Meklē labāko variantu Smiltenes “melnā punkta” likvidēšanai 17

Sestdien, 26. septembrī, Smiltenes "melnajā punktā" - Daugavas, Audēju un Valkas ielu krustojumā - notika ceļu satiksmes negadījums. Sadūrās trīs automašīnas. Ir cietušie.

 

"Ziemeļlatvija" jau vairākkārt rakstījusi par šo krustojumu, kurā salīdzinoši bieži notiek avārijas un ko arī ceļu policisti dēvē par Smiltenes "melno punktu".

 

Pēdējā avārija šajā krustojumā notika 26. septembrī pulksten 21.52. Sadurās automašīnas "Ford Transit", "Volkswagen Golf" un "Audi A6".

 

Cietušos nogādā slimnīcāMikroautobuss "Ford Transit" šķērsoja krustojumu no Audēju ielas puses, kur pirms krustojuma ir "Stop" zīme. Krustojumā "busiņš" ieskrēja "VW Golf" sānos, kā rezultātā notika sadursme ar Āudi A6", kas stāvēja krustojumā no Valkas ielas puses. Avārijā cieta krietni saņurcītā "golfiņa" vadītājs un pasažiere.

 

Smiltenes neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP)brigāde nogādāja abus cietušos uz Vidzemes slimnīcu Valmierā. "Automašīnas vadītājam konstatējām krūšu kurvja labās puses sasitumu un kreisās kājas augšstilba sasitumu.

 

 

Sievietei bija aizdomas par labā elkoņa lūzumu un muguras un jostas skriemeļu sasitums. Sāpju dēļ viņa pati nevarēja izkāpt no automašīnas. Cietušās transportēšanā palīdzēja ugunsdzēsēji," stāsta NMP vecākā feldšere Daina Kopeika.

 

Vakar avārijā cietusī sieviete vēl ārstējās Vidzemes slimnīcā, jo neiroķirurgs viņai nozīmēja papildu izmeklēšanu galvas sāpju dēļ.

 

Par ceļu satiksmes negadījumu ir ierosināta krimināllieta. "Notiek izmeklēšana. Konkrētu iemeslu, kāpēc notika avārija, vēl nevar pateikt," informē Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes satiksmes uzraudzības rotas vecākais inspektors Jānis Vehi.

 

Septembrī minētajā krustojumā notika vēl viena avārija bez cietušajiem. Sadūrās divas automašīnas. Vienu no tām vadīja Igaunijas pilsone.

 

Krustojumā plāno izmaiņasJ. Vehi piekrīt viedoklim, ka Daugavas, Audēju un Valkas ielas krustojumā ir jāuzlabo ceļu satiksmes drošība. Savulaik Valkas rajona Policijas pārvalde iesniedza Smiltenes pilsētas domei priekšlikumu šajā krustojumā pārkārtot ceļu satiksmes organizāciju.

 

"Šis ir neizskaidrojami bīstams krustojums, jo redzamība tajā no visām pusēm ir laba," secina Vidzemes reģiona policijas pārvaldes Valkas iecirkņa priekšnieks Vadims Žīgurs.

 

Policija ierosināja pašvaldībai nomainīt "Stop" zīmi Audēju ielā pirms krustojuma ar zīmi "Dodiet ceļu", lai satiksmes plūsma krustojumā būtu vienmērīgāka, kā arī ierīkot brauktuves horizontālos apzīmējumus jeb sadalošās joslas.

 

Problēmu atzīst arī vietējā pašvaldība. Pēc Smiltenes novada domes pasūtījuma tiek gatavoti priekšlikumi skiču projektam par ceļu satiksmes drošību pilsētā, tai skaitā par Daugavas, Audēju un Valkas ielas krustojuma un Audēju un Gaujas ielas krustojuma rekonstrukciju.

 

"Izvērtēsim, cik daudz varam atļauties izdarīt resursu ziņā. Priekšlikumi ir vairāki, piemēram, apļveida krustojuma izbūve vai luksofora uzstādīšana, bet viena dominējošā varianta nav," informē Smiltenes novada domes tehniskais direktors Uldis Rudzītis.

 

Kad tiks izstrādāta projekta tehniskā dokumentācija, novada dome meklēs naudu tā īstenošanai, iespējams, piesaistot Eiropas Savienības fondu līdzekļus.

 

Komentāri 17

audēju ielas 2 iedzīvotāja

Mani ļoti satrauc šis krustojums, jo dzīvoju tā tuvumā. Mn ir nācies bieži redzēt avārijas vai situācijas, kas gandrīz izraisa šādus negadījumus. Šķiet, ka gājēju pāreja pat nav droša šajā vietā, jo bieži vien braucošās automašīnas traucas vējaspārniem un ignorē pāreju, ja gadījumā tās mēģina palaist cilvēkus, it sevišķi no Valkas puses braucot, veidojas uz Daugavas ielas bardaks, tāpat no Valmieras puses grižot uz Audēju ielu straujie braucēji nevar paredzēt, vai tur gadījumā nav kāds gājējs. Vakaros smagie nesās kā negudri, bailes pārņem, kad izdzirdu kaucošās riepu skaņas īsi pirms krustojuma, kad tie bremzē, dažkārt pat nedaudz samazinot ātrumu bez apstāšanas no Atmodas ielas puses tie dodas droši pāri ceļam, bet situācija bieži vien ir bīstama.
Domāju, ka vajadzētu veidot apļveida kustību, uzlikt jau laicīgi pamanāmas ātruma ierobežojuma zīmes (braukt uz 30) vai brīdinājuma zīmes (!). Tas tiešām kustību šajā krustojumā padarītu vienmērīgāku, drošāku, pārskatāmāku utml.

pirms 11 gadiem, 2009.09.30 12:26

.

ja būs apļveida kustība ziemā kokvedēji tā arī paliks tajā aplī, jo nevarēs izlīkumot, lai tiktu uz valmieras pusi

pirms 11 gadiem, 2009.09.30 12:32

Varbūt tad lai smagie brauc pa dzirnavu ielu uz valmieras pusi?

pirms 11 gadiem, 2009.09.30 12:48

gaidu

cik gadus var muldet bus tas bus sitas bus ta bus sita bet neka vel joprojam neka nav es par loksaforiem tos atrak uzstadis neka to apli uzars

pirms 11 gadiem, 2009.09.30 13:06

.

nu gudri gan - pa tranzītielu vieglie, bet smagie pa privātmāju rajonu.tur nu jābūt izcili gudram, lai kaut ko tādu iedomātos :(

pirms 11 gadiem, 2009.09.30 13:07

trollis

Uzbūvēs apvedceļu un būs problēma atrisināta..

pirms 11 gadiem, 2009.09.30 13:09

...

smago tik vēl trūka Vaļņu un Dzirnavas ielās!! ielas ir bedrēs jau neilgi pēc to lāpīšanas ... apļveida krustojums būtu labākais risinājums

pirms 11 gadiem, 2009.09.30 13:11

es pats

Noņemiet to debīlo "Stop" zīmi. No Valkas puses braucējiem lai nogrieztos uz centra pusi, ir jāgaida kad pretimbraucošais apstājās, pārbrauc krustojumu un tikai tad var nogriezties. Tas pats ja gribu nogriezties pa labi no Audēju ielas uz centru, man ir jāapstājas, kaut arī krustojums ir tukšs. Un to poliči labi izmanto stāvot pie lejas Topa.

pirms 11 gadiem, 2009.09.30 14:01

AA

Lai uzliek luksaforus un miers mājās, izmaksās arī lētāk nekā izbūvēt apli!

pirms 11 gadiem, 2009.09.30 15:15

...

Nezin kādu iemeslu dēļ tajā vakarā arī pilsētā nedega gaisma?

tad jau ar tas notika

pirms 11 gadiem, 2009.09.30 16:50

Sandra

Bojājumu pilsētas ielu apgaismojuma tīklā "Vidzemes energoceltnieka" darbinieki esot novērsuši līdz 21.40. Tas nozīmē, ka avārijas laikā pilsētas ielām jau vajadzēja būt gaišām.

pirms 11 gadiem, 2009.09.30 16:59

...

bojājumi varbūt arī tika novērsti, taču ielas palika tumšas.. bet svētdien pa dienu gaisma bija - ne tikai saules! ..un vakarā atkal tumšsss :(

pirms 11 gadiem, 2009.09.30 18:14

hm:

Bet pilsētas ielas nav tikai Daugavas! ..pārējās bij tumšas visu nakti, laikam doma bij, ka kapsēta ar svecītēm izgaismos pilsētu:)

pirms 11 gadiem, 2009.09.30 18:17

šoferītis

Apļveida kustība ir labākais risinājums. Vietas tur ir pietiekami, var izveidot tā, lai arī lielās mašīnas var izbraukt. Aplis nekaitētu arī krustojumā pie kultūras nama, citreiz uz Raiņa ielas jāstāv vai 5 minūtes lai tiktu pāri šim krustojumam....

pirms 11 gadiem, 2009.10.01 00:14

Uvis

Skatos tā iela gar tirgu ir kļuvusi par vienvirzienu! malači, tas noteikti uzliks papildus slodzi šim melnajam punktam, jo tie kas no valkas un valmieras puses grib tikt uz rīgas ielas, būs spiesti izmantot šo nelaimīgo krustojumu!!

pirms 11 gadiem, 2009.10.01 09:43

tā ir

cik tad var runāt gadu no gada par to krustojumu,tā pat neviens tur tos uzlabojumus tagad neveiks. atrunāsies ar naudas trūkumu un ka ir lielā dižķibele.

pirms 11 gadiem, 2009.10.01 10:12

juris

dzirnav ielai būtu vajadzīga ietve.par to vajadzētu padomāt,kādu vēl tranzīt kustību!

pirms 11 gadiem, 2009.10.01 14:08

Smiltene