Latgaliešus ieinteresē smilteniešu darbi

Pēc Balvu kultūras un atpūtas centra darbinieku viesošanās Smiltenē un izstādes "Citā gaismā" apmeklēšanas, viņus ieinteresēja piestas un Tautas lietišķās mākslas studijas "Smiltene" darbi. Līdz pat decembra nogalei smilteniešu darinājumi aplūkojami izstāžu zālē Balvos. Interese par šo izstādi ir liela.

 

"Nesen pie mums ciemojās Balvu kultūras un atpūtas centra darbinieki. Uzzinot par izstādi "Citā gaismā", viņi vēlējās daļu darbu izstādīt arī Balvos. Latgaliešus šie darbi ieinteresēja tik ļoti, ka paši bija gatavi atbraukt tiem pakaļ," saka izstādes "Citā gaismā" idejas autore nodibinājuma "Smiltenes muzeja fonds" valdes priekšsēdētāja Zinaida Bērza.

 

Smilteniešu darinājumi un piestu kolekcija Balvos būs aplūkojama līdz 28. decembrim. Balvu kultūras un atpūtas centra direktora vietniece Ilga Oplucāne stāsta, ka vietējie par izstādi izrādot lielu interesi, jo īpaši par jostām un piestām.

 

 

"Negadās bieži, kad vienkopus ir savākts tik daudz piestu. Bērniem tās ļoti patīk. Interesi izrāda arī par jostām, jo mūsu pusē tās auž retāk," "Ziemeļlatvijai" atklāj I. Oplucāne.Balvu kultūras un atpūtas centra izstāžu zālē šī jau ir 104. izstāde. Tajā apmeklētāji var skatīt Tautas lietišķās mākslas studijas "Smiltene" (TLMS) darbus un Ilzes Krūmalas piestu kolekciju. Piestas uz Balviem aizceļojušas no nodibinājuma "Smiltenes muzeja fonds".

 

Smiltenieši izstādes atklāšanā jutušies kā visgaidītākie ciemiņi. "Šī bija ļoti patīkama atkalredzēšanās. Tur ir jauki un sirsnīgi cilvēki, tāpēc vien bija vērts braukt un izstādīt savus darbus," uzskata Z. Bērza.

 

TLMS vadītāja Inese Kauliņa par šo iespēju priecājas, jo izstāde esot skaista. "Uz Balviem aizceļoja segas, lakati, jostas un tautas tērpi. Domāju, ka tiem, kurus interesē šādas lietas, darbu prot novērtēt," saka I. Kauliņa.

Smiltene