Lai novērstu ūdens noplūdi, Smiltenē uzlauž jauno asfaltu 16

Firmas "JS & J Ūdensmeistars" strādnieki šonedēļ ierobežotā posmā uzlauza jauno asfalta segumu Daugavas ielā un asfaltu arī Raiņa ielā, lai novērstu defektu jaunajās inženierkomunikācijās.

 

Atsevišķas mājas, kuru iedzīvotāji par savu naudu uzbūvējuši pievadu, lai īpašumu pieslēgtu jaunajam maģistrālajam ūdensvadam Daugavas un Raiņa ielā, ilgi gaidīto ūdeni pēc darbu pabeigšanas nesaņēma. Tas no šahtas izplūda ielas virspusē.

 

"Jaunais krāns strādāja tikai pāris dienu. Kas tas par neuzmanīgu darbu, ka momentā viss jālauž ārā? Vieni sablietē, sataisa, bet otri izrok. Man jau tagad validols ir zem mēles. Tik daudz naudas izdots pievadam," satraukusies "Ziemeļlatvijai" šonedēļ stāstīja dzīvojamās mājas Daugavas ielā saimniece.

 

Defektu novērsa firma "JS & J Ūdensmeistars", kura pati arī pilsētā būvēja jaunu maģistrālo ūdensvadu un kanalizācijas tīklus projektā "Ūdenssaimniecības attīstība Austrumlatvijas upju baseinos". To finansē no Eiropas Savienības Kohēzijas fonda un Latvijas valsts budžeta.

 

Daugavas un Raiņa ielā izlauztā asfalta seguma vietā vēl ceturtdien bija ar šķembām pildīta bedre. Neuzlaužot asfaltu, nebija iespējams tikt pie pāris metru dziļumā pazemē esošā krāna.

 

Firmas "JS & J Ūdensmeistars" meistars Aivars Lapšāns sola, ka uzņēmums par savu naudu piektdien, 8. augustā, uzklās pagaidu asfaltu uzlauztajās vietās Raiņa un Daugavas ielā.

 

 

"Īsto asfaltu liksim septembrī, kad asfaltēsim daļu Atmodas ielas, kur būvējam ūdens atdzelzošanas staciju, un kad būs pārbaudītas visas trases un pieslēgti ūdeņi, lai steigas dēļ nebūtu tāda varianta, kā tagad," saka A. Lapšāns.

 

Par iemeslu, kāpēc dzīvojamās mājas nesaņēma ūdeni no jaunā maģistrālā ūdensvada, viņš nosauc defektu krāna ventiļa gumijā, kura, iespējams, bijusi rūpnieciskais brāķis. "Mēs jau nevaram pārbaudīt gumiju.

 

 

Pirms tam pārbaudījām ūdeni, un viss bija normāli. Krāna pieslēgšanas brīdī ūdens noplūdes nebija. Varbūt arī, berot un blietējot, caurule saliecās. Iespējamo variantu ir daudz," pieļauj A. Lapšāns.

 

"Ja mēs nebūtu pieslēgušies pie jaunā ūdensvada, viņi vēl tagad nezinātu to, ka krāns ir bojāts," spriež mājā Daugavas ielā 15 atvērtā veikala "Velobode Nr. 1" īpašnieks Andis Lapiņš.

 

Viņš atgādina, ka pilsētā vēl ir daudz privātmāju, kuras nav pieslēgtas jaunajam ūdensvadam, un arī tām ar ūdens padevi varot būt līdzīgas problēmas. Firmas "JS & J Ūdensmeistars" garantijas remonta termiņš ir divi gadi.

 

"Visās pārējās vietās, kur uztaisīti pieslēgumi, viss strādā," cilvēkus mierina A. Lapšāns. Iedzīvotājiem pievada izbūves tehniskos noteikumus izsniedz Smiltenes pilsētas pašvaldības uzņēmums "Namu un komunālo uzņēmumu pārvalde".

 

 

Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Raitis Melderis informē, ka visas privātmājas vēl nav pieslēgtas jaunajam ūdensvadam un kanalizācijas tīkliem. Viņš cer, ka pārējām mājām līdzīgu problēmu ar pieslēgumu maģistrālajam ūdensvadam nevajadzētu būt.

 

 

Defekts esot atklāts tikai 63 milimetru diametra ventilim. Pārsvarā būvdarbos izmantots 25 mm diametra ventilis.

Komentāri 16

es pats

ha ha - ko es teicu!!!! nesagaidija ne rudeni kad viss jau beikts:), ceru kad kāds tomāe tos ŪDENSNEMEISTARUS pārbaudīs lai nau atkal atmodas iela jāravē aukšā kad noasfaltēs:)

pirms 12 gadiem, 2008.08.07 18:46

Pilsonis

Lai lej jaunu asfaltu visā posmā, nevis tikai aizlāpīs savu izveidotu caurumu, jo tikai viņu nolaidības pēc ir jāuzlauž jauns asfalts

pirms 12 gadiem, 2008.08.07 19:44

turks

Tā i nesapratu kāds tad būs tas pagaidu asfalts un kāds tai rudenī tas īstais? Murgi kaut kādi.

pirms 12 gadiem, 2008.08.07 20:14

nezinītis

Eh, viss kā ierasts - ņemam to "lētāko" variantu,vai tad tiešām tik svarīgām lietām, kuras vēl jāierok zemē, var izmantot tik lētus un nekvalitatīvus krānus? Ja tie krāni ir virszemē, tad lai maina kaut vai 3x dienā! Lai "Ūdensmeistars"
veikli nomaina visus tos krānus, kuri ir nekvalitatīvi! Ir taču zināms, kur tie ievietoti...

pirms 12 gadiem, 2008.08.07 20:16

es pats

domāju kad būtu interesanti uzzināt cik un kam izmaksā tā kļūme...tā vienkārši aiz intereses;)))) ja šitie ir kautkāda konkursa uzvarētāji tad nez kādi meistari vēl bija pieteikušies ???? nezinu kā pārējiem bet man liekas kad braucot garām objektiem darbība nekāda tur īpaša nenotiek, jeb man vienmēr trāpas pīpauzes:))))))))

pirms 12 gadiem, 2008.08.07 21:22

turks

Viņi bija vienīgie tai konkursā. Vairāk neviens nepieteicās, jo laikam jau zināja ka auzas būs.

pirms 12 gadiem, 2008.08.07 23:00

2TeV

to turks: paklusē labāk ,jo no tava teksta var redzēt, ka runā par lietām kur tu galīgi neesi lietas kursā un faktiem neatbilstošas lietas.

pirms 12 gadiem, 2008.08.08 08:24

Didzis

Sa***s darbs un materiāls gan astotajiem, gan Smiltenes iedzīvotājiem. Tur tagad būs bedres.

pirms 12 gadiem, 2008.08.08 13:06

nunu

Paskaidrojiet man, kāpēc krānam jāatrodas zem asfalta, nevis akā. Es tiešām neesmu specs šajos jautājumos.

pirms 12 gadiem, 2008.08.08 15:00

ir tā

ir tā,ka tos krānus tagad liek uz ūdensvada atzarojuma ap 2m dziļumā un to darbību regulē caur faktiski vertikālu cauruli kuras diametrs nav tāds ,lai to sauktu par aku tādā nozīmē,ka tur var iekāpt remontētājs.Viss jau būtu labi,ja vien negadās tādas kļūmes kā aprakstītajos gadījumos,kad bez rakšanas nevar.

pirms 12 gadiem, 2008.08.08 16:19

turks

Nu bet ja to māju sadomātu tikai pēc gada pieslēgt vai vēlāk, kad garantija cauri, kurš tad maksātu? Pilsēta vai kā? Ne jau visām mājām ir uztreiz piķis davilkt trubas da galam. Kas tā par pārbaudi no sērijas ''avosj, nebosj, da kak ņebudj''.?

pirms 12 gadiem, 2008.08.08 23:54

uffff

Nu šoreiz pateicoties avīzes rakstam viss asfalts tika operatīvi salabots

pirms 12 gadiem, 2008.08.10 01:18

Didzis

operatīvi salabots.

Rudenī tur jau būs bedres.

pirms 12 gadiem, 2008.08.11 08:09

Vērotājs

Vai kāds ir painteresējies par šī projektā paredzētās naudas izlietošanas mērķiem? Vai tiešām mums šajā projektā nepienākas trubu pievilkšana mājā? Zinu, ka citās Latvijas pilsētās līdzīgos projektos tas notiek par fonda naudu. Vai tik naudiņa netiek novirzīta citur?

pirms 12 gadiem, 2008.08.11 20:47

svesais

tur jau tikai ar udeni nav kautkas kartiba ,bet smird ari kanalizacija uz laika mainam

pirms 12 gadiem, 2008.08.12 22:06

Smiltene