Mammas sagaida Ziemassvētku brīnumu 1

Divām smilteniešu ģimenēm šogad Ziemassvētki būs īpaši. Šonedēļ piedzimušo meitenīšu mammas Gunita Leimane un Līga Turlaja cer, ka svētkos jau būs mājās, kopā ar savējiem.

 

"Gaidījām Ziemassvētku brīnumu, un tā arī ir," priecājas L. Turlaja. Viņas meitiņa Evelīna ar ķeizargrieziena palīdzību piedzima 17. decembrī Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīcas dzemdību nodaļā. Turpat, tikai dienu iepriekš, līdzīgi pieteicās G. Leimanes atvasīte Marta.

 

Abas māmiņas atzīst, ka Ziemassvētku gaidīšanas laikā bērniņa ienākšana šajā pasaulē ir īpašāka, nekā tad, ja tas notiek citos mēnešos.

 

Martas māmiņai turklāt Ziemassvētki un gadu mija ir mīļākie svētki, kurus viņa jūt ar sirdi. Tos ģimene svin kopā ar tuvākajiem cilvēkiem. "Kad mājās būs mazs kunkulītis, tad būs vēl īpašāks noskaņojums," priecājas G. Leimane.

 

Mājās viņu un Martu gaida Gunitas dzīvesbiedrs Edgars Mazjānis un trīs gadus vecais dēls Rihards. Kopā ar tuviniekiem Ziemassvētkus svinēs arī L. Turlajas ģimene - Līga, viņas dzīvesbiedrs Jānis Veiders, lielā meita Elīna (11 gadi) un mazā Evelīna.

 

"Tētis jau nopircis mazajai meitiņai dāvanu - lielu, skaistu lācīti. Jau sapušķota Ziemassvētku eglīte, un princesīti visi gaida mājās," stāsta L. Turlaja.

 

Gaidot bērniņu, viņa pati tamborēja mazuļa cepurītes, zeķītes un citas drēbītes. Puse ir zilā jeb puiku krāsā, puse - meiteņu krāsā. "Dakterīte teica, ka grūti pateikt, kas piedzims, - zēns vai meitene. Viss ir labi. Bērniņš piedzima gaidīts, un, galvenais, ka vesels," saka Evelīnas mamma.

 

Pavisam šogad Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīcas dzemdību nodaļā piedzimušas 110 meitenītes un 91 puika. Šomēnes ir jau 14 jaundzimušo. Decembrī tiek plānotas vēl dažas dzemdības. Arī šodien pasaulē vajadzēja nākt mazulim ar ķeizargrieziena palīdzību.

 

Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīcas dzemdību nodaļas vecmāte Jolanta Lazdiņa informē, ka slimnīcu par dzemdību vietu izvēlas ne tikai smiltenietes un apkārtējo pagastu iedzīvotājas. Dzemdību nodaļas vairs nav ne Valkas, ne Alūksnes slimnīcā, tāpēc uz Smilteni brauc arī tās puses un citu rajonu topošās māmiņas. Smiltenē pasaulē nāk arī rīdzinieču mazuļi.

Komentāri 1

māmiņa

Prieks par Smiltenes dzemdību nodaļu! Lai Jums veicas! Valkas meitenes, nebaidaties un ar mierīgu sirdi braucat dzemdēt uz Smilteni. Tur strādā arī viena vecmāte na Valkas dzemdību nodaļas- Daina. Loti laba vecmāte, ar lielu darba pieredzi, strādā un dara savu darbu ar sirdi un dvēseli. Cilvēks īstā vietā! Nevienu sliktu vārdu nevaru pateikt arī par pārējo Smiltenes dzemdību nodaļas personālu. Turaties! Cerēsim, ka stulbās reformas neskars Smiltenes slimnīcu!

pirms 12 gadiem, 2008.12.19 10:45

Smiltene