Laukums Smiltenes centrā nekad nav bijis projektēts mašīnu stāvvietai 14

Pēc Smiltenes pilsētas domes pasūtījuma šobrīd speciālisti pēta, vai vajadzētu mainīt ceļu satiksmes organizāciju pilsētas centrā, tai skaitā stāvlaukumā pie baznīcas, un kā to labāk izdarīt.Speciālisti izstrādā priekšlikumus skiču projektam par satiksmes drošības uzlabošanu vairākās vietās Smiltenē.

 

Pašvaldība secina, ka problēmas pilsētas centrā parādās nedēļas nogalē, kad Smiltenē palielinās transportlīdzekļu intensitāte. Smiltenes domes izpilddirektors Uldis Rudzītis ievērojis, ka tas attiecas arī uz iebraukšanu stāvlaukumā vai izbraukšanu no tā.

 

Piemēram, ir gadījumi, kad automašīnas, kuras pilsētas centrā iebrauc no Daugavas ielas, uz stāvlaukumu dodas pa diagonāli.

 

 

"Tāda situācija ir jānovērš," saka U. Rudzītis. "Ir ļoti jāpārdomā, kā organizēt satiksmi pilsētas centrā. Taču tas jādara tā, lai neradītu liekus sarežģījumus autovadītājiem un nesamazinātu automašīnām paredzēto vietu skaitu stāvlaukumā. Vienkāršākais variants, kuru arī es sliecos atbalstīt, ir uzstādīt ap stāvlaukumu demontējamas barjeras, lai izslēgtu iebraukšanu stāvlaukumā vai izbraukšanu no tā jebkurā vietā."

 

Pagaidām vēl nav konkrētu priekšlikumu, kurā vietā un cik šādu iebrauktuvju veidot. Pašvaldības izpilddirektors secina, ka tādas vajadzētu vairākas. Ja novērstu braukšanu uz stāvlaukumu pa diagonāli un atstātu tikai vienu iebrauktuvi no Marijas ielas, tad nedēļu nogalēs mašīnu "aste" varētu veidoties pat uz tranzītielas pie kultūras un sporta centra.

 

"Tie, kuri nevarēs atrast iebrauktuvi stāvlaukumā, riņķos pa kvartālu apkārt baznīcai, izbraucot uz tranzītielas, un tad neapmierināto būs vēl vairāk," spriež izpilddirektors.

 

Interneta portālā ziemellatvija.lv lasītāji arī uzsākuši diskusijas, kā autovadītājiem reaģēt uz ceļa zīmi "Dodiet ceļu", kas uzstādīta pilsētas centrā, Marijas ielā, pie baznīcas sētas pirms izbrauktuves no stāvlaukuma un pirms krustojuma ar Baznīcas laukumu.

 

"Vadītājs, kas izbrauc no stāvlaukuma, jau atrodas uz citas brauktuves," norāda lasītājs XXX. "Viņš pagriežas pa labi un pēc dažiem metriem piebrauc pie krustojuma. Tur zīmes "Dodiet ceļu" nav! Tātad vienādas nozīmes krustojums! Zīme "Dodiet ceļu", kas atrodas pie baznīcas, nevar attiekties uz divām šķērsojamām brauktuvēm pēc kārtas, - tā attiecas uz pirmo brauktuvi! To paredz CSN."

 

Vienādas nozīmes krustojumā darbojas "labās rokas" likums. Vai šāds ceļa zīmes "Dodiet ceļu" izvietojums Marijas ielā apdraud satiksmes drošību?

 

Ceļa zīmi otrdien apskatīja Valkas rajona Policijas pārvaldes Kārtības policijas biroja 3. nodaļas priekšnieks Vadims Žīgurs. "Nekā ļoti neizprotama tur nav, taču autovadītājiem jāpiedomā ir. Tas, kā zīme "Dodiet ceļu" uzstādīta šobrīd, ir neizdarība. To vajadzēja uzstādīt augstāk vai zemāk, lai šo ceļa zīmi no otras puses neaizsegtu cita - "Apstāties aizliegts"," iesaka V. Žīgurs.

 

Viņš arī ierosina pie ceļa zīmes "Dodiet ceļu" piestiprināt plāksni ar papildinformāciju, pēc cik metriem šī zīme sāk darboties, braucot pa Marijas ielu.

 

Visas ceļa zīmes Smiltenē tiek izvietotas, to saskaņojot ar valsts akciju sabiedrības "Latvijas valsts ceļi" Valkas nodaļu. Nodaļas būvinženieris Māris Mačulis vakar solīja apskatīt ceļa zīmes izvietojumu un tad izteikt savu vērtējumu.

 

"Es esmu vietējais, man tas problēmas nesagādā. Zinu, kā pareizi jābrauc," situāciju ar ceļa zīmi "Dodiet ceļu" Marijas ielā komentē smiltenietis Aleksandrs Ņikiforovs.

 

Viņam nav problēmu arī ar automašīnas novietošanu stāvlaukumā, taču nepatīk gājēju pāreja pie tirdzniecības centra. "Tā ir par garu. Varbūt vajag pa vidu uzbūvēt "saliņu", vai pārcelt pāreju kādus 20 metrus uz priekšu. Dažreiz nevar tikt tai pāri, un pie krustojuma veidojas "korķis"," saka A. Ņikiforovs.

Komentāri 14

nu protams tas bija laukums pie lenina pieminekla kur staveja daudz cilveki un klausijas kautkadas plapas svetkos

pirms 12 gadiem, 2008.11.27 12:24

hc

..varbūt no Marijas ielas nevajaga iebraukšanu stāvlaukumā, bet vienu lielāku iebrauktuvi - izbrauktuvi no Daugavas ielas puses apmēram pa vidu laukumam un laukumā tādu kā kustību pa apli, tā teikt, liek mašīnas pa laukuma ārmalām un vidū, bet kustību laukumā organizēt vienā virzienā pa apli.. Vismaz tādejādi laukumā būtu vienkārši iebraukt tiem, kas brauc no Valmieras puses.. Ja būs vairākas iebrauktuves - izbrauktuves atkal radīsies haoss un viss centrs kļūs viens liels krustojums kurā būs viegli apjukt.. "tikai pārdomas"

pirms 12 gadiem, 2008.11.27 12:54

lenii

Pietiktu ar nelielām barjerām, lai nesabojātu skatu uz centru, baznīcu.

pirms 12 gadiem, 2008.11.27 15:51

cm

uzliks tās barjeras, tad varēs arī to "dodiet ceļu" zīmi pārvietot tālāk - tur kur viņai patiesībā ir jābūt, nevis tagad zem esošās likt k-kādas vēl papildzīmes - nokraus stabu ar zīmēm, kā pie grāmatnīcas, kur pieri viegli ne tikai sasist, bet arī sagriest uz asās kantes.

un kas tā pa nejēdzībi, to "dodiet ceļu" zīmi krustojumā nolikt vistālākajā vietā, un tad vēl gaida, ka, citēšu: "lai šo ceļa zīmi no otras puses neaizsegtu cita - "Apstāties aizliegts"".

un vispār, tās dodiet ceļu vietā BEIDZOT tā kā vajadzētu uzlikt to nolāpīto "gājēju pārjeja" zīmi!!!!!!!!!!!!

pirms 12 gadiem, 2008.11.27 19:09

roliks

Sita ir ""KRIMINALAKA"" policijas zina,kadu esmu lasijis

pirms 12 gadiem, 2008.11.27 20:10

007

to roliks. A kurš teica, ka policijas ziņām jābūt kriminālām.Gudrinieks atradies!

pirms 12 gadiem, 2008.11.28 07:00

roliks

Nu,tad kads ir sakars projektam pa stavlaukumu ar policijas zinam???
Man liekas,ka sitam rakstam vaidzeja but pie parastajam zinam vai kkad attistibas&projektu zinam.Vai NE? 007

pirms 12 gadiem, 2008.11.28 09:10

007

Kad sanāks bumsis, pateicoties tjap ļjap zīmēm, tad varbūt arī spēsi saprast, kāpēc šito var likt arī pie policijas ziņām....:)

pirms 12 gadiem, 2008.11.28 09:17

saaa

kada starpiba nav jau to mashinu tik daudz musu ciema lai te kaut ko veidotu

pirms 12 gadiem, 2008.11.29 01:12

Smiltenietis

Manā skatījumā patreiz laukumā novietoto automašīnu skaits ir liels un skaitu nevajadzētu samazināt. No Marijas ir jāizveido viena iebrauktuve ar metāla barjerām pie kuras jāuzstāda zīme vienvirziena kustība pie iebraukšanas stāvlaukumā. Stāvlaukumā ir jāorganizē vienvirziena kustība. Garajai gājēju pārejai pie TOPa pa vidu ir jāizveido drošības saliņa - lai neveidotos pārāk lielas rindas pie gājēju pārejas.

pirms 12 gadiem, 2008.11.29 12:33

turks

Atceros ka dižā Valkas arhitektu vadone aizliedza Egilam zem Topa būvēt pazemes stāvvietu. Neesot tik daudz mašīnu Smiltenē. Ha.

pirms 12 gadiem, 2008.12.03 07:31

Smiltene