Lai tiktu dzīvoklī, tā īpašniekiem jāšķērso kaimiņu virtuve 2

Smiltenē kādas daudzdzīvokļu mājas kaimiņu savstarpējās attiecības saasinājušās, jo gaitenis, kas ved uz diviem dzīvokļiem izrādās privatizēts. Ģimene, kuras īpašumā ir gaitenis, telpu pārvērtuši par virtuvi. Tas apgrūtina kaimiņu iekļūšanu savā mājoklī.

 

Daugavas ielas devītā nama dzīvokļa īpašnieki ir neapmierināti ar radušos situāciju.

 

 

 "Mēs netiekam normāli savā dzīvoklī, jo kaimiņi gaitenī izveidojuši virtuvi. Atlikusi tikai maza sprauga pa kuru var tikt iekšā, bet ienest mājās kaut ko ir neiespējami," stāsta dzīvokļa īpašniece Inta Mielēna.

 

I. Mielēna stāsta, ka jau pirms kāda laika uzrakstījusi iesniegumu pilsētas domei. "Pēc tam atnāca paziņojums, ka lieta tālāk nodota Valkas rajona būvvaldei. Tai jāizskata iespēja izbūvēt ieeju mājās no ielas puses. Process ir ievilcies, jo nekādu ziņu no būvvaldes neesmu saņēmusi," atklāj smilteniete.

 

Pašlaik dzīvoklī sieviete nedzīvo, jo viņai ir neērti staigāt caur kaimiņu virtuvi, piemēram, maltītes laikā.

 

I. Mielēna lūdza palīdzību "Ziemeļlatvijā", jo uzskata, ka viņai ir tiesības pienācīgi tikt dzīvoklī. "Arī pirkt neviens negribētu, uzzinot par pašreizējo situāciju," piebilst Daugavas ielā dzīvojošā sieviete.

 

"Par ko viņa uztraucas? Viņa vienkārši nevar pārdot dzīvokli, jo iekļūšana tajā ir caur manu īpašumu. Viss ir ierakstīts Zemes grāmatā, un turpat nav uzsvērts kāds apgrūtinājums. Varu aizslēgt durvis, lai vispār netiek iekšā. Esmu iedevusi sava dzīvokļa atslēgas. Ja vēl tas neapmierina, lai sūdz tiesā," saka kaimiņiene Inguna Gēgere.

 

I. Gēgeres kaimiņiene sievietei pat sūtījusi draudu vēstuli, kuru redzēja arī "Ziemeļlatvija".

 

 

"Kad notika dzīvokļu privatizācija nav ievērots, ka gaitenis jānodod kā kopīpašums. Diemžēl gaitenis pieskaitīts klāt vienam dzīvoklim. Iebildumi radās brīdī, kad kaimiņu attiecības pasliktinājās," stāsta Smiltenes pilsētas domes juriste Sanita Mickeviča.

 

Situāciju esot iespējams atrisināt, abām pusēm savstarpēji vienojoties. "Ja mierīgā ceļā to nav iespējams izdarīt, tad atliek tiesāties. Šis ir strīds, ko tiesa var atrisināt," nelāgo situāciju komentē juriste.

 

"Tā gluži nav, tur bija divas istabiņas un virtuves," izdzirdot par notiekošo saka Valkas rajona pašvaldību būvvaldes vadītāja - galvenā arhitekte Sarmīte Spuldzeniece.

 

Savulaik tur iedalīti divi dzīvokļi, kaut arī dzīvojamā platība ir neliela.

 

 

"Kā var risināt šo problēmu? Izeju uz ielas puses nav iespējams izbūvēt, jo turpat blakus ir durvis, kas ved uz pagrabstāvu. Vienīgais risinājums ir kaimiņiem izlīgt mieru," uzskata S. Spuldzeniece.

 

Viņa pastāstīja, ka rajonā līdzīga situācija norisinās Launkalnes pagastā, kur samilzušo problēmu risina tiesas ceļā. "Cilvēki ir dažādi, un nevienam ar varu neko piespiest nevar," nosaka S. Spuldzeniece.

Komentāri 2

Uvis

Tas nu gan ir labi, ka santai veel ir par ko rakstiit..

pirms 12 gadiem, 2008.07.17 11:17

Smiltene