Maznodrošinātajiem pārtikas pakas sola marta beigās 2

Pērn Smiltenes novadā vienu reizi mēnesī vairākiem simtiem maznodrošināto personu izsniedza Eiropas Komisijas finansētās pārtikas pakas. Cilvēki tās gaida arī šogad, taču pārtikas piegāde kavējas.

Latvijas lauku atbalsta dienestu sarūpētās pakas cilvēkiem, kuri ieguvuši maznodrošinātās personas statusu, Smiltenes novadā pērn pagastos izsniedza sociālie darbinieki, bet pilsētā tās varēja saņemt Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Smiltenes nodaļā.

Rakstījām, ka šogad paku piegāde kavējas visā Latvijā. Tas saistīts ar organizatoriskajām lietām. Smiltenes novadā līdzīgi kā citviet reģionos paku dalītāji nav informēti, kad maznodrošinātie varēs saņemt pārtiku.

Latvijas Sarkanā Krusta sekretariāta vadītāja Ināra Sniķere pastāstīja, ka, sākot ar 22. vai 29. martu, visā Latvijā varētu sākties pārtikas paku dalīšana.

"Katrā ziņā tikai marta beigās reāli varēsim sākt darboties. Nupat Zemkopības ministrija ir noslēgusi līgumu ar paku piegādātāju. Šogad tas ir "Dobeles dzirnavnieks". Jāpiebilst, ka mēs nepiedalāmies paku sagatavošanā, bet gan tās palīdzam izdalīt," informē I. Sniķere.

"Ziemeļlatvijai" izdevās noskaidrot, ka šogad pārtikas paku saturs ir kļuvis plānāks. Vienīgi kā jaunums būs divi litri Lāses piena. Šogad vienai maznodrošinātai personai pienāksies līdz pat 12 pakām, katrā no tām būs kilograms griķu, puskilograms ātri vāro auzu pārslu un četrgraudu pārslu, 200 grami sausā piena pulvera, 400 grami pankūku miltu un divi litri piena.

Maznodrošinātās Ivetas ģimene aizvadītajā gadā ik mēnesi saņēma piecas pārtikas pakas, kas bija liels atspaids.

"Jutām, ka darbi neiet tā, kā gribētos, tāpēc pārtika bija ļoti nepieciešama. Man ir divi skolas vecuma bērni un viens apmeklē bērnudārzu. Pateicoties šīm pakām, tukšiem vēderiem neesam. Makaronus izlietojām visātrāk, jo mūsu ģimenē tie iet uz urrā. Labi, ka šis tas vēl ir palicis no gada nogalē saņemtajā sūtījuma, citādi būtu grūti iztikt," stāsta trīs bērnu māmiņa.

Tomēr citiem pārtikas krājumi izbeigušies un viņi ar nepacietību gaida pakas. "Cilvēki nāk un vaicā, vai ir pakas. Bet to nav. Bēdīgi, protams, ka šobrīd nespējam nekādi līdzēt. Ļoti ceram, ka viss atrisināsies," saka Grundzāles pagasta sociālā darbiniece Anita Bušmane.

Līdzīga situācija ir arī Brantu pagastā. Bet bažas rada fakts, ka maznodrošināto personu kļūst aizvien vairāk. Tāpēc nav zināms, vai šogad Eiropas Komisijas finansētās pārtikas pakas saņems visi, kuriem tās pienāktos (saiņa skaits uz katru vietu ir noteiktā daudzumā - red.).

Marta nogalē pārtikas pakas sola piegādāt ne vien Smiltenes novada maznodrošinātajiem, bet arī citu pagastu un pilsētu iedzīvotājiem.

Komentāri 2

Nu tik dzīvosim no pakām un paši nekustināsim ne roku un viss notiks uz burvju mājienu.

pirms 10 gadiem, 2010.03.02 15:12

x

Un izrādās vēl pakaļ pat nav jāiet, pieved klāt , nu nav ko teikt . Kaut kas nav īsti pareizi šajā politikā.

pirms 10 gadiem, 2010.03.07 22:22

Smiltene