Mežā izmet vēl labas mīkstās rotaļlietas 3

Launkalnes pagasta mežos atrasti kārtējie izgāztie atkritumi. Taču šoreiz atradums pārsteidzis pat daudz pieredzējušo mežsaimnieku Normundu Vīksnu.

Mežā pie diviem lieliem maisiem ar bērnu apģērbu un sieviešu apaviem bija noliktas mīkstās rotaļlietas: lācīši, zaķis, ronis un citi kāda bērna mīļdzīvnieciņi.

Maisi bija izmesti mežā netālu no Spiciera ezera. "Drēbes bija mazliet cietušas mitruma dēļ, bet rotaļlietas bija labas. Ja kādam šādas mantas vairs nevajag, un nav tās, kur likt, labāk būtu aiznest uz Sarkano Krustu, lai tiktu citiem cilvēkiem. Kādam varbūt noderētu," domā N. Vīksna, valsts akciju sabiedrības "Latvijas valsts meži" Austrumvidzemes mežsaimniecības Silvas iecirkņa vadītājs.

Ja tomēr negribas savas lietas atdot citiem, viņš iesaka citu variantu meža piedrazošanas vietā, - mantas sadedzināt.

Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Smiltenes nodaļas vadītāja Maruta Vīgante apliecina, ka nodaļā Dārza ielā 3 (pagalmā aiz novada domes ēkas) ikviens var nodot gan rotaļlietas, gan lietotus apģērbus. Jau tagad vieni cilvēki nesot mantas, bet citi to klāstā meklējot sev piemērotākās.

"Tikai lūgums nest sezonas apģērbu, jo telpa nav piemērota ilgstošai apģērbu glabāšanai. Tā ir neapkurināta, auksta un mitra," piebilst M. Vīgante.

LSK Smiltenes nodaļā mantas var nodot pirmdien, otrdien un trešdien no pulksten 9.00 līdz 15.00, ceturtdien no pulksten 11.00 līdz 16.00, piektdien no pulksten 9.00 līdz 14.00.

Mežā pie Spiciera izmestās rotaļlietas un apģērbu mežsaimnieki salika Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācijas maisos aizvešanai uz izgāztuvi.

Izmestās rotaļlietas nebija vienīgās, ko Launkalnes pagastā nesen uzgāja mežsaimnieki. Pie Niedrāja ezera centrālās peldvietas kāds bija nolicis vairākus maisus ar sadzīves atkritumiem, automašīnas daļas, datora klaviatūru un metāla konteineru.

Savukārt Niedrāja ziemeļu galā malā pie mašīnu apgriešanās ceļa zemē bija nobērta kastaņu kaudze. "Ja tiešām nav, kur likt kastaņus vai koku lapas, var sazināties ar mani. Centīsimies zaļajiem atkritumiem atrast mežā piemērotāku vietu, piemēram, kādu nomaļu bedri ," saka N. Vīksna. Viņa tālrunis - 29182376.

Tikmēr Valsts meža dienesta (VMD) Smiltenes mežniecība nolēmusi izbeigt lietu par sadzīves atkritumiem, ko nesen mežā pie Spiciera atklāja Smiltenes ģimnāzijas skolnieces.

Mežzine Daira Antona informē, ka Sandris Stīpnieks, uz kura vārda bija reģistrēta mežā izmestā transportlīdzekļa apdrošināšanas polise, ir savācis arī citu cilvēku izmesto drazu. Jaunais vīrietis Valsts meža dienesta amatpersonām noliedza, ka mežā izgāzis sadzīves atkritumus, un skaidroja, ka izmetis tikai polisi. "Lai lietu izbeigtu, viņš labprātīgi savāca visus tuvumā esošos atkritumus, kas tur glabājušies jau vairākus gadus, " piebilst D. Antona.

Komentāri 3

X

"...Ja tomēr negribas savas lietas atdot citiem, viņš iesaka citu variantu meža piedrazošanas vietā, - mantas sadedzināt"

Kā Latvijas valsts mežu pārstāvis var ieteikt kaut ko tādu - dedzināt rotaļlietas? Vai tad dedzinašana būs labāka par izmešanu mežā! Tad lūk kāpēc tik daudz mantu nonāk tieši mežā - pat LVM darbinieks pats neizprot atkritumu šķirošanas un savākšanas jēgu!

pirms 10 gadiem, 2010.11.23 09:20

Gan jau arī pārējie atkritumi bija Stīpnieka!!Tagad tikai kauns atzīties!!!!

pirms 10 gadiem, 2010.11.23 12:24

Smiltene