Līdzdalību Smiltenes pilsētas attīstības apspriešanā salīdzina ar pilsonisko pienākumu 1

Vairs tikai dažas dienas palikušas, lai iedzīvotāji izteiktu savu viedokli par nākamajos septiņos gados plānoto Smiltenes pilsētas attīstību. No attīstības programmas sabiedriskās apspriešanas sākuma - 13. marta - pašvaldība līdz vakardienai saņēma tikai trīs anketas.

 

"Acīmredzot cilvēkiem ikdienišķais diemžēl šķiet svarīgāks par pilsētas attīstību," secina Smiltenes pilsētas domes attīstības un plānošanas nodaļas vadītājs Andris Lapiņš.

 

Smilteniete Māra Gāle domā, ka līdzdalība Smiltenes pilsētas attīstības programmā ir katra cilvēka pilsoniskais pienākums.Viņa jau aizpildījusi aptaujas anketu. "Ja sava pilsēta un tās attīstība interesē, tad tas ir jādara. Citādi ir tā, ka cilvēki tikai kritizē, bet tiklīdz pašiem kaut kas jādara vai notiek apspriešana, tā mutes ir ciet," domā M. Gāle.

 

Daži apvaicātie iedzīvotāji aizbildinās ar laika trūkumu, lai izpētītu programmu un aizpildītu anketas. Smiltenietei Ausmai ir cits iemesls. Viņa domā, ka tas jādara speciālistiem, profesionāļiem savā nozarē. "Uzrakstot savas vēlmes, es tāpat neko neizmainīšu. Turklāt, atklāti sakot, arī neizprotu visas šīs lietas," saka sieviete.

 

Tomēr pašvaldība iedzīvotāju viedokli gaida, lai to iekļautu programmas tālākajā izstrādē. Pērn decembrī saņemtās 235 iedzīvotāju anketas ar viņu priekšlikumiem par Smiltenes attīstības iespējām un virzieniem ņemtas vērā, izstrādājot programmas stratēģijas prioritāšu sadaļu.

 

Iedzīvotāji savu viedokli par Smiltenes pilsētas attīstības programmu vēl var paust līdz 22. aprīlim, aizpildot aptaujas anketas vai iesniedzot savus priekšlikumus pašvaldībā. Aptaujas anketas pieejamas Smiltenes pilsētas domes zālē, pilsētas bibliotēkā vai internetā pilsētas mājas lapā. Turpat izlasāma arī pati attīstības programma.

 

 

Komentāri 1

dzenis

Nu tak ielieciet interneta vidē to plānoto attīstību! Vai tad tas tik grūti ko? Neba ar rakstāmašīnu drukāts tas plāns būs, vai ar zīmuli skices taisītas.

pirms 13 gadiem, 2008.04.17 10:30

Smiltene