Līgo un Brutuļu ielas iedzīvotājiem Smiltenē ir iemesls priecāties 7

Brutuļu ielas Brutuļos un Līgo ielas Kalnamuižā iedzīvotāji šovasar priecājas, ka tikuši vaļā no bedrēm un putekļiem.

 

Akciju sabiedrības "8CBR" strādnieki jūlija sākumā pabeidza abu ielu rekonstrukciju un asfaltēšanu. Abām ielām ir pastiprināta segas konstrukcija un uzklāts asfaltbetons.Finansējumu darbiem aptuveni 113 tūkstošu latu apmērā vēl pirms novadu izveides piešķīra Smiltenes pagasta padome no mērķdotācijas novada infrastruktūras veidošanai.

 

"Esam apmierināti. Beidzot kaut kas izdarīts arī mūsu pusītē. Cepuri nost!" saka pie daudzdzīvokļu mājas Brutuļos sastaptais turienes iedzīvotājs Ģirts Augstkalns. Jauno vīrieti priecē, ka pēc ielas asfaltēšanas pagātnē palikušas putekļi un bedres. Piemērams, pamatīgs "krāteris" bija izveidojies pie iebrauktuves uz māju, un zemākām automašīnām bijušas problēmas to pārvarēt.

 

Savukārt jaunā paaudze novērtē gludo asfaltu, braukājot pa ielu ar skrituļslidām un velosipēdiem.

 

Bērnu vecākus gan uztrauc viņu drošība, jo pēc asfalta uzklāšanas daži autovadītāji ar savām mašīnām joņo pa ielu lielā ātrumā.

 

G. Augstkalns pat jau apsvēris iespēju vērsties pašvaldībā, lai uz ielas pie daudzdzīvokļu mājas ierīkotu ātrumvalni jeb "gulošo policistu".

Tikpat priecīgi, kā Brutuļu iedzīvotāji tagad ir arī smiltenieši, kuri dzīvo Līgo ielā, Kalnamuižā. Arī viņu iela tagad ir "ietērpta" asfaltbetonā, un vairs neapput privātmāju mazdārziņi un puķu dobes.

 

"Agrāk bija bedrains, nelīdzens. Putekļi bija neciešami. Kad vēl viens otrs jaunietis ātri brauca, aiz mašīnas palika putekļu svītra," atceras kādas privātmājas pagalmā satiktais pensionārs Oļģerts Ciguzis.

 

Skaistajā vietā, Līgo kalnā, viņš dzīvo tikai dažus gadus. Vīrietis pārcēlies uz šejieni pie meitas no Ūdriņām Strenču pusē. "Ir arī te smuki, bet nav tas, kas Gauja. Tur man pie mājas klāt bija Strenču krācītes," nedaudz pasūrojas pensionārs.

 

"Neesmu ceļinieks, bet skatos, ka asfalts labi uzlikts," viņš vērtē "8CBR" strādnieku darba kvalitāti Līgo ielā.

 

Gandarījums par padarīto ir arī bijušajai Smiltenes pagasta padomes priekšsēdētājai Velgai Līdaciņai. Cilvēki, kuri ilgāku laiku nav bijuši Brutuļos vai Līgo kalnā, priecājoties, cik jauki tur tagad izskatās.

 

Vēl pirms Smiltenes novada izveides Smiltenes pagasta padome arī pasūtīja projektu saules enerģijas apgaismojuma izbūvei Līgo un Brutuļu ielā. Tehniskais projekts ir izstrādāts. Tā īstenošana tagad ir Smiltenes novada domes ziņā.

Komentāri 7

:(

Asfalts jau ir laba lieta.Bet tajā Līgo ielā taču kanalizāciju tā arī neizbūvēja.

pirms 12 gadiem, 2009.07.04 12:12

no Līgo ielas

Ir jau laba lieta asfalts. Uzskatu, ka kanalizācija bija jābūvē pirmkārt. Arī ceļa zīmes muļķīgi uzstādītas, nekas neliecina, ka tā ir dzīvojamā zona un ziņkārīgie nesas cauri ar mežonīgu ātŗumu, kā jaunu ceļu pirmoreiz būtu pamanījuši...

pirms 12 gadiem, 2009.07.04 16:43

niknais

ir jau labi gan un tur,kur griežas uz tām mājām(nogriežoties no Valkas ceļa)nevarēja aizlāpīt sīkās bedres?

pirms 12 gadiem, 2009.07.04 17:45

intereses pēc

Vai tik Līdaciņas kundze nedzīvo Līgo ielā?

pirms 12 gadiem, 2009.07.05 17:36

?

Diezin kad tā laime pienāks Smiltenes pilsētai - Raiņa un Atmodas ielām.

pirms 12 gadiem, 2009.07.07 12:25

Smiltene