver, ka arī tualete veido pilsētas vizuālo tēlu, un taujā, par ko cilvēkam jāmaksā, ieejot šajās labierīcībās.

 

"Vai par to, ka viss vecs, netīrs, šaurs, nesaremontēts? Vai par to, ka, ieejot kabīnē, nav, kur nolikt personīgās lietas, jo grīda ir mitra, netīra, bet āķīša, kur uzkārt lietas, nav? Vai par to, ka klozetpods ir vienkārši antisanitārā stāvoklī?" raksta Elmers.

 

 

Dežurantei Skaidrītei Širakai visvairāk iebildumu nākas uzklausīt par roku žāvējamā aparāta trūkumu. "Ziemeļlatvija" ievēroja, ka telpām vajadzētu arī kosmētisko remontu. Piemēram, dažviet sienām atlupis apmetums.

 

"Kosmētiski izskatu vajadzētu uzlabot. Piemēram, siltākas krāsas telpās vajadzētu," piekrīt pie tualetes sastaptais smiltenietis Jānis Ozols. Viņš strādā netālu un ir spiests izmantot šo maksas tualeti, jo negrib darba apģērbā doties uz tuvējo tirdzniecības centru. Tur par labierīcību apmeklējumu nav jāmaksā. Labierīcību dežurante stāsta, ka pārsvarā šo tualeti tomēr izmanto sabiedrisko autobusu pasažieri. Smiltenieši te ienākot retu reizi.Lielus uzlabojumus pilsētas publiskajā tualetē, kas atrodas privātīpašnieka ēkā, SIA "NKUP" valdes priekšsēdētājs Raitis Melderis tomēr nesola.

 

Viņš skaidro, ka no apmeklētājiem iekasētā nauda nesedz labierīcību uzturēšanas izdevumus un dežuranšu algas, tāpēc pilsētas dome trūkstošo summu ir spiesta dotēt. Lai iegūtu vairāk līdzekļu labierīcību apsaimniekošanai, ar Smiltenes domes lēmumu šogad maksu par tualetes pakalpojumiem palielināja no 10 santīmiem līdz 20 santīmiem.

 

"Pie tāda budžeta, kāds šobrīd ir pilsētā, diez vai varēsim daudz atļauties. Vienīgi varbūt papīra dvielīši tiks uzlikti. Noliktavā paskatīsimies, kas mums ir ar podu vākiem," saka R. Melderis.

Komentāri 3

ta tak smiltene ko te panaksi ta tolete tikai prieks bomziem es labak aizeju aiz kada stura

pirms 12 gadiem, 2008.11.13 12:07

hihi

A kas ir "tolete"? Kurā skolā Jūs mācāties?

pirms 12 gadiem, 2008.11.13 21:31

Smiltene