Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Viendienīšu domāšanas sekas pie Niedrāja

 Priežu mežu ieskautais Niedrāja ezers netālu no Smiltenes pilsētas ir lieliska atpūtas vieta ikvienā gadalaikā, gan pateicoties skaistajai dabai, gan arī akciju sabiedrības “Latvijas valsts meži” (LVM) ieguldījumam –  tās izveidotajai publiski izmantojamai atpūtas infrastruktūrai.


Niedrāja ezers un apkārtne ir LVM rekreācijas zona, kas apzināti tiek veidota un uzturēta, domājot par ļaužu atpūtu dabā. Pie ezera ir ierīkotas vairākas labiekārtotas atpūtas vietas un peldvietas ar laipām un pārģērbšanās kabīnēm.

Diemžēl jāvaicā, - nu kas tā dažiem cilvēkiem par viendienīšu domāšanu, kad ugunskura  dedzināšanai vajadzīgais kurināmais tiek sagādāts, noraujot koka dēlīšus no pārģērbšanās kabīnes? Tā nesen noticis Niedrāja ezera Ziemeļu galā ierīkotajā atpūtas vietā.

Sapostītā pārģērbšanās kabīne tiks atjaunota. Jau savāktas pie ugunskura vietas izmētātās tukšās alus skārdenes un citi atkritumi. Taču, ja LVM to nedarītu un pēc ikviena vandāļu nedarba (tādi notiek ik pa laikam) postījumu sekas netiktu novērstas, Niedrāja apkārtne pakāpeniski regresētu un zaudētāja būtu visa sabiedrība. 

Ģērbtuves demolētāji šās rindas, visticamāk, nelasa. Tomēr LVM  Austrumvidzemes reģiona Silvas iecirkņa mežkopis Normunds Vīksna, kam Niedrāja apkārtnes sakopšana ir arī sirds darbs, vēršas pie šādu cilvēku sirdsapziņas un aicina cienīt citu darbu un citu atpūtas iespējas.

“Mēs gribam sakopt, bet citi lauž un posta. Ir skumji. Niedrāja ezers un tā apkārtne ir ļoti laba vieta atpūtai pie dabas, pie ūdens. Ir izveidota infrastruktūra, – arī pārģērbšanās kabīnes, kas domātas cilvēku ērtībai, lai viņi pēc peldēšanās varētu pārģērbties. Taču ugunskura vieta ir ierīkota ne  tāpēc, lai pie ugunskura sildītos, bet lai citiem netraucējošā laikā  atpūstos piknikā, uzceptu līdzi paņemtās uzkodas,” stāsta N. Vīksna un piebilst, ka malka ugunskuram tiks piegādāta no maija līdz oktobrim.

Mežkopis arī atgādina, ka ziemas sezonā Niedrāja infrastruktūras uzturēšana tiek veikta minimālā apjomā un tas attiecas arī uz atkritumu urnu tukšošanu, tāpēc lūdz atpūtniekus to ņemt vērā un censties atstāt aiz sevis sakoptu vietu.


Launkalnes pagasts