Launkalnes pagastā notiks audžuģimeņu salidojums

 Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, kad Latvijas audžuģimenes tikās vienā kopīgā salidojumā, 2013.gads ir īpašs, jo šogad plānoti četri reģionālie audžuģimeņu salidojumi - semināri Vidzemes, Latgales, Kurzemes un Zemgales reģionos, aģentūru LETA informēja Labklājības ministrijas (LM) Komunikācijas nodaļas pārstāve Zane Brīvmane.


Pirmais Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) organizētais audžuģimeņu salidojums notiks 20. un 21.jūlijā Vidzemē, Smiltenes novada Launkalnes pagasta atpūtas bāzē "Silmači", bet otrais - 27. un 28.jūlijā Latgalē, Aglonas vidusskolā, Daugavpils ielā 6, Aglonā.

Nākamais salidojums plānots 10. un 11.augustā Kurzemes reģionā, Kandavas novada kempingā "Plosti", bet noslēdzošais - 17. un 18.augustā Zemgales reģionā, Tukuma novadā, Džūkstes pagasta viesu namā "Kliģi".

Lai nodrošinātu aktivitātes bērniem, izmitināšanu un ēdināšanu, nepieciešams precīzs dalībnieku skaits, tāpēc audžuģimeņu pieteikšanās uz izraudzīto salidojuma vietu ir obligāta. Dalību salidojumā Latvijas audžuģimenes var pieteikt no 2.jūlija līdz 16.jūlijam.

Pieteikties iespējams divējādi - zvanot VBTAI speciālistiem no plkst.9 līdz 17 uz tālruni "28881458" vai "26650254", vai arī rakstot e-pastu uz "[email protected]". Piesakoties jānorāda dalībnieku vārds, uzvārds, personas dati, dzīves vieta, bērna piederība ģimenei un nakšņošanas nepieciešamība.

Pašlaik Latvijā ir 580 audžuģimenes, kurās uzturas 1165 bez vecāku aprūpes palikuši bērni. Tomēr audžuģimeņu skaits joprojām nav pietiekošs un audžuģimeņu sniegto pakalpojumu pieejamību apgrūtina arī nevienmērīgais audžuģimeņu skaits Latvijas rajonos un pašvaldībās, norāda LM.

Ministrija un VBTAI aicina gan pašvaldības un to struktūras, gan visus ar bērnu tiesību aizsardzību saistītos cilvēkus un institūcijas aktīvi iesaistīties jauno audžuģimeņu piesaistē un atgādina, - lai koordinētu audžuģimeņu darbību, VBTAI veic arī audžuģimeņu uzskaiti, nodrošina audžuģimenēm dažāda veida informatīvus un izglītojošus seminārus, psihologa konsultācijas, iespēju piedalīties atbalsta grupās un audžuģimeņu apmācību reģionos divas reizes gadā.


Launkalnes pagasts