Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvija konsultēs Ukrainu un turpinās sadarbību. Vizītē arī Smiltenes pārstāvis

Par sadarbību lauksaimniecībā, mežsaimniecībā, kā arī atbalstu citās jomās šodien 28. janvāra sanāksmē Ļvovā sprieda Ukrainas delegācija Ļvovas apgabala valsts pārvaldes vadītāja vietnieka Rostislava Zamļinska vadībā ar Latvijas delegāciju, kuru vada Latvijas vēstnieks Ukrainā Juris Poikāns, šodien ziņo  Ļvovas apgabala mājas lapa. 

Jau vēstījām, ka šīs delegācijas sastāvā uz Ukrainu devās arī Saeimas deputāts, bijušais Smiltenes mērs Ainārs Mežulis, kā arī pašreizējais novada domes priekšsēdētājs Gints Kukainis.

Sanāksmē Juris Poikāns uzsvēris, ka Latvijas Goda konsulāts Ļvovā šogad atzīmē 10 gadadienu, kā arī to, ka Latvijas delegācijai ieplānots apmeklēt arī Grogobicu, Truskavecu un Shodnicu. 

Viņš turpinājis, ka balstoties ar iepriekšējiem līgumiem, ir apzināti žurnālisti, kuri ieradīsies iepazīšanās vizītē, kā arī teicis, ka pēc šīs tūres būs jāsāk strādāt, lai izveidotu tiešā lidojuma reisu no Latvijas uz Ļvovu.

Savukārt R. Zamļinskis uzsvēris, ka apgabalā nepieciešams izveidot lauksaimniecības produkcijas sertifikācijas centru, ka arī  uzņēmējdarbības attīstības konsultāciju centru. Viņa skatījumā Latvijas palīdzība šajā jomā būtu ļoti noderīga.

 "Mēs esam pirmajā vietā Eiropā mežsaimniecības stādaudzēšanas  jomā, kā arī Latvijai ir liela pieredze zivjsaimniecībā un lauksaimniecībā," sanāksmē uzsvēris A. Mežulis, "Tāpēc esam gatavi deliģēt savus ekspertus, kas  sniegs konsultācijas, tā pat bez maksas aicinām ukraiņu uzņēmumu pārstāvjus, lai iepazīstas ar mūsu firmu darbību."

Līdztekus tam, abas puses solīja veidot sadarbību arī kultūras jomā un studentu apmaiņas projektos.

Tikšanās laikā R. Zamļinskis pateicies Latvijas pusei par atbalstu cīņā pret agresoriem.

Vēstnieks atbildējis, ka Latvija turpinās sniegt atbalstu. "Esam gatavi uzņemt jūsu karavīrus, kuriem nepieciešama rehabilitācija, kā arī organizēt atpūtu bērniem, kuri zaudējuši vecākus šajā šausmīgajā karā."

Izmantotie resursi: loda.gov.ua

Smiltene