Lielās talkas aktivitātes Smiltenes novadā 5

26.aprīlī jau tradicionāli notiks Vislatvijas sakopšanas Lielā Talka, kuras galvenā ideja ir balstīta uz brīvprātīgu līdzdalību vides sakopšanā, radot saliedētību, pozitīvismu un labi padarīta darba sajūtu. Šogad Lielās Talkas devīze ir „Tīra Baltijas jūra sākas Tavā vannasistabā! Un tas patiesi nozīmē to, ka tīra Latvija sākas mūsu galvās.


 „Viss turpinās! Ik dienu, ikvienam! Latvija noteikti kļūs par tīrāko un zaļāko vietu pasaulē! Tieši šajos Lielās Talkas vārdos ieklausoties es saprotu, ka varam sākt katrs ar sevi, savām viensētām un turpināt savā pagastā, pilsētā, lai mūsu novads kļūtu par vietu, kur ikviens sabiedrības loceklis jūtas atbildīgs un lepns par vidi sev apkārt!”

 Smiltenes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Kukainis pašvaldības vārdā aicina ikvienu Smiltenes novada iedzīvotājus piedalīties Lielās Talkas aktivitātēs. Nāc Talkā un sakopsim mūsu novadu kopā! Smiltenes pilsētā šogad Lielās Talkas aktivitātes notiks mazliet netradicionālāk kā citus gadus, jo 26.aprīlī Smiltenes ģimnāzija svinēs savu 105. jubileju.

 Pilsētas iedzīvotājus aicinām 25.aprīlī jau no plkst. 16:00 piedalīties Cērtenes pilskalna sakopšanas talkā. Tikšanās vieta pie pilsētas meža Drandu ielas galā. Talkosim Cērtenes pilskalna mežā, kur plānojam attīrīt Cērtenes upi no sausiem un kritušiem kokiem, izveidot jaunu atpūtas vietu un uzstādīt Pilskalna meža skudru pūžņiem aizsargbarjeras. 

Talkotāji pievienoties aicināti arī vēlāk, jo strādāsim līdz pat 20.00. Pēc talkas talciniekus cienāsim ar karstu zupu. 

Bilskas pagastā talcinieki aicināti pulcēties plkst. 9.00.

 BILSKĀ - sakopsim ezermalas pludmales un  sāksim veidot dabas taku ap ezeru, bet

 MĒROS - Muižas parku  un starpgabalu, kurš atrodas pie mājām Ābeles, Krīvi. Līdzi aicināti ņemt darbarīkus (cirvi, zāģi, grābekli) un, protams, labu noskaņojumu un darba prieku.

 Blomes pagastā  Lielās Talkas dienā strādās  pie ceļmalu sakopšanas ceļa posmā Blome – Smiltene. Talkotājiem tikšanās plkst. 9.00 Blomes pagasta centrā. 

Grundzāles pagastā talkotājus aicina uz ceļmalu sakopšanu. Grundzāles pagasta pārvaldes vadītāja Alda Zvejniece informē, ka šogad plāno no neapzinīgu ļautiņu izmestiem atkritumiem tīrīt ceļmalas: A2 autoceļa "Rīga-Sigulda-Veclaicene" posmu "Aumeisteru pagrieziens - Grundzāle" un vietējās nozīmes valsts autoceļu posmus "Aumeisteru pagrieziens - Caunes" un "Aumeisteru pagrieziens - Aumeisteri". Savukārt pie "Caunēm" mežā pērnā gada rudenī sēņotāji ir atraduši "rukšu" atvestus sadzīves atkritumus, no tiem iztīrīsim mežu.

 Šajos darbos iesaistīsim sievietes un bērnus, bet vīrus, nodrošināties ar zāģiem,  aicināsim palīdzēt likvidēt koku sanesumus Palsas upē lejpus ciemata centra. Pulcēšanās plkst. 9.00 pie Grundzāles kultūras nama, pēc talkas tradicionāli notiks kopīgas pusdienas!

 Launkalnes pagasta pārvalde Talkas aktivitātes organizēs ar mērķis aicināt cilvēkus ne tikai sakopt apkārtni, bet arī savā ikdienas dzīvē piemērot principus, kas atbilst Lielās Talkas galvenajam mērķim – Latvija 2018. gadā ir tīrākā valsts pasaulē! Talkotāji aicināti no plkst. 9.00 -9.15 pulcēties pie pagasta pārvaldes ēkas, ņemot līdzi kādu darba rīku (cirvi , zāģi, grābekli) un labu omu.

 Aicināti gan lieli, gan mazi talcinieki! No plkst. 9.15 līdz 12.00 sakopsim mūsu publisko atpūtas vietu - meža taku "Veļukalns", kur vāksim ziemas laikā sakrājušos atkritumus, veiksim takas sakopšanu no kritušajiem kokiem  un zariem. Pēc kārtīgas strādāšanas no plkst. 12.00-13.00 cienāsimies ar zupu un tēju, pēc tam sakopsim savus pagalmus un sētas. 

Palsmanes pagastā aktīva talkošana notiek jau šobrīd, pagasta teritorijas sakopšanas darbos tiek iesaistīti simtlatnieku programmas bezdarbnieki, savukārt iestādes sakopj savas pieguļošās teritorijas, tāpēc Lielās Talkas dienā šogad nav plānotas speciālas aktivitātes, taču pagasta pārvaldes vadītāja Tigna Podniece aicina Spodrības nedēļas un Lielās talkas dienu izmanot, lai sakoptu savus piemājas pagalmus un sētas, savus dzimtas kapus. 

Smiltenes pagastā talcinieki aicināti pulcēties pulksten 8.00 pie pagastnama Kalnamuižā 2, šogad paredzēts sakopt Kalnamuižas teritoriju un Līgo kalnu.

 Variņu pagastā talkotājus aicinām pulcēties plkst. 9.00 pie Variņu kultūras nama, lai tīrītu ciemata centru, Palsas upi un ceļmalas no gadījuma rakstura atkritumiem. Pēc talkas talcinieki aicināti uz zupas ēšanu! Lielās Talkas tradīcija aizsākās pirms sešiem gadiem - ar talku 2008.gada 13.septembrī, kas bija kā iedzīvotāju dāvana Latvijai tās 90.dzimšanas dienā. Lielās Talkas projekta mērķis ir līdz 2018. gadam, Latvijas 100. dzimšanas dienai, padarīt mūsu valsti par tīrāko un sakoptāko vietu pasaules kartē – dot iespēju dabai atveseļoties, attīrot to no atkritumiem, kā arī mudināt iedzīvotājus pašiem labiekārtot un rūpēties par vidi sev apkārt.

 Sakopsim savu pagalmu, pilsētu, pagastu un būsim atbildīgi un dabai draudzīgi iedzīvotāji!

Komentāri 5

absolvents

Netradicionāli? Tas ir neprāts! V.Mālkalne kārtējo reizi pierāda, ka nav savā vietā. Visa LV talko, bet šī aicina absolventus un citus uz jubileju. Kurš svinēs Smiltenes ģimnāzijas jubileju un kurš talkos? Priekšlikums domei izskatīt V.Mālkanes atbilstību amatam.

pirms 6 gadiem, 2014.04.15 09:18

zinu

ŠĢ jubilejas atzīmēšana bija ieplānota jau sen, pirms talkas diena tika izziņota!
No rīta un iepriekšējā dienā vēl varat paspēt notalkot. Tieši tādēļ pilsētas sakopšana Smiltenē sākas jau piektdien.

pirms 6 gadiem, 2014.04.15 11:02

zigis

Nesaprotu, kāpēc nevarēja taisīt jubilejas pasākumu maijā vai jūnijā, kad ārā ir silts un jauks??? Tīrais neprāts!!

pirms 6 gadiem, 2014.04.15 11:33

Šķiet, ka pasākums ielikts ķeksīša pēc, nevis lai sagaidītu godam skolas 105 jubileju. Kā ar virsdrēbēm, kur ar tām likties, kas par tām atbildēs visās vietās? Kur mašīnas, ja gājiens no KC uz ģimnāziju, kur tad atkal skolā ar visām virsdrēbēm, kā ar ballēšanu, kur?! Visi jau neesam vietējie - Smiltenieši. Šoreiz ļoti neizdevīgā laikā - nelaikā.
Žēl, veco - labo skolotāju palicis tik maz, tik jauki bija tikties vasaras vidū, padiskutēt, atkalredzēties.
Tik grandiozs pasākums jārīko brīvā dabā, lai visiem vietas pietiktu, nebūtu jāspaidās, jāstāv garās rindās pēc talkas.

pirms 6 gadiem, 2014.04.15 20:14

Smiltene